Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek teljesen megszűnt a...

Akinek teljesen megszűnt a kapcsolata az anyjával, elmesélnéd?

Figyelt kérdés
te szakítottad meg vagy ő? hány évesen költöztél el otthonról és hogy álltál talpra vagy mi történt köztetek? miket tett ellened? mindenki története érdekel (én nem írom le 10 oldalas lenne,a lényeg rengetegszer megalázkodtam,ennek ellenére lenyűgöző milyen gyűlölettel tud lenni valaki a saját gyerekére.)
2019. nov. 16. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Anyám agresszív alkoholista volt. 17 éves voltam amikor feljelentettem ahogy az apámat is. Bírósági tárgyalásnál a húgommal együtt egy nénihez kerültünk. 18 évesen abbahagytam az iskolát, dolgozni kezdtem főállásban, hogy hivatalosan is a húgom gyámja lehessek. 23 évesen láttam utoljára a szüleimet, amikor kimondták az ítéletet ellenük. Azóta felnőttek lettünk. Soha többé nem láttam őket. Pár éve az akkori ügyvéd hívott fel, hogy elmondja anyám meghalt. Nem sírattuk meg, nem mentünk el a temetésére. Apámról sem tudok semmit, de így van jól.
2019. nov. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Egy felmenom esete: az anyja 3 evesen kirakta a lakas ele telen, mertaz egyszobakonyhas lakasukba jott az anyjanak az uj pasija (neveloapa) es hat kellett az ágy masra. A noveret azonban nem rakta ki az anyuka. A gyerek tudogyulladast kapott. Kesobb beadtak a lelenchazba de amikor tizeneves lett ertementek, hogy hazavigyek mert akkor mar tudtak volna dolgoztatni. Haza azonban gyalogolnia kellett ugy 30 kilometert 11-12 evesen, mert az nyja azt mondta tul draga a buszjegy neki az nem jar. A rokon elment inasnak, majd ahogy lehetett lelepett es még az anyja halalos agyahoz se akart kesobb elmenni. Ha kerdeztek az anyjarol mindenkinek azt mondta az egy szivtelen boszorka es nem az anyja.
2019. nov. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Államvizsga előtt voltam kb. 1 hónappal, mikor apa bejelentette anyámnak, hogy válni akar, mert megismerkedett valakivel. Apa csak a vizsga után akarta elmondani nekem, de véletlenül meghallottam egy beszélgetésüket és mikor nekem hetekkel később bejelentették, nem ért meglepetésként. Annyit mondtam, hogy amíg velem szemben normálisan viselkedik mindkettő, addig számíthatnak rám mindenben. Anyám erre fejébe vette, hogy én biztosan előre szövetkeztem apámmal és elszabadult a pokol. Repült a tányér, fenyegetőzött, hogy felgyújtja az akkor még közös házukat, tönkretett pár dolgot stb. Nem tetszett neki, hogy apával tartom a kapcsolatot, állandóan számonkért, követelőzött, veszekedett velem, apát pedig elmondta mindennek.

Hárman 3 felé költöztünk és utána még pár hónapig bírtam, majd egy újabb "kedves" telefonhívás után nem kerestem. 1-2 hónappal később eljött bocsánatot kérni, de a 3. mondat után újra rázendített, mire én elküldtem. Több, mint 10 éve nem tartom vele a kapcsolatot. Azóta egyszer jelent meg a már új otthononban, mikor a gyermekem kb. 1 éves volt, de a küszöböt nem engedtem átlépni neki, mert jött ugyanazzal a sértett szöveggel, mint korábban.

2019. nov. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyám tiltott mindentől és mindenkitől


Az volt amit anyám akart ha ő azt mondta hogy az ég zöld a fű kék nekünk azt kellett mondani amit ő akart


Ha volt véleményem kiverte belőlem miszerint életképtelen hülye vagyok aki nem ért semmihez és egy senki leszek


Olyanná akart változtatni ami ő


Mindenbe beleszólt



19 évesen eljöttem otthonról apámhoz költöztem,lakcím váltás,telo váltás, apám munkahelye még mindig vonta tőle a gyerektartást anyám nem volt képes át utalni apámnak bírósági dolog lett a vége

Akkor találkoztam először anyámmal aki annyit tudod mondani 1 év után hogy nem ezért érdemi nem ezért nevelt nem ezért etettet

2019. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm jöhet még
2019. nov. 16. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Elhunyt három hónapja. Mindenképpen elhidegült volna, hiszen leginkább Önmagát helyezte Előtérbe - de én így is nagyon tudtam RAJONGANI érte!


15 éves voltam, amikor először találtam meg a megfelelő szavakat ahhoz, hogy rendbe hozzam Vele az elvesztegetett gyermekkort. Mindent megértett, változtatott a viszonyunkon és majdnem felhőtlenül jó lett a kapcsolatunk.


Ui: inkább többet nem írnék erről, hogy napirendre tudjak térni az események felett...

2019. nov. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!