Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek? 14 éves...

Hogyan segítsek? 14 éves leányunokám kezelhetetlen. A lányom nagyon el van keseredve bármilyen feladatot ad neki azonnal dührohamot kap és nem hajlandó megcsinálni

Figyelt kérdés
Hárman vannak testvérek ő a középső. A legnagyobb és a legkisebb fiú velük ilyen probléma nincs. De a kislány valósággal ellenségnek tekinti az anyját egy alkalommal démonnak nevezte. A lányom csak annyit szeretne tőle kérni hogy tartsa rendben a szobáját etesse meg a nyuszit ami az ő kérésére került a házhoz. De csak szájal ordítozik hogy hagyja őt békén mindenki. A lányomnak javasoltam hogy vigye el pszichológushoz és nem tudom hogy mit kellene tegyünk még. A vejem nem igazán tud részt venni a gyereknevelésben mert renge4eget dolgozik. Ezért minden gond a lányom nyakában van sajnos. Én rengeteget segitek de az életükbe nem szoktam beleszolni de most azt látom hogy a lányom is kezd összeroppanni
2019. nov. 8. 07:48
1 2 3 4
 1/38 citromfűlevél válasza:
42%
Ez egy ilyen korszak majd kinövi.
2019. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ezt a dolgot korábban kellett volna elkapni.. már a fejére nőtt, ráadásul dackorszakban van,serdül. Amennyiben a lelkére már nem lehet hatni, úgy szépen fel kell kötni a gatyát és kőkeményen beszigorítani. Apuka lehet sokat dolgozik,de amikor otthon van szépen szedje elő a kislányát és ossza ki a fenébe.. legyen már tekintélye ne a gyerek legyen a főnök! Anyuka pedig húzzon meg egy határt,de szigorral ha máshogy nem megy. A nyuszit ha nem gondozza szépen el kell ajándékozni. Amíg nem tud róla felelősséggel gondoskodni, addig kapjon plüsst. Ne vegyen meg mindent amit akar, ne engedje el sehová,amíg meg nem tanulja tisztelni a szüleit,akik érte dolgoznak. Nem vagyok a szigor híve,én lazán voltam fogva de nekem hatalmas lelkem van és elég volt ha anyám szomorú volt,már annyitól megtanultam viselkedni,tizenévesen is. Pedig apám se volt. Ha ráhagyja most az anyja,akkor csak rosszabb lesz. Nem kell mindent a serdülőkorra fogni. Hülyébb olyankor az ember meg érzékenyebb,de attól normális esetben nem nézi a szüleit egy utolsó senkinek...a szobája meg hadd legyen kupis! Nem kell neki megtenni. Majd idővel elkezdi szégyelleni,hogy szamárfészekben él..ha másnem,a barátai előtt. Addig meg nem kell vele foglalkozni.
2019. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
45%
Talán létezik még olyan, hogy nevelési tanácsadó Szolgálat vagy hasonló. Minden nagyobb városban van, pszichiáterek és pszichológusok, logopédusok stb. vannak ott. Ők tudnak ezzel igazán mit kezdeni. Háziorvosi beutaló kell hozzá. és csak nyugi, "nagypapa". :)
2019. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha azt akarja, hogy hagyják békén, én békén hagynám. Legyen kupi a szobájában, rácsuknám az ajtót, be se mennék. Majd ő kitakarítja, összepakolja, ha már mozdulni se tud benne és mindent ellep a por. Ha semmit nem segít otthon, ám legyen, de én is csak minimál szolgáltatást nyújtanék. Tehát kaját és a legszükségesebb dolgokat megkapná, mást semmit. Ha nem rakja a ruháit a szennyesbe, akkor majd ő kimossa, kivasalja magának. Ha nem szól hozzám (normális hangnemben), én se szólok hozzá. Egy idő után szerintem észre fogja venni magát.

Ja és a nyuszit elvinném egy ismerőshöz, aki tud róla gondoskodni. Ha szeretné, később esetleg visszakaphatja, azzal a feltétellel, hogy gondját viseli.

2019. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
20%
A serdülők agyában olyan hormonok termelődnek, amiktől ugyanúgy meghülyülnek és hisztériáznak, mint a klimaxoló nők. Ez nem rosszul neveltség, hanem olyan dührohamokat indukál az agyukban a hormonlöket, amit ember nem bír visszafogni. Tiszta biológia az egész. Akinek kisebb a hormonvihar a fejében, az normálisabban viselkedik, de ez nem nevelés kérdése. Mintha nektek 180 lenne a vérnyomásotok, olyan indulat van bennük, nem szándékosan. Egy gyereknek hogy lenne gyakorlata ilyen kémiai viharokat legyőzni?
2019. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%
Úgy,hogy attól még emberek vagyunk. Lehet dührohama az embernek,néha megesik. De aztán ha lehiggad az ember,tudjon bocsánatot kérni. Amit a kérdező leír,az túlmegy holmi tini hisztin..te ilyen voltál tiniként?
2019. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%
KÉt nagy maflage megoldja.
2019. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%

7es

Ezt én már le sem mertem írni. :D

Ha így viselkedtem volna sza..ros 14 évesen tuti kaptam volna.. ha nem is anyámtól,de nagyanyámtól biztos!

2019. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
56%
Látom megjött a sok duzzogó tizenéves kiskirálylány lepontozni a gonosz felnőtteket,akik nem értik meg a világfájdalmukat. :)
2019. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
10%
Persze hogy a két fiúval nincs/nem volt gond mert fiúk. Amikor ők serdülnek bennük nincsenek olyan hormonok mint lányokban, amik az ilyen viselkedést kiváltják. Emellett a lányok ugye menstruálnak is. Ez is egy elég baj nekik minden hónapban kb 1 hétig. Teljesen megértem a kislány viselkedését. Nem azt mondom hogy helyes viselkedés, de megértem.
2019. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!