Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy majdnem...

Miért van az, hogy majdnem minden családban a kisebbnek van igaza?

Figyelt kérdés

Úgy utálom, hogy én vagyok a nagyobb, mert mindig a kisebbnek adnak igazat.


Ha ő kötekszik velem, hagyjam rá, mert kicsi. Ha ö ideüt, hagyjam rá, mert kicsi. Ha ő beszól, akkor hagyjam rá, mert kicsi es amúgy is én vagyok a nagyobb, nekem kell példát mutatni.


Meg milyen az már, hogy en mutassak példát a kisebbnek? És mégis miben mutassak neki példát? Hagyjam, hogy üssön ahogy csak akar?



2019. nov. 15. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Tehát mert nálatok ez van ezért szerinted rögtön majdnem minden családban is ez van?
2019. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 wherearetheavocados? válasza:
86%
Ismerős érzés...
2019. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is ez volt. És a barátnőimnél is (ahol ők voltak az idősebbek, és kisebb testvérük volt).
2019. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem azt mondják, hogy neki van igaza, hanem, hogy hagyd rá. Feltételezik, hogy neked, mint idősebb gyereknek több eszed van és megérted, hogy a kissebb gyerek még nem olyan okos, hogy felérje ésszel, amit esetleg művel. Az ütés persze más helyzet, de azzal, hogy kötekszik meg beszólogat tényleg fölösleges foglalkozni. Majd kinövi, ne idegeskedj rajta annyit nem ér.
2019. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
4-es, csak az a baj, hogy a kicsi ettől vérszemet kap, és egyre hülyébb lesz (tapasztalat).
2019. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Rég felnőttünk már testvéremmel, de mégis neki adtak mindig igazat, pedig ő az idősebb 16 évvel. Korán lett apuka, így unokahúgommal 7 év köztünk a korkülönbség. Onnantól kezdve mindig unokahúgom volt az érinthetetlen.


Most 30 vagyok, de ugyanott tartunk, azzal a különbséggel, hogy már csak hétvégente találkozunk néha, de akkor is én vagyok a szar, akármelyik oldalról is van szó.

2019. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha üt, üss vissza, de rendesen. Ha látja, hogy nem tart vissza téged a szülők büntetése, abbahagyja. Majd leüvöltik a fejed 1-2x meg kapsz valami büntetést, maximum aztán annyi. Ha sikerül úgy csinálni, hogy ne lássák, akkor meg pláne jó, ha rinyál, hogy megverted, angyali arccal mond, hogy mindennek van határa, és sosem emelnél kezet rá, kiabálni meg eddig is kiabáltatok.


Nálam bevált. Sokszor nem is kellett hozzá megverni az öcsémet. Úgyhogy csak azt lehet terrorizálni, aki hagyja magát. Aztán ha idősebb lesz, majd kinövi úgyis.


(már 30 évesek elmúltunk és imádjuk egymást)

2019. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
#4: Ha mindig mindent ráhagynak, akkor nem fogja kinőni, mert azt tanulja meg, hogy neki mindent szabad, mert kicsi, és ezt még nem érti.
2019. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Szép szüleid vannak. Hagyják, hogy a kicsi terrorizáljon, elkényeztetik, aztán meg majd csodálkoznak. Nem csak kipottyantani kell a gyereket, hanem nevelni is. Lehetőleg nem a már meglévő kárára. Hát milyen undorító ember csinál már ilyet? Ne hagyd magad, de nem a kicsivel szemben kell elsősorban az önvédelmet kezdeni.
2019. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ hogy kicsi hány éves 3 év alatti rá lehet hagyni ,mert kicsi ovisra iskolásra nem szabad rá hagyni.
2019. nov. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!