Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől van az, hogy a gyereket...

Mitől van az, hogy a gyereket ránevelik, hogy válás után haragudni kell a másik szülőre?

Figyelt kérdés

Kiskoromban elváltak anyumék, mert apu megcsalta. Sosem volt egy sztárapuka, nem tette oda magát amikor még velünk élt sem, viszont éreztem, hogy a maga suta módján próbálkozik a szeretetét kimutatni. Megérteni sosem értettem meg őt, annyira más világ, annyira különc ember. A válásuk után viszont anyu folyamatosan rámhelyezte a sérelmeit, szidta őt, ellenem hangolta. Gyűlölte hogy felhívjuk egymást, gyűlölte hogy ennek ellenére szeretem aput. Nagyon befolyásolható gyerek voltam, és végül sikerült anyunak, hogy elforduljak aputól. Egyre ritkábban kerestem és ő is engem. Most ott tartunk, hogy 30 éves vagyok, évente 1-2x ha beszélünk, de olyan mintha két idegen beszélgetne a semmiről. Anyu 20 év után is kérdezgeti, beszéltem e apámmal, ha hallott valami rosszat róla akkor kárörvendően vihog rajta, ha jót hall akkor meg irigykedik. Még most sem tudja elengedni a sérelmeit és mindent, mindent rám önt. Most már van akkora szám, hogy leszereljem ilyenkor és keményen megmondjam neki az igazat, olyakor megsértődik és nem keres egy hétig, de nem is érdekel.

Szóval a lényeg az, hogy ezt a jelenséget több csonka családban is tapasztaltam, és egyszerűen nem értem mire jó ez. Miért kell a gyerekre, felnőtt gyerekre rávetíteni a sok mocskolódást? Esküszöm nem is a válásukat kellett gyerekként kiheverni, hanem ami utána jött...


2019. nov. 11. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Mert buták.

Anyám kifejezetten figyelt arra, hogy soha ne szidja előttem apámat, a mai napig jó a kapcsolatunk.

Pótapám exneje feszt keltette otthon a feszkót, tessék, lassan 40 évesek vagyunk, és a mostohatesóm nem áll szóba az apjával, pedig NEKEM jó apukám volt, szal nyilván neki is -_-

2019. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Savlekotő ***** válasza:
37%
Majd rájössz mikor téged csal meg egy apádhoz hasonló taho,aki nem tisztel,neked meg apu a sztár,csodálatos. igaz van aki ezt tudja a helyén kezelni és nem a gyerekre vetíti kiabálja rá...
2019. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%

Pontosan, majd meglátod.

Savlekotonek igaza van.


Abba is, hogy ne a gyerekre tartozik.

2019. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
20 év alatt azért belegondoltam többször anyu helyzetébe magam. De amíg szerencsére nem éltem át, addig csak a gyerek oldalt látom tisztán. Sajnálom aki átélte ezt, de ehhez intelligencia is kell, hogy helyes módon dolgozzuk fel.
2019. nov. 11. 12:31
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
Ha engem megcsalna a férjem, a gyermekem apja, akkor igenis én is gyűlölném. Ezzel nemcsak engem vett semmibe, de az egész eddigi életünket, és a gyerekünket is, így hazugság az a család, amiben élünk. Így Téged is becsapott vele, csak Te ezt nem veszed észre. Kifejezetten nem hangolnálak ellene, cska furcsa, hogy Te még ezek ellenére sztárolod. Lehet, hogy hiányzott a szeretete, de tisztelt magad annyira, hogy eltávolodsz tőle, ezzel anyukád csak segíteni akart. Aki egyszer megcsalt, az máskor is meg fog, így ki tudja, mennyi mindenben megbízhatatlan még az az ember. Ettől a későbbi csalódásoktól akart megvédeni anyukád.
2019. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Ehh, 12.50-es, ezt a baromságot! Pont ezt nem szabad, rávetíteni a gyerekkel való kapcsolatára az egymás közötti drámákat. Attól még, hogy félreizélt, igenis lehet jó apuka, majd az idő megmutatja, de a legnagyobb tahóság elmarni a gyereket mellőle a személyes sérelmek miatt.
2019. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem érzitek? Ha megcsalta anyut, akkor közben nemcsak őt szarta le, hanem a tényt is, hogy van egy közös gyerekük? Nem rávetítem a gyerekre, hanem igenis ebbe ő is bele tartozik. Alapból a megcsalást sem értem, az én szememben mindig is a legnagyobb tahó lesz az ilyen ember. Nem, ettől csak rosszabb apuka lesz.
2019. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A te anyukád ilyen, másé nem.

Az enyémek is elváltak, nem véletlenül, volt rá bőven ok. De anyukám soha nem mondott egy rossz szót sem apukámra. Az más kérdés, hogy ahogy nagyobb lettem és jobban megismertem, rájöttem magamtól is arra, hogy milyen.

Ne anyukádat okold az apukáddal való felszínes kapcsolatért. Egyrészt 30 éves vagy, akkor találkozol vele már jó ideje, amikor akarsz, nem amikor anyu engedik. Másrészt, amit írtál apukádról, valószínűleg egyébként sem lett volna szoros kapcsolatotok.

Értem, hogy hiányzott az apakép az életedből. Ha ez bármilyen gondot okoz, érdemes egy szakemberrel elbeszélgetni róla.

2019. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Savlekotő ***** válasza:
58%
Félre izél jó apuka,what? El lehet ám válni gerincesen egy ilyen sunyi az nem jó apa...
2019. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A családban is volt ilyen hülye liba, azzal mosta a gyerekei agyát, hogy apa elhagyott benneteket. Pedig lóizét, anyut hagyta el, és mivel lett új párja, hát odaköltözött. Ettől még rendesen tartotta (volna) a kapcsolatot, ha anyuka nem fúrja folyamatosan. Értelmes felnőtt embereknek túl kell lépniük a személyes sérelmeiket a gyerek érdekében. Nem kell aput tovább szeretni, de nem is szabad szidni a gyereknek, neki ahhoz semmi köze.
2019. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!