Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy változzon a...

Mit tegyek, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés
Anyám és apám szinte teljesen elveszik a kedvem a továbbtanulástól. Folyton azt hangoztatják,hogy engem nem fognak felvenni, nem fogok bent maradni egyetemen, a négyes nem elég. Ha egyszer-egyszer becsúszik egy rosszabb jegy, rögtön megtiltják 1-2 hónapra, hogy elmenjek itthonról (nyilván barátokkal valahova szórakozni/beszélgetni). Szinte sosem bíztatnak. Mindig azt hallom, hogy milyen gyenge vagyok és hogy nem vagyok elég jó. Nagyon rosszul esik minden ilyen mondatuk. (11.osztalyos vagyok) Tudok valamit tenni az ügy érdekében szerintetek, hogy befejezzék ezt a viselkedést?

2019. nov. 12. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérném őket, hogy ne mondják ezeket a negatív dolgokat, mert zavar, és az is zavar, hogy nem bíznak a képességeimben és a szorgalmamban. Mást velük nem tudsz tenni.

Ha így sem változik, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod elengedni a füled mellett az ilyen mondataikat. Illetve ez esetben még jó hatással lehet ennek ellensúlyozására, ha minden nap elmondod a tükörképednek a saját pozitív gondolataidat. A kimondott szónak ereje van!

2019. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha a szép szó nem hat, akkor nem nagyon tudsz mit tenni velük. VISZONT, ha másokat nem tudsz megváltoztatni, egy dolgot igenis meg tudsz: a saját hozzáállásod. Ahelyett, hogy hagynád, hogy elvegyék a kedved, döntsd el, hogy csak azért sem hagyod őket nyerni, csak azért is megmutatod, hogy képes vagy sikerre, csak azért is megcsinálod, akár csak azért is, hogy utána a képükbe dörgölhesd, hogy nem volt igazuk. Sajnos tudom milyen így felnőni, de ha nem engeded, nem ők fognak nyerni, hanem te. Kitartást kívánok!
2019. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem leszek népszerű, de tudnod kell, hogy a szüleid ezt azért csinálják mert szeretnek téged. Csak sajnos sötét bunkók, és azt hiszik így kell motiválni a gyereket...
2019. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ezt csináltak azzal a különbséggel ,hogy nálam ezt középiskola elött.


Nem nagyon tudsz ellene tenni. Próbáld meg kizárni őket (tudom ,hogy nagyon nehéz kizárni őket ,de próbáld meg)

Higgy magadban!

Mutasd meg nekik ,hogy képes vagy rá! :)


Sok sikert !

2019. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye jól gondolom, hogy a szüleidnek nincs diplomája, így fogalmuk sincs, mik az elvárások egy főiskolán/egyetemen, de azért arra nagyon jók, hogy téged egyfolytában stresszeljenek.

Egyet tudok javasolni, Te csak előre nézz, előre gondolkozz és haladj azon az úton, amit elterveztél. Tegyél meg mindent azért, hogy kihozd magadból a legjobbat

2019. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd azt, amit javasolnak fentebb: mutasd meg nekik, hogy "csakazértis"!

Sajnállak.

2019. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Tudsz-e tenni valamit?

IGEN!

Tanulj ezerrel!

Bizonyos szintig egyet értek

2019. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülők teljesen hülyék. Szerintem nem fogsz tudni rájuk hatni.
2019. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, kerülj be egyetemre, költözz koleszba, nyaranta meg vegyél ki egy albit arra a 2 hónapra és diákmelózz. ;)
2019. nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van, normális egyetem normális szakára egy 4es átlag édeskevés.
2019. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!