Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem a szüleimmel,...

Összevesztem a szüleimmel, hazamenjek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz.

Arról van szó, hogy pár hónapja elköltöztem otthonról az iskola és a munkahelyem miatt. 110 km-re vannak a szüleim. Albérletben laktam, ahonnan el kellett jönnöm, és két napra a páromhoz költöztem, és volt köztem és a párom között egy hatalmas veszekedés, úgy tűnt, hogy szakítunk is, csak ugye pont nála "laktam". Anyàval beszéltem telefonon és észrevette a hangomon, hogy valami nincs rendben, elmondtam neki pár szóban mi történt, és elkezdte, hogy azonnal pakoljak össze, menjek át máshova, hívjak taxit, stb. Mondtam neki, hogy majd megoldom, nyugodjon meg. Ezután közvetlen hívott a párom is, hogy belehajtott egy árokba, és még jobban kiakadtam, eltelt pár perc és hívott a nevelőfaterom is, elkezdte ő is osztani az észt, de én olyan ideges voltam és ingerült, hogy kellemetlenül szóltam neki vissza a telefonban és rám tette azt. Később átköltöztem egy új albérletbe, küldtem anyànak a képeket, hogy sikerült, elintèztem mindent, de nem írt vissza, egyiksem. Napokig nem írtak vissza, végül anya visszaírt és elkezdett nekem olyanokat írni, hogy én azonnal hagyjam ott a pàromat, meg én őket hülyének nézem, faterommal is mit képzelek, hogy hogy beszélek, én a pàromat választottam helyettük meg hasonlók. Azóta nem ír vissza. Nem is engedte azt hogy megmagyaràzzam mik történtek velem abban a 2-3 napban. Ennek a veszekedèsnek már 4-5 napja és egyiksem keres. Nagyon frusztràl, de a telefont nem vennèk fel, mert ismerem őket, szóval azon gondolkozom, hogy hazamegyek anyàhoz, viszek neki virágot és elmondom neki pontosan mi történt velem azokban a napokban. Tudom, hibás vagyok, nem tagadom, de nem bírom tovább ezt, anya a nővèrèvel 30 éve nem beszèl, nem akarom én is így végezni.

Szerintetek jó ötlet ez?

Trollok, kàrörvendők kímèljenek! Értelmes válaszokat kérnèk!


2019. nov. 14. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy csak nyernel azzal, ha anyad a kovetkezo 30 evben veled sem beszelne. Megnyugodnal, jobb donteseket tudnal hozni.

Akarmilyen fajdalmas is, neha ez a megoldas.


En vagy 20-22 eve valasztottam a kapcsolat megszakitasat. Azota is jol vagyok :)

2019. nov. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Ne égess fel minden hidat magad mögött, menj haza és vidd azt a virágot!

Soha nem tudod mit hoz az élet, lehetsz lakhatás nélkül, lehetsz beteg, lehetsz nagyon nehéz helyzetekben egy fillér nélkül, az anyád lesz az egyetlen akihez mehetsz.

A nevelőapáddal meg vedd kisebbre a szádat, az sem akar rosszat neked!

2019. nov. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
A virág felesleges, menj haza és kérj bocsánatot tőlük, bunkó voltál, csak segíteni akartak neked, féltenek. Kapcsolatok jöhetnek, mehetnek az életedben, de családod csak egy van.
2019. nov. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Békülj ki a szüleiddel . A pasid csak a pasid, lehet másik, de a szüleidet nem kapod vissza ha elveszed őket csak mert tahó módon reagáltál, amikor féltettek.
2019. nov. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

Ugye nem fizetted az albérletedet,hogy olyan gyorsan el kellett hagyni és nem tudtál volna egy másik albérletet sem megfizetni?

Talán a barátod is azért lehetett nyűgös mert onnan is próbálkoztál némi anyagi segítséget kérni? A veszekedés azért történhetett köztetek,melyben szó sem lehetett arról,hogy amíg te találsz másik helyet,addig maradhass nála? A barátod nem táplál olyan érzelmeket irántad mint amit hittél róla,nem akar téged a nyakába venni!

