Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy ebből ne legyen összeveszés?

Figyelt kérdés
Nyáron eladtam a lakásom, vettünk egy nagyobbat, mert születik hamarosan a 2. Gyerek. Az újra rá kellett pótolni pár millió ftot, aminek hiányzott egy része, igy anyukám, hogy ne kelljen hitelt felvenni kipótolta 2,4 m ftal. Most viszont írtak a szüleim, hogy utaljam nekik vissza év végéig, mert akarnak venni egy új autót, mert jövőre drágább lesz, viszont én azóta (kB 3 hónap) nem tudtam annyit félre tenni, csak kB 500 ezret, azt vissza is adtam, de kell nekik a többi is. Ha most felveszek személyi kölcsönt az sokkal kedvezőtlenebb, mintha akkor vettem volna fel kedvezőbb állami támogatott lakás hitelt, így ha fel veszek személyi kölcsönt akkor valószínűleg bukok pár száz ezer forintot... Anyu meg ezt nem igazán akarja felfogni

2019. nov. 15. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem, hogy anyád olyan hlye lenne, hogy ezt ne fogná fel. Sajnos ennek erős kiszúrásszaga van.
2019. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Te vagy birtokon belül, ne fizess. Az összeveszés már megtörtént, és nem a te hibádból. Ajándékot nem követelünk vissza idő előtt, az egy szerződés, még akkor is, ha nem írásban kötöttétek, anyád ráutaló magatartással azt a pénzt neked hosszú távra, nem tudom, miben maradtatok, de nyilván több évre a rendelkezésedre bocsátotta. Ő döntött így, és te nem vagy köteles ezt semmisnek tekinteni. És ha megsértődik, te nem vesztes semmit, csak egy megbízhatatlan anyát, azért meg nem kár.
2019. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Majd vesznek 5 év múlva autót.
2019. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Én hasonló helyzetbe kerültem nem olyan rég. Kénytelen voltam kölcsön kerni egy barátomtól hogy vissza tudjam adni a pénzt, ami hirtelen kellett annak, aki azt mondta, ráér, amikor adta.
2019. nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Ezért nem szabad soha senkitől kölcsön kérni.
2019. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor odaadták a pénzt, akkor nem volt róla szó, hogy mikorra adod meg?

Nincs valami összeveszésféle a háttérben?

Mivel azt mondod, hogy "írtak"

2019. nov. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Vissza adod neki a pénzt és kész .gondolom nem ajándékba adta hanem kölcsön.
2019. nov. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Elfogadtatok anno, pedig ez sajnos benne volt a pakliban, hogy ha valaki kolcosnad megha rokon is akkor az barmikor visszskerheti. Ezert azt nagyon inkorrektnek tartom, hogy leirod mintha akkor vettem.volna fol lakashitelt blabla. Ehhez anydnak semmi koze. Amikor donteseket hozunk meregelunk.

Irom ezt ugy hogy engem is az egyik szulo segitett ki lakasvasarlaskor es bar o ajandekba adott milliokat ra ket honapra kozolte szerinte ez az a penz, amivel a masik szulonek tartozik (elvaltak) es akkor o mar neki nem ad semmit ha akarom adjam meg en. En meg hosszu evekig nem tudnam megadni. De amikor o felajanlotta a penzt ereztem nem kellene elfogadni, de akkor jo otletnek tunt jobbnak, mint hitelt folvenni. Viszont az en dontesme volt, nem mutogatok masra es nem a masik szulomnek mondom hogy de haaaat...

A szuleid azt irtak ev vegeig. Meg van egy honapod plusz kerdezd meg toluk tudnak e x honap haladekot adni. Ami nekem kerdes, hogy menyni is a keresetetek a paroddal azaz mibol gondolja anyad, hogy nyar ota nektek kellene lenni 2,4 millanak a szamlatokon. Hiszen akkor nyilvan lenullaztatok magatokat es ezert segitett ki benneteket, de mibol feltetelezi, hogy max julius-december azaz 6 honap alatt lesz ennyi megmarado penzetek? Mert ne haragudj en a sajat kis netto 180.-am mello ezt el se tudnam kepzelni, de ha ti havonta mondjuk ketten egyutt kerestek 6-700 ezret akkor igen. Mert havi 200.000-bol meg kellene tudni elni gyerekkel is. Igaz akkor nincs etterem stb.

Szoval a nvembert es decembert meg kell szoritani es keresni masik rokont aki a hianyzoval ki tud segiteni. Ha adnanak ket honap haladekot akkor biztos az nagy segitseg lehetne igy azt prpbald meg elerni. Pl ev vegeig anya meg fizetek ennyit es marcius vegen a maradekot. Igy talan nem kell vagy nem akkora kolcsont felvenned.

Legkozelebb meg akkor se fogadj el toluk penzt, ha kergetnek vele.

2019. nov. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

8-as:

1. Nincs benne a pakliban, hogy bármikor visszakérheti, az van benne a pakliban, hogy tisztességes szándékkal adta, előre megbeszélt határidőig.

2. Ne turkálj a más pénztárcájában, nincs közöd hozzá.

3. Milyen néhány hónap haladékról beszélsz, mikor a szülők idén akarnak kocsit venni, mert jövőre drágább!

4. Nem segít az, hogy mit csináljon legközelebb, most nem legközelebb van.

2019. nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagymama csinálta ezt folyton. Adott a lányának születésnapjára panofix bundát, 3 hónap múlva visszakérte, hogy itt a tél, neki az kell, adja vissza. Egy csomó ajándékkal megcsinálta ugyanezt.
2019. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!