Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy családban...

Normális ha egy családban nyiltan kimondják melyik szülő kit szeret jobban?

Figyelt kérdés

Barátnőm húgának a családjáról van szó! A férje nyíltan kimondja hogy a nagyobbik fiút szereti jobban, a csaj azt, hogy a kisebbet. Mindig azt mondják nekik, hogy “te apáé vagy, te meg anyáé”. Külön is viszik őket programokra. A nagyobbat az apja viszi focimeccsre, a kisebbet (2 év különbség) az anyja viszi nőiesebb programokra.

Nem lesz ebből később gond?


2019. nov. 16. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
De, lesz. