Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tegyem túl ezen magam?

Hogy tegyem túl ezen magam?

Figyelt kérdés

Nemrég jött egy nehezebb időszak az életemben,mikor a szüleim viselkedése miatt kénytelen voltam elköltözni. Egy ideig a nagyszüleimnél,majd albérletben éltem (elég rossz körülmények közt).

Akkor a szüleim ezerrel tepertek,hogy ők már pedig szeretnek,és mindig lesz hely. A régi rossz multat igyekeztek elfeledtetni,én pedig már azon voltam,hogy megbocsáltok nekik (gyerekkori sérelmeket okoztak,nem keveset).

Most,hogy végleg megszorultam,muszáj volt ezt is számba vennem. Ami viszont ehhez kellett,egy külön lakrész kiepítése,mert addigra nekem nem volt hely. Ebbe bele is mentem,viszont kicsit sokba kerül,ennek ellenére semmi sem haladt. S mivel ez így megy,nem adok addig többet,amíg nem látom haladni a dolgokat,sőt,megfontoltam,hogy nem is megyek vissza,inkàbb keresek valamit.


Egy telefonbeszélgetés során egyikük kinyögte,hogy amúgy is fel kéne építeni. Szo szót követett,és világossá vált,hogy ezt az én pénzemből akarják,úgy,hogy ha nem megyek vissza,akkor is kell (csak így meg nyerészkednek is,plusz kifizettetik az ottlakásom is). És így belegondolni,hogy gyerekként sem bántak velem jól,aztán megváltozást színlelve pénzt akarnak tőlem kicsalni...borzalmas.


2019. nov. 11. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Telefonszám cseréje
2019. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az elsővel egyetértek
2019. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keressél valami barátot,havert, akivel esetlegesen össze tudnátok költözni, akár többen is ; de mondjuk ha ilyen barát nincs,akivel éppen össze lehetne költözni, hát akkor azt nem tom. Akkor az pl mondjuk szívás:S De pl tényleg, szal valaki, rokon, barát, aki akár pár hónapra befogadna téged; és akkor te beleszállsz a rezsibe; vagy nemtom pl munkáss szálló esetleg mennyire jöhet szóba; vagy pl csak konkrét munkahelyeknek van saját szállásuk, vagy ezzel mivan.
2019. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hany eves vagy?
2019. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne menj vissza és ne épits!
2019. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

20 vagyok.

Értem,hogy szakítsam meg a kapcsolatot,de tullépni hogyan tudnék (érzelmileg)?

2019. nov. 11. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

A túllépés nem egyszerű munka és elég sokáig is tart. Olyan, mint mikor gyászolsz valakit. Legalább fél év, szerintem.

Ha nem megy egyedül, vagy félsz, hogy mégis visszamész hozzájuk, kérj segítséget pszichológustól. Hidd el, megéri az a nehezebb egy-másfél év, amíg rendesen talpra állsz, mintha még tizen évekig kihasználnának...

2019. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fél év? Nekem 5 év alatt sem sikerült. Sőt egy életen át bántani fog a dolog. Ami nekem bevált, az a pszichológus, vagy pszihiáter, terapeuta. Ezt majd az első alkalom után megbeszélitek. Nyomasztó dolgok ezek, amiket barátokkal, párkapcsolatban nem szívesen oszt meg az ember, mert nem büszke rá és beszélni is fáj róla. De én nem állnék velük szóba többet. Több városba van átmeneti szálló fiataloknak. Mást nem , megpróbálnék egy ilyet keresni.
2019. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!