Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, ti megengednétek a 16...

Szülök, ti megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy extrémebb színre (pontosabban méregzöldre, átmenetesen) festesse be a haját, illetve orrpiercinget csináltasson?

Figyelt kérdés
Nem árulok zsákbamacskát, a kérdésben szereplő lány én vagyok. Anyum kissé konzervatív ilyen tekintetben, de apát nem érdekli, hogyan nézek ki (igazából őt nem túlzottan érdekli semmi más sem, ami velem kapcsolatos, de ebbe ne menjünk bele), természetesen az anyagiakhoz nem kérek támogatást, úgy gondolom, a zsebpémzemből ki tudom gazdálkodni "átalakulásom" költségeit. Ti így, ilyen formában engedélyeznétek, nem szólnátok bele, adnátok engedélyt a piercinghez, vagy épp ellenkezőleg, inkább mondanátok, hogy várjak 18 éves koromig?

2019. nov. 7. 10:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem igazán egyeznek bele, foleg a piercingbe. Pedig nem vagyok konzervatív, magam is eléggé tetovált vagyok.
2019. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de másodiknak üzenem, hogy nincs disznó fejem, már elnézést. Suliban igazából nem nézik, ki hogy néz ki, orrpiercinget pedig már kislánykorom óta akarok, szóval nem hinném, hogy múló hóbort lenne. :D De akkor legfeljebb kivárom a 18-at a piercingesdivel.
2019. nov. 7. 10:31
 3/37 anonim ***** válasza:
46%
Nem. 18 éves kora után azt csinál, amit akar, de addig nem.
2019. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
49%
Én nem.
2019. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%
Nemtudom akik ide írnak van e egyáltalán gyerekük,mert elég fura a stilusuk.Én megengednem a 16 éves lányomnak, (ha lenne) se a piercing,sem a hajfestés nem egy akkora nagy dolog.Főleg ha előtte kikerné a véleményem,elmondanám mit gondolok es annyi.A piernciget is kilehet venni,lehet belöveti,2 hét múlva már meg is unnà.Ugyan ez a hajfesték.Ezek közel sem olyan extrém dolgok!!!Sokszor ugyan ilyet látok az alltalanos iskolásokon.Na az már kemény,mikor a 12-13 éves lányok olyan rövid szoknyàt,mini has pólót,es mű körmöt viselnek hogy na.
2019. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Azt elfeljtettem mondani, hogy az orromba nem septumot szeretnék, hanem oldalra egy kis pontot.
2019. nov. 7. 11:22
 7/37 anonim ***** válasza:
80%
A hajfestést simán, ha nem jön be, lenő és kész. De az orrpiercinget nem szívesen, mert minden egyes ismerősöm, akinek volt belőve, megbánta és a luk nem tűnt el, hanem egy fekete pöttyként megmaradt nekik. Nagyon bánják, de ugye tapasztalat útján tanul az ember. Azt javasolnám, hogy egy ideiglenest próbálj ki előbb.
2019. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

A hajfestést engedném. Az orpiercinggel, tetoválással annyi lenne a kikötésem, hogy először átmeneti megoldást válasszon (henna, és azok a piercingek, amiket csak simán beteszel, nem lyukasztósak)


Egy bizonyos ideig hordja úgy, aztán ha letelt a "próbaidő", és valóban tetszik neki, akkor legyen, és csak jó helyről. (gondolok itt fertőzésekre, ferde lyukasztásokra, felismerhetetlen tetkókra... brrr...)

2019. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

A hajfestéshez annyit hozzátennék, hogy rendes, azaz mesterfodrász keze alatt tanult és márkanévvel szerződtetett fodrászom (nem a sarkon Ilike néni) tanácsolta, hogy az extrém hajszíneket, ilyen a kék, a zöld (és az egyéb kifacsart árnyalatok) nem igazán tudják fenntartani élénkségüket, és többnyire tömény vegyszer az egész, mint pl a szőkítő, és Ő maguk se ajánlják az ügyfeleiknek. Ja és általában alap az, hogy kiszőkítik a hajadat/hidrogéneztetik, hogy eredményesebb legyen a festés.

Volt kék festés a hajamban, zöldön kívül mondhatni mindent kipróbáltam a te korodban, macerásak... Egyik ismerősömnek több szín is volt a hajában, Ő hetente járt vele fodrászhoz, 30£-ot fizetett érte...


Még fiatal vagy és naiv, plusz szeretnél kicsit kitűnni a tömegből ezért nem látod az egésznek a súlyát, és hiába mondom azt, hogy csak tönkreteszed vele a hajad... Bármennyire is ígérik, hogy ez meg az a festék kíméletes, az egész csak marketing. Én megjártam, barátnőm is megjárta, egyedül az a barátnőm úszta meg (még) a látványos károsodást, aki csak szimplán festéket használt (van különbség aközött, hogy ráfestesz tehát fedi a festék, vagy be is szívódik...), tehát csak fedte a haját pár arnyalatni sötétebb színnel.


Nekem 1,5 év és hozzá rövid haj kellett, hogy újra egészséges legyen.


Tehát jól gondold meg mégegyszer, hogy neked ez megéri-e, én még azok közé esek, akik szerencsésen megúszták.


Mindenesetre, ha amellett döntesz, hogy megcsinálod, mindenféleképpen professzionális fodrászhoz menj.


Nem tudom, hogy mennyi a zsebpénzed, de ez el fogja nyelni az összeset, ha normálisan akarsz kinézni. Tehát én biztos nem támogatnálak benne anyagilag, ha nem tudnád többé finanszírozni, ha az anyud lennék. Sőt, átgondolnám azt, hogy érdemes lenne továbbra is zsebpénzt adnom, vagy hogy hol alkalmazzak megszorításokat, mivel a zsebpénzt azért adnám, hogy tanulj meg a pénzzel gazdálkodni valamelyest, tehát ha elfogy nem fog simán újratermelődni az életben és ezzel jobb ha tisztában vagy. Lehet anyud is így gondolja. Jobb ha most koppansz mint mondjuk 8 év múlva.


A piercinghez annyit, hogy bármikor ugye ki lehet venni, tehát nem okozol magadnak akkori galibát mint a hajfestéssel, HA az a lyuk szépen összefor. Ha balszerencséd van, és nem, akkor majd gyűlni fog benne a kosz, zsír és hámsejt, ami be fog tudni gyulladni mint egy pattanás, vagy lesz egy szép nagy fekete dugó benne, amit nyomogathatsz kifelé. A bizsut hanyagold, inkább használj ezüstöt vagy aranyat. Az ezüstnek amúgyis van egy antibakteriális hatása, tehát kevesebb az eshetőség a fertőzésekre. És ahogy a tetkósnál, itt is ügyelj, hogy igényes helyen csináltasd.


Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam, de nem mindig csak a szivárványos oldalát kell nézni a dolgoknak.

2019. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
57%
A piercinggel várnék, ha 2 év múlva is szeretné, akkor mehet. A színes hajjal nem lenne bajom, nekem is az volt 16 évesen. Kivéve persze, ha az iskola szabályzata ezt kifejezetten megtiltja.
2019. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!