Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyvonalakban: 31 éves nő vagyok. Laktam külföldön, budapesten, de szakítások után mindig haza kényszerültem a családhoz. Anyum eléggé ragaszkodik hozzám, amit próbál elrejteni, de nem tudja. Ez nekem lelki teher egy kicsit, mert így úgy érzem csak akkor tudom élni az életem ha épp van valakim, és el tudok vele költözni. Így nekem is könnyebb...Most viszont egy városban lakunk nővéremékkel (anyum elköltözött apumtól), nekem itt van egy lakásom, viszont tesóméknál is van egy vendégszoba amit neki tartanak fenn. Anyum viszont ígyis velem lakik, de sokszor van nővéreméknél is (ott az unoka, viszont sokszor megy a csicskáztatás, és olyan mintha azért neki is nehéz lenne ott, nem vonulhat el pihenni ha akar, mert tesóm pofákat vág ha már neki kell foglalkoznia a gyerekkel, állandóan sorozatokat néz telefonon). A lényeg, hogy én itt nem találok munkát, és szeretnék visszamenni Budapestre, viszont olyan szintű bűntudatom van, hogy akkor most anyumnak át kell költöznie tesómékhoz hogy az én lakásomat kiadjuk és bevételünk legyen abból is, hogy egyszerűen nem merek lépni semerre, és itt ülök munka nélkül, holott már nagyon mennék...mit csináljak hogy végre magamat helyezzem már előtérbe és az életemet?



2019. nov. 8. 16:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Hiába bas..gatjatok itt a kérdezőt (gyanítom ugyanaz az egy ember), hogy jujj a ti ismerősötök is anyjával él, meg amugy tök egészséges régen is így volt. Ha a kérdezo nem akar az anyjával élni 30 évesen (es ezt meg is tudom érteni) akkor ehhez semmi közötök. Tanácsot kert hogy hova pakolja az anyját, mert ő nem akar vele lenni, a házából meg sajnálja kitenni.

Szoval kérdező, mivel az a te házad, mondd meg anyadnak, es ne legyen miatta bűntudatod, hogy te fel akarsz menni pestre dolgozni, de ahhoz ki kell adnod a lakást eleinte, hogy legyen beveteled abból is. Anyud vagy szepen vissza koltozik apudhoz addig, vagy megy a tesodekhoz. Anyud nem dolgozik amugy? Ezt igy kell neki megmondanod. Te most vagy fiatal, most kell kiepitened a következő 20 évedet. Lassan mar csaladot is kellene alapítanod, ha gyereket gyeretnel, nem 10 ev mulva. Őszintén kell beszelned anyaddal, vagy megerti vagy nem. De neked ne legyen bűntudatod. Nem az utcara akarod kirakni.

2019. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Neked mekkora a lakásod? Úgy kiadni pl diáknak, hogy az egyik szobát használhatja anyud? Akkor neki nem kell elmennie, te viszont tudsz költözni.
2019. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akik bunkó módon válaszoltak, azoknak köszi, nagyon rendesek vagytok... Tudom, az én problémám most nem olyan nagy, mint ami másoknak van, nekem most ez a legnagyobb...Anyum egész életét végig dolgozta hogy nekünk meglegyen minden. Apum le se sz.art minket, így vele nincs kapcsolatunk kb, azaz utáljuk mert csak ha terrorizálni kellett akkor volt jelen. Tesóm egy magánakvaló pénzéhes érdekember lett, velem viszont jobban érzi magát anyum mert hagyom élni, mert én magamra és rá is, főzök mosok, takarítok, nem vagyok egyébként életképtelen...ha tesóméknál jó helye lenne, és élhetne úgy mint velem, normálisan, akkor semmi gondom nem lenne. Tesóméknál van helye, és szeretnék is ha odaköltözne. Viszont nővérem csak a telefonját bújja. A háztartást egyáltalán nem vezeti, nem főz, mindent nehezére esik csinálni. Ezért kapóra is jönne anyum, mert már eleve most is rá terhel mindent amit pofátlanul rá tud...emiatt vagyok így. Hogy látom hogy itt se lesz nyugodt élete...itt is majd csak sarkon talpon lesz mert tesóm eleve megkéri mindenre hogy csinálja, és nem hagyja hogy magától segítsen abban amiben akar...anyum meg kb egész életében apám cselédje volt, mostmeg itt lesz, mert szerencsétlen nem meri kimondani ha épp valamihez nincs kedve. és ezt sz.ar látni...ennyi...én is szeretném a saját életemet élni, csak így nehéz, mert én nem akarok hálátlan k.öcsög lenni, és érdekel anyum sorsa. Anyum még dolgozik egyébként.
2019. nov. 8. 17:03
 14/22 anonim ***** válasza:

Az anyád hibája, hogy egész életében dolgozott, a cselédet játszotta, magával pedig annyira sem törődött, hogy a saját megélhetését megoldja. Valahol megértelek, hiszen az anyád, de az ő rossz döntéseit nem neked kell jóvá tenni.

Továbbra sem válaszoltál arra, hogy anyád háza hol van?

2019. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Amiben apummal laktak. Illetve a tesómék lakásába is adott bele, és az én lakásom is abból a pénzből van amit apámmal elosztottak.
2019. nov. 8. 17:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Mi az hogy egeszseges? Ha a kerdezo nem szeretne akkor szamara ez nem egeszseges!

Egyebkent nincs nagyon min gondolkozni, koltozz es latogasd sokat ennyi.

2019. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Eladod a mostanit, veszel egy pici garzont neki, a maradékból pedig pesten nézel egyet az lesz az önerőd és a fizetésedre veszel fel hitelt. Addig szobát bérelsz, míg a hitel és a munkád nincs sínen.
2019. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Savlekotő ***** válasza:
100%
Kezdésnek elbeszélgetnék a nővéremmel,h ha gyereket szült törődjön vele,mert nem az anyja dolga a gyerekét intézni az ő háztartást is vezetni úgy h van sajátja és dolgozik is. Anyukád szolga lelkű,te meg önmarcangoló a nővéred meg szarik a világba..
2019. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hitelhez 6honap munkaviszony kell....
2019. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Vannak alkalmak,amikor kicsikét önzőnek kell lenni. Meg pl ha anyukád már nem dolgozik, akkor őneki mindegy végülis, hogy hol lakik, ha nővéredékkel is jóban van, és tuti nem fog az utcára kerülni. Neki már (anyukádnak), meg volt csinálva az élete; ő már lakott is valahol, meg fel is nevelte a gyerekeit, meg már nyugdíjas is, akkor szerintem neki mindegy szal, hogy hol lakik. Szóval szerintem nem fog érte megharagudni,ha lepasszintod. Őneki se jó, ha szomorúnak lát téged, mert nem tudsz kicsit leengedni, elengedni magad és csak úgy vásárolgatni, mert nincsen pénzed, sőt, ha még kajára sem lesz, akkor meg méginkább nem lenne; és akkor az meg végképp szívás, tehát szerintem adjátok ki nyugodtan a lakásodat, úgyis van hely tesódéknál neki aszondod. Tehát tud menni lakni.
2019. nov. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!