Lehet mondani összesűrűsödött a napod,de odatenném,csak mondtad a magadét ám egyáltalán nem érdekelt téged a másik ember véleménye!Esetleg kaptál volna segítséget,de a stílusod miatt megfutamodott mindenki előled!

A kontroll nélküli kommunikációd tartalmazhatott néhány keresetlen szót,súlyos sértéseket a másik félnek!

Nem a párod a legfőbb probléma a családodban,hanem te magad!

Most kétségbeestél,mert rádöbbentél egyedül maradtál minden értelemben! Nem tudsz megbirkózni a feladatokkal,lám azt kérdezed *hazamennek?* ezek után.


Szerintem egy jó ideig ne menj haza!

Mutasd meg a környezetednek,képes vagy egyedül is talpon maradni!!!

A saját szükségleteidről önmagadnak kell előteremteni.

2019. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Dögöljek meg, ha értem ezt a mesét. Ha anyád pontosan tudta, hogy elköltöztél “ átköltöztem egy új albérletbe, küldtem anyànak a képeket, hogy sikerült, elintèztem mindent“ akkor miért hitte volna azt, hogy még mindig a gonosznak beállított faszidnál laksz “ elkezdett nekem olyanokat írni, hogy én azonnal hagyjam ott a pàromat”?


Ahhoz külön gratulálok, hogy a mai lakhatási körülmények mellett te 3 nap alatt találtál új lakást, megkötötted a szerződést, kifizetted és be is költöztél. Már csak azt nem értem, hogy ha mindezt megírtad és képekkel illusztráltad anyukádnak, akkor mit kellett volna még megmagyaráznod neki “ Nem is engedte azt hogy megmagyaràzzam mik történtek velem abban a 2-3 napban”?

2019. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

"...volt köztem és a párom között egy hatalmas veszekedés, úgy tűnt, hogy szakítunk is,..."


De nem szakítottak!:)

2019. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát gondolom az a veszekedés nem kicsi volt a palival,anyád nemhiába mondta hogy húzzál haza.Erre te vergődtél még mindig ott,átköltöztél valahova,napokig nem jelentkeztél,egyszer csak képeket küldtél anyádnak hogy minden oké.

Szerinted ki venne komolyan ?

A helyedben kussban maradnék most 1 hétig,aztán anyámnak írnék egy olyat,hogy anya ne haragudj,nagyon szeretlek,felhívhatlak pár percre ? FATERODNAK pluszban 1 bocsánatkérő sms.

2019. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az albérletet fizettem, nem az anyagiak miatt kellett kiköltöznöm, hanem a lakótàrsaimat nem bírtam elviselni. Pénzem van, mert raktam félre viszonylag sokat, szóval nem kértem anyagi segítsèget a páromtól, nem azon veszekedtünk. Még csak nem is azon a 2-3 napon veszekedtünk, hogy nála kell maradnom. Tudtam, hogy maximum 3 napot fogok nála maradni, mert már volt lefoglalva másik albérlet, csak nem lehetett azonnal költözni. Egy gyerekes dolgot csinált és ezek után engem állított be rossznak. Végül kibékültünk, és ezt nem bírjàk otthon elfogadni. Remélem most már így érthető mindenkinek.
2019. nov. 14. 11:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem tudom milyen a palid, ahogy a 110 km-re lakó szüleid sem tudnák, ha TE nem panaszkodnál nekik rá.

Nyilván lekevert egy-két maflást neked a vita hevében, erre mondta anyád, hogy azonnal hagyd el, mert egyébként egy veszekedés nem indokolja részedről sem a pánikszerű menekülést.

A szüleidet megfelelően felzaklattad, utána kibékültél a pasival, persze, hogy nem tetszik nekik és elsősorban MIATTAD nem tetszik nekik, mert ha TÉGED nem féltenének, nyilván vastagon letojnák.

Tartozol nekik a bocsánatkéréssel és ezt a pasit meg hanyagold!

2019. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!