Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bánik úgy velem az...

Miért bánik úgy velem az anyám mint egy kiskorúval?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, megismerkedtem egy sráccal a neten és megbeszéltük, hogy találkozunk. Anyámat beavattam és azt mondta, hogy nem engedi, hogy felmenjek Győrbe vonattal (félúton akartunk találkozni és Győrre gondoltunk). Annyira gyűlölöm, hogy ennyire meg szab mindent, hogy korlátoz. Miatta nem tudok sehova elmenni, kikapcsolódni. Szerintetek normális, hogy 20 évesen nem dönthetem el kivel találkozom és hova megyek? Ezzel azt fogja elérni, hogy az egyik nap majd nem jövök haza és soha többé nem lát, vagy valamilyen módon öngyilkos leszek, mert már tönkretesz. A barátnőmmel se engedte, hogy elmenjünk egy másik városba, 30km távról lett volna szó, de nem engedte azt se. Úgy érzem, hogy mindenről lemaradok miatta, most kellene tapasztalatokat szereznem és néha egy kicsit eljárni otthonról, de nem engedi. Szó szerint azt várja el, hogy itthon üljek egész nap. Akkor járok szórakozni amikor ő megy a munkatársaival, csak velük járok el. Nem veszi észre, de mindent elvesz tőlem, a barátaimat (barátnőmet is zavarja, hogy sose tudunk egy közös programot szervezni)azt a srácot, akivel találkozni akarunk és a fiatalságomat is, gyűlölöm érte.
2019. nov. 15. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
91%
ha érdemleges választ akarsz akkor kicsit többet kell tudnunk a hátteredről, pl hogy van e lehetőséged elköltözni, tanulás mellett tudsz e dolgozni, tudsz e kapcsolatokat kialakítani, akikkel össze tudsz állni, hogy olcsóbban megússzátok. Elérte-e már azt a szintet a szülői kontroll, hogy egyszerűen tényleg akarj változtatni a saját életeden, mert 20 évesen az ember már felnőtt és tud döntéseket hozni, el tud menni otthonról, ha nagyon akar. Mert az egyértelmű, hogy ez a légkör így megmérgez. A kérdés (a sok további kérdés között) az, hogy valóban tenni akarsz/ mentálisan és lelkileg van e erőd hozzá hogy változtass a saját helyzeteden, vagy kényelmesebb otthon ülni, hogy eltartanak, és ez a helyzet még nem ütötte meg azt a szintet, hogy valóban változtass...
2019. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
20 éves vagy, minek hallgatsz rá? ha mégis elmész valahova, mit csinál? hazarángat? egy felnőtt embert? ne hülyéskedj már
2019. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Nos, amíg gyerekként viselkedsz, addig gyerekként is fog kezelni. Közlöd vele, hogy x idopontban mész, y idopontban majd jossz. Ennyi.
2019. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéne, hogy rá légy szorulva anyádra, nyilván oka van, hogy valamiért engedelmeskedsz neki, valószínűleg eltart. Munkanélküli vagy? Ha a tanulmányaidat végzed, azért vagy neki kiszolgáltatva, azzal is fel kellene hagyni, mert ha az iskolatársaidhoz nem tudsz őmiatta szocializálódni, akkor kimarad egy fontos fázis, és később már nem lesz meg a technikád a beilleszkedésre, a kapcsolatteremtésre, párválasztásra. Ez az öngyilkosságos fenyegetés egyébként valóban elég gyerekes, mennyire vagy te tulajdonképpen felnőtt? Mert úgy engedelmeskedsz, mint egy hatéves.
2019. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Még tanulok, de már abból is elegem van, mert nagyon nem szeretek oda járni, csak anyám miatt járok be. Egyébként nem leszek öngyilkos csak ideges voltam és azért írtam.
2019. nov. 15. 12:32
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Volt már itt olyan, aki hallgatva a fotelkommentelőkre, megvette a telefont, amit az apja nem engedett. Aztán amikor nagy büszkén hazaállított az új iPhone-nal, közölte vele az apja, hogy akkor költözhet az anyjához, csomagoljon.

Értelmes emberek módjára üljetek le beszélgetni, lehet teázgatni, sütizni (engedékenyebb hangulatba kerül tőle az ember), és mondd el, hogy köszönöd hogy aggódik érted, de már 20 éves vagy, vigyázol magadra.

2019. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#6 fölösleges, már beszéltem vele, de nem kezel egyenrangú félként. Azt mondta, hogy nem enged el Győrbe és úgy gondolja, hogy ez ellen nem tudok mit tenni.
2019. nov. 15. 12:43
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én soha nem értettem, hogy egyesek (különösen lányok, nők) már felnőtt korban, miért beszélnek meg mindent valamelyik szülőjükkel, minek kötik más orrára azt, ami az ő kizárólagos magánügyük, amiben dönteni nekik kell. Miért hagyják saját magukat a gyerekkorban, miért nem érzik már felnőttnek magukat ill. miért nem szembesülnek azzal, hogy ők saját személyiségek, akiknek van önálló akaratuk, véleményük, amit nem kell más orrára kötni ??
2019. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Tudja, hogy nem fogsz tenni semmit és amit megtilt az úgy lesz, tehát ezért megtiltja.
2019. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
45%

Kettesben éltek? Apukád, testvéred nincs?

Gondolom, félt téged, de eléggé túlzásba viszi. És fél, hogy egyedül marad, ha veled valami baj történik.

Lehet, hogy én túl óvatos vagyok, de a netes sráccal én inkább a saját városomban találkoznék először, lehet, hogy a barátnőmet is odahívnám.

A barátnővel pedig szerveznék programokat suli utáni időpontra, próbálja megakadályozni. Esti bulizást is meg lehet így oldani, pénteken suli után nem haza mész, hanem a barátnődhöz. Ha látja, hogy határozott vagy, és megcsinálod, amit akarsz, szerintem bele fog törődni, hogy nem tud otthon tartani. Max. lesz néha egy kis veszekedés, de nem baj.

2019. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!