Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem csinálhatok kettesbe...

Miért nem csinálhatok kettesben programot az anyámmal? Miért KELL mindenhova jönnie?

Figyelt kérdés

Mindig voltak "csajos napok", hétvégék, utazások. Volt, hogy csak ketten voltunk, vagy jött a nagynéném az unokatesómmal, vagy anya barátnői az ő lányaikkal, de mindig voltak ilyen kis mini utazások, programok. Volt, hogy csak egy vásárlás, mozi, vacsi, szóval ilyen félnapos program, de volt, hogy többnapos utazás, kirándulás. Nem hetente, hanem kb 1-2 havonta valami. Viszont mióta új párja van, azóta semmi. Merthogy jaj hát tudom, hogy ő is akarna jönni, meg nem hagyhatja itthon, meg "tudom hogy milyen". Ja, tudom. Bárhová megyünk, csak elégedetlen, hogy minden sz_r, ez nem tetszik, az nem tetszik, fázik/melege van, ő éhes, fáradt. Múltkor voltunk barátokkal kirándulni, de már ők is megjegyezték, hogy a 4 éves ikreik kevesebbet hisztiznek, mint anya barátja.


És nem az van, hogy biztos sokáig volt egyedül anya, aztán elkényeztetett. Mert nem, amíg együtt volt apával, vagy a nevelőapámmal, addig is voltak ezek, és sosem kellett engedélyt kérnünk rá, vagy kamuzni, hogy hová megyünk. Pl. minden évben elmentünk Ausztriába adventi vásározni, most is gondoltam, hogy majd megyünk, dehát persze nem, mert anya barátja nem szeret napokig egyedül lenni. De jönni meg nem akar, mert kocsival az mennyi idő, és amúgyis sok ott az ember.


2019. nov. 10. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
anyukád részéről ez egy igen komoly nevelési hiba... sajnálom:(( nem gondol bele, hogy most elhagyott téged.. Apukával nem tudnál adventi vásározni?
2019. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Savlekotő ***** válasza:
51%
Anyud fél a pasijától h hazudik hová megy?
2019. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

pfft, nekem a vér szerinti apám ilyen, kb. a boltba nem mehetek el anyával együtt, mert azonnal hiszti van, hogy hova megyünk, mit csinálunk és miért. de bárhova jön velünk, csak hisztizik, bunkózik vagy őrjöng.

ezek ilyen f szok, akiket a mamájuk nem tanított meg rá, hogy ők se rózsaillatút sz rnak. nem tudsz vele mit csinálni, ha egyszer "beleszeretnek" egy ilyenbe, úgy maradnak (anyám 22 éve van együtt az apámmal)... biztos nagyon jó nekik, kár, hogy a saját kölykeikre elfelejtenek gondolni.

nagyon sajnállak, szerintem így hirtelen még nehezebb lehet, mint belenőni ebbe.

2019. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Tekintettel arra a tényre, hogy Magyarországon a férfiak számára a társasági élet központja hagyományosan a kocsma, amíg ti csajos programoztok, a fazonnak ott lenne a helye.
2019. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Ööö, csak tippelni tudok: azért megy mindig veletek, mert még nem vetted a fáradságot, h az arcába mondd: ne jöjjön.
2019. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%

"amíg együtt volt apával, vagy a nevelőapámmal, addig is voltak ezek"


Szóval volt már néhány pasas az anyád életében, de úgy tűnik, hogy mindig sikerült közéjük furakodnod valamilyen ürüggyel.

Ezt a pasast viszont szeretné már végre megtartani.

Csinálj "csajos napokat" a barátnőiddel, amikor kedvetekre pasizhattok és anyádékat meg hagyd ki ebből.

A pasiját meg hiába ekézed, mert más korosztály, ezért az ő részéről teljesen normális, hogy nem akar veletek menni mert nem kíváncsi viháncoló tini lányok egész napos hisztijeire.

2019. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

De az anya miért ne akarhatna menni a lányával kettesben? Mi is szoktunk a lányommal, nagyon jó:)

Kérdező, nem lehetne úgy, hogy egy hónapban 1 anya-lánya nap van? És akkor tényleg csak ti lennétek, anyád pedig valahogy tolmácsolná a pasijának.

2019. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem is az adventezésen van a lényeg, mert elmegyek másokkal, ha kell, vagy nagyon akarom. Hanem a közös időtöltésen. Mert ha a barátja itthon van, beszélgetni sem tudok vele semmiről, mert azonnal hallgatózik, beleszól, vagy utána fúr engem anyánál a hátam mögött.


56%-os, te elkeseredett tuskó! Szerinted én 4 évesen azt akartam, hogy apa és anya elváljanak?! Vagy nemrég, hogy külön menjenek a nevelőapámmal, aki amúgy a saját lányaként szeret a mai napig? Normális vagy te?

16 éves vagyok, szerintem nem annyira borzasztó dolog, hogy szeretnék néha az anyámmal is lenni. És lehet, hogy a te életed a pasizásból áll, de bármennyire hihetetlen, az enyém nem.

2019. nov. 10. 20:51
 9/19 Savlekotő ***** válasza:
9%
Ne haragudj de az aki így váltogatja a pasijait nem ér sokat..
2019. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
37 éves, 15 éves volt, mikor az apámmal összejött. A válásuk után fél évvel találkozott a (volt) nevelőapámmal, majd a mostani válása után volt ezelőtt a barátja előtt egy kapcsolata. Van olyan barátnőm, akinek már most, 18 évesen több párkapcsolata volt. Ez szerintem közel sem sok, meg amiért valaki elvált, nem hiszem, hogy soha többet ne ismerkedhetne. Itt inkább azzal van a gond, ahogy a pasija hozzám áll.
2019. nov. 10. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!