Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be a férjem,...

Miért nem látja be a férjem, hogy nem jó, ha a gyereke mindent megkap első szóra? Meddig lehet a tanulással takarózni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen párezres tételekre gondolok, hanem olyanra, hogy lakás, autó, luxusholmik. 19 éves a lánya, konkrétan amiért más egy életen át dolgozik, neki az már megvan.

Mikor megcsinálta a jogsit, autót kapott. Kikötötte, milyen márkát, milyen extrákkal, milyen színben, milyen huzattal. Még fel sem vették, de már lakást kellett neki nézni, mert hát mi van, ha át kell alakítani. Én ha lakást kaptam volna 18 évesen, örültem volna, mint majom a farkának, nemhogy még azt nézzem, mi nem tetszik, meg mit alakíttassak át. Találtak is cirka 45 millióért. De neki nem tetszett a padló, kellett bele bárpult, nem volt jó az erkélyen a tető, a fürdőszobában a tükröket lecseréltette, pedig láttam eredetiben a lakást, semmi baj nem volt vele. Dehát persze a férjem, meg a nagyszülők ugrottak első szóra, merthát csak nem élhet olyan helyen a gyerek, ahol nem érzi jól magát. Vagy 6-7 bútorboltot végigjártak, sehol nem talált olyan kanapét és fotelt, ami tetszett volna neki, ezért egyedileg lett megcsinálva a nappaliba a bútor, és az ágya is. A lakás kétszobás+ nappalis, és mikor ezt láttam, mondtam, hogy tökjó, legalább majd tud albérlőt fogadni, na erre kiborult, hogy mit gondolok, majd ő mást fog ott kerülgetni?! Meg hogy neki kell külön szoba a tanuláshoz, meg oda lesznek rakva az edzős cuccai is. A berendezésre szintén elment egy vagyon, és ezt a férjem szó nélkül fizette, sokszor meg sem nézte, mire ad ki pénzt. Közben egyszer nem voltunk oda meghívva, legutóbb tönkrement az autóm, itt vagyok 2 gyerekkel, napi szinten kéne a kocsi, 2 hétig biztos nem lesz kész (vidéken élünk, nem jó a tömegközlekedés, a munkahelyem és az iskola egymástól messze van). Felvetettem, hogy elkérhetné a lányától az autót, vagy ha ő nem, akkor én. Hiszen ő ott van Budapesten, bárhová menne, simán elviszi a busz, metró, de hogy hát nem, mert azt ő kapta, meg kell neki ott is. Anyósom konkrétan nekem esett, hogy mit képzelek, hogy kiszedném az unoka alól az autót, van bicikli itthon, menjünk azzal. Most is nem tudom, hányszázezres telefont kapott ősszel, de közben kétszer volt külföldön is, most is azzal nyúzta itt az apját, hogy ő New Yorkban akar szilveszterezni. Nagyon ráér, barátnőm lánya is egyetemista, de mondta, hogy neki két éve se karácsony, se szilveszter, mert akkoris tanul. Erre a párom lánya jó dolgában azt sem tudja, hogy szórja a pénzt. Ezt is mondtam, hogyha ilyen sok a szabadideje, akkor elmehetne dolgozni is, de erre azzal jön, hogy elsőévesként hova, meg nem is biztos, hogy ő abban akar elhelyezkedni, amit most tanul. Könyörgöm, akkor minek van ott? Mert magánegyetem, ez a kis láblógatás a szüleinek szintén pénz.


Mellé itt van a kettősmérce, hogy a fiam kapott egy mobilt (10 éves), anyósom húzta a száját, hogy minek ekkora gyereknek. Egy szobában vannak az öccsével, és beszéltük, hogy tavasszal a dolgozót átalakítanánk, és gyerekszoba lenne, ezen is húzták a szájukat, hogy miért lesz kitúrva a férjem itthonról. Nem használjuk a szobát, legalábbis nem dolgozószobaként. Egy lomos az egész, sícuccok, biciklik vannak bent, meg futópad és rengeteg papír. Szóval a nagylány lakást kap, és ez természetes, de hogy az én gyerekeim ne közös szobában legyenek, az már felháborító. Bocsi hogy hosszú lett, de egyszerűen tényleg nem értem, miért nem látja be, hogy ez a lányának sem jó.


