Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy alakult az élete annak,...

Hogy alakult az élete annak, akit elhagyott az anyja?

Figyelt kérdés

Anyám 9 évesen elhagyott, nem is látogatott sokáig. 14 évesen én kerestem meg. De felszínes a kapcsolatunk, nem tudok vele semmiről sem beszélni. Érdektelen. Én már nem is keresem, mert csak fájdalmat okot, hogy a szomszéd öregasszonnyal többet foglalkozik, mint a saját gyerekével.Apám sem nagyon törődött velem, anyagi téren nagyjából mindenem megvolt, de más figyelmet nem kaptam. Egész életemben csak sodródtam az árral. Viszont a párkapcsolataim hosszútávúak voltak, a férjem előtt egy barátom volt 5 évig. Valaki járt hasonló cipőben?

27N



2019. nov. 13. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Akit én ismertem, annak nem túl jól. Egy darabig próbált erős lenn, okos, tanult, küzdött - volt, aki gyerekorvos lett (talán, hogy a maga sérült gyerek-énjét meggyógyítsa másokban), aztán az élete közepén egyszer csak összeomlott minden. Volt olyan, aki ugnyazt tette, mint amit vele tettek, egyszerűen lemásolta az agresszort, azonosult vele és ő lett az, aki elhagyta a férjet és a (kis)gyerekeit.


Aki pszichoterápiára járt, komoly terápiára, az valószínűleg ezt fel tudja dolgozni könnyebben, ha nincs az elhagyáson túl egyéb kisgyerekkori vagy későbbi súlyos traumája is.


Egyet tudok: rettenetes, ha az embert elhagyja az anyja, az apja vagy mindkettő, de van annál még rettenetesebb: ha él az anya, az apa, de a biológiai léte inkább átok, mint áldás: a traumatizált kisgyerekekre gondolok. Elmenekülni nem tudnak, elengedni nem engedi őket az agresszor szülő, és mire kimenekülhetnének a brutális családból, sokuk menthetetlen.


Nem az árvák a legnyomorultabbak, hanem a mélyen traumaizált kisgyerekek.


Úgyhogy fel a fejjel. Te nagyon fiatal vagy, még sokat tehetsz magadért. Sok sikert!

2019. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a testvéremmel jobb lett volna, ha még időben lelép az anyánk, nem tett volna tönkre minket egy életre.
2019. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerek. 1 evesen hagyta el az anyja. Normalis csak kicsit anyakomplexusos ferfi valt belole. Csaladja van imadja a gyereket. Igaz biztos vannak beidegodesei, feldolgozatlan fajdalmai, mert 17 evesen nagy nehezen megtalalta az anyjat, de hiaba probalta elern az teljesen elutasitotta. Kesobb talalkoztak veletlenul es az anya nem ismerte fel a gyereket, de ot a gyerek igen. Ezutan nagyon kiborult a fiu.


Az ilyean anya nem anya...ezt kell elfogadni es ezt nehez. Ha ez megvan, utana mar minden jol is alakulhat.

2019. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudok valakiről, akivel kiskorában ilyen történt, anyukája elhagyta (részleteket nem tudom), azóta olyan filmeket néz, amelyben ilyen történik a gyerekekkel, mindenben ezt keresi, gondolom könyveket is ilyeneket keres, de erről nem tudok.

Életének további alakulásáról sem tudok.

Pszichoterápia segíthet ezt a rendkívül sajnálatos eseményt feldolgozni.

2019. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!