Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell viselnem a párom...

El kell viselnem a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Elég összetett a helyzet, konkrétan az ex az elmúlt időszakban mindent megtett hogy kicsináljon minket idegileg, ez részemről sikerült is, ugyanis most már engedi a gyereket, de eljutottam odáig, hogy már ha látnom kell vagy tudom hogy jön elötte ki vagyok idegileg. A gyerekkel nincs bajom, de már nem tudok úgy ránézni, mint egy ártatlan gyerekre. Nyilván a páromat nem akarom eltiltani tőle, de szerintetek működhet úgy a dolog hogy amikor láthatás van én ne találkozzak a gyerekkel? Persze később ha le tudom rendezni magamban ez változhatna.
2019. nov. 5. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Elmész valahova, és nem kell látnod. Ilyen egyszerű.
2019. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
68%
Mi bajod a gyerekkel, o nem tehet semmirol. Hany eves amugy??
2019. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
6 éves. Nincs vele bajom, mondjuk természetre meg kinézetre is már most tiszta anyja, csak egyszerűen rossz érzés, nem tudom megmagyarázni, ránézek és eszembe jut a sok gonoszság amit miatta kellett elviselnünk
2019. nov. 5. 18:51
 4/69 anonim ***** válasza:
10%
Megteheted. De a gyerekedet egy életre elveszíted. Nem az exedet látod, hanem a saját gyerkőcödet. Gondolj arra, hogy a gyerek mit fog érezni, hogy nem akarod látni. Egy gyereknek csalódást okozni az egyik legnagyobb vétke egy szűlőnek. Arról nem is beszélve, hogy a bizalmát is elveszíted. Aztán későb meg jönnek azok a kérdések, hogy a gyerek nem hallgat rád, mit tegyél. Semmit.
2019. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem
2019. nov. 5. 18:52
 6/69 Metionin ***** válasza:
87%

Utolsó, nem a kérdező gyereke hanem a párjáé. Kérdezőnek semmi köze ahhoz a gyerekhez.


Kérdező, próbálj elvonatkoztatni az ex nőtől, a gyerek nem ugyanaz az ember. Remélhetőleg anyuka nem tömi a fejét hülyeségekkel ellened. Ettől függetlenül nem kötelező találkoznod vele láthatáskor vagy közös programra menni vele.

2019. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
Próbálom magamban lezárni, de ha minden hétvégén rám is rám van erőltetve akkor nem fog menni. Közben megpróbálok nyitni felé
2019. nov. 5. 18:59
 8/69 anonim ***** válasza:
89%
Nézd. Felnőtt ember vagy. Szerintem el kéne tudj vonatkoztatni a gyerek anyjától, bármit is tett ellened. Csak a gyereket nézd. Gondolj arra, az a kisfiú/kislány mit élhetett át ebben az ellenségeskedős időszakban. Végy erőt magadon, legyél nagylelkű, empatikus a gyerekkel. Neki most rengeteg szeretetre van szüksége.
2019. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
43%

"A gyerekkel nincs bajom, de már nem tudok úgy ránézni, mint egy ártatlan gyerekre"

Benned van a baj. Nem a gyerekben, és nem a gyerek anyjában -aki téged utál, és nem a gyerekét...

2019. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
56%

Na szép. Egy újabb eset, ahol nem kellett volna gyerekes pasival kezdeni...

Tudtad, hogy van neki, nem? Akkor nem volt probléma, mikor összejöttél vele? Ha kell apuka, kelljen a gyereke is! Vagy legalábbis viselkedj vele rendesen. Ha még ellenséges, tiszteletlen lenne veled, akkor megérteném, hogy nem szereted, de semmi ilyet nem írtál, csak azt, hogy “az anyjára emlékeztet”. És? Tehet ő róla, hogy ki az anyja?

Egy kisgyerek is megérzi, ha nem kedvelik, és ha ennek semmi oka sincs, nagyon mély nyomokat hagyhat benne. Önző dolog, hogy az anyja miatti saját személyes utálatod miatt őt bünteted. Kerüld azt a nőt, ne azt, aki igenis ártatlan, és semmi rosszat nem tett neked.

Az meg még szép, hogy nem akarod eltiltani tőle a párodat, vagyis a saját apját 😂

2019. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!