2019. nov. 4. 18:25
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
51%
Jól értem a gyerekeid és nem a gyerekeitek. Akkor meg nem jogos. Mindenki finanszírozza a sajátjai költségeit.
2019. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a férjeddel kell őszintén megbeszélned.
2019. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogyha egy család vagyunk, nincs "én pénzem, te pénzed".

A férjemnek már mondtam ezeket, de vagy semmit nem mond ezekre, vagy lerendezi, hogy igazad van, de mit csináljak vele?

Közben a lány anyjáék sem szegények, tőlük is kap valószínűleg ugyanekkora (ha nem nagyobb) összegeket. Ráadásul a férjem sokszor már meg sem mondja ezeket, meg sem beszéli velem.

2019. nov. 4. 18:33
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
Nezd1, átlag ember mindent meg akar adni a gyerekének, amit csak tud.
2019. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezen nem nagyon tudsz változtatni, a lány már megszokta ezt a színvonalat, nyilván ő a férjed életében a legfontosabb, nem fogja hirtelen elzárni a pénzcsapot.

Nem tudom te milyen anyagi helyzetben vagy, de ha a férjed megteheti,akkor támogassa a lányát. (Amennyiben ez nem hat ki negatívan a közös életetekre)

Anyóséknak semmi közük akkor a fiaidhoz, viszont ők már indokolás nélkül is bármennyit rákölthetnek a lányra, főleg ha egyke unoka.

2019. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
69%
Végre egy normális férfi, aki a saját gyerekére költi a pénzét.
2019. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően nem szeretem az ilyen elkényeztetett lányokat, de itt akkor sincs igazad.

Ezt tudnod kellett mikor összejöttél egy olyan férfival akinek van gyereke. Konkrétan ne szóljál bele, amíg nem a te pénzedből megy.

2019. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%

Nos, engem nem támogatott egyik szülő sem. Csóró is voltam sokáig. Abortuszom is volt, mert a kiszakadt gumi után a plan b sem használt és épp akkor rúgtak ki az állásomból a leépítés miatt vidéken és 2 hónapon át minden nap voltam interjún és nem hívtak be, így elfogyott a pénzem, és szükségét láttam az ab-nak.

Ha lett volna saját házam, autóm, biztonságom, hogy nem kell félni, mert apuci gondját tudja viselni a gyereknek, amíg újra dolgozni tudok, lenne egy 8 és egy 6 éves gyerekem.


Nem feltétlenül rossz, ha megkap valaki olyan luxust, mint a lakás és az autó.


Frásznak kell 8-10 évet gürcölni, ha előbb el lehet kezdeni a család alapítást?


A spórolt pénzemet meg félre tudnék rakni a gyereknek, vagy befektetni és biztonságot tovább adni a saját ivadékoknak.


A "tanulja meg, mert nekem is meg kellett" helyett működik a "megmutatom neki, hogyan kell jól csinálni, mert nekem már van tapasztalatom" sokkal használhatóbb eszköz.


Az én esetem is szélsőséges. És nem éppen az, ami jóra vezet, hanem inkább a depresszióhoz. Gondolom ezt sem akarod a gyereknek. A kettő között is van járható út.


Én biztos adnék neki lakást, ha tehetném. Feleslegesen ne dobjon el 10-15 évet az életéből emiatt.

2019. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Savlekotő ***** válasza:
35%
Ezért kell gyerekmentes társ,és első sorban a saját kasztunkban keresni párt nem szintekkel feljebb,a kis csajt így nevelték ebbe nőtt fel h mindent ,megkap van pénz,ha nem közösek a gyerekeid ne akard h hercegeket csináljon belőlük a palid mert nem fog,és nem is dolga..
2019. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, hogy ezzel a gyerek semmit nem tanul, csak azt, hogy költekezhet kedvére, mert ha el is fogy a pénz, egy telefonba kerül, és kap még.
2019. nov. 4. 18:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!