Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyvonalakban: 31 éves nő vagyok. Laktam külföldön, budapesten, de szakítások után mindig haza kényszerültem a családhoz. Anyum eléggé ragaszkodik hozzám, amit próbál elrejteni, de nem tudja. Ez nekem lelki teher egy kicsit, mert így úgy érzem csak akkor tudom élni az életem ha épp van valakim, és el tudok vele költözni. Így nekem is könnyebb...Most viszont egy városban lakunk nővéremékkel (anyum elköltözött apumtól), nekem itt van egy lakásom, viszont tesóméknál is van egy vendégszoba amit neki tartanak fenn. Anyum viszont ígyis velem lakik, de sokszor van nővéreméknél is (ott az unoka, viszont sokszor megy a csicskáztatás, és olyan mintha azért neki is nehéz lenne ott, nem vonulhat el pihenni ha akar, mert tesóm pofákat vág ha már neki kell foglalkoznia a gyerekkel, állandóan sorozatokat néz telefonon). A lényeg, hogy én itt nem találok munkát, és szeretnék visszamenni Budapestre, viszont olyan szintű bűntudatom van, hogy akkor most anyumnak át kell költöznie tesómékhoz hogy az én lakásomat kiadjuk és bevételünk legyen abból is, hogy egyszerűen nem merek lépni semerre, és itt ülök munka nélkül, holott már nagyon mennék...mit csináljak hogy végre magamat helyezzem már előtérbe és az életemet?



2019. nov. 8. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
És ha otthagynád anyukádnak a lakásodat és megpróbálnál kijönni az új fizetésedből? Tudod, nem könnyű, de mégis. Esetleg ha anyukádnak keresnétek valami könnyebb munkát, amit el tud végezni és akár nyugdíj mellett is csinálhatja azt kap? Utána pedig egy kis lakást keresni neki? Vagy ha magaddal vinnéd Pestre?
2019. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én is szeretnék elszakadni már tőle, mert szeretnék kapcsolatot...ha magammal viszem ugyanaz van mint itt...tesóm meg eleve megsértődne hogy ott az unoka és mi az hogy már megint velem akar jönni...én el akarok szakadni, csak bűntudatom van emiatt, úgy érzem cserben hagyom...de ez már nekem is teher...
2019. nov. 8. 16:14
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem is a leginkább járható út ha magaddal viszed, és a te fizetésedből, a lakásod bevételéből meg az ő pénzéből szépen éltek. Nem kell az itteni demagóg dumák miatt se nélkúlöznöd, se eldobnod anyudat, nem halsz bele ha felnőttként is együtt éltek.
2019. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez csak az én agyszüleményem...szeret a gyerekkel lenni, csak már lassan mindent ő csinál..eteti, altatja, néha pelenkázza, vigyáz rá, tesómék mindig kitalálnak valamit hogy mennek valahova, ahova persze a gyereket nem akarják vinni..és úgy látom hogy anyumnak azért lenne kedve egy kicsit elvonulni pihenni, és nem mindig a cseléd szerepben lenni...emiatt olyan rossz ez, hogy most itthagyom ebben a szituban...de velem meg nem élhet egész életében...
2019. nov. 8. 16:16
 5/22 A kérdező kommentje:
De nem akarok együtt élni...nem egészséges...
2019. nov. 8. 16:16
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

De, egészség, de legyen ahogy akarod.


Akkor keresni neki egy kis garzont, esetleg egy szobát bérelni neki(mondjuk ez már durva lenne ) vagy...idősek otthona...

2019. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Emiatt van bűntudatom...mert én már pasival akarok együtt élni (mint az előzővel) és nem anyummal. Elvagyok anyummal de 31 évesen nem akarok együtt élni vele, és ez rossz érzést kelt bennem, hogy hálátlan vagyok...de ő se költözött haza az anyjához amikor nagypapám meghalt...én is külön életet akarok, csak ez a bűntudat megint keresztbe tesz...
2019. nov. 8. 16:22
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Ezt minden héten meg fogod kérdezni?
2019. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Háát, nem egy családot ismerek ahol együtt él a férj,feleség + anyuka, mert így kényelmesebb, mivel hol gyengélkedik az anyuka, hol nagy ház van és elfér és nincs benne semmi egészségtelen. Ő se mondta gondolom, hogy 17 évesen még otthon lakhatsz, de 18-tól egészségtelen, mehetsz a híd alá a 18.szülinapodon. De mindegy, a te döntésed.


Akkor vagy meghagyod cselédnek, vagy lemondassz a lakásod bevételéről és meghagyod neki vagy idősek otthona.


De én azt mondom az idősek otthona humánusabb, mert ott legalább nem dolgoztatják.

2019. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

48%-ost hagyd, hülye szegény.

Persze, hogy nem egészséges dolog. De pár kérdésem lenne. Anyádnak hogyhogy nincs lakása? Miért nem él külön?

Dolgozik? Van bevétele? Hány éves?

A tesóddal együtt kellene rendezned a sorsát.

Valóban nem normális, hogy ha megismerkedsz majd valakivel és összeköltöznétek a te lakásodban, anyád is ott lenne.

Azt írod, anyud eléggé ragaszkodik hozzád. Már megbocsáss, de te sokkal jobban ragaszkodsz hozzá.

2019. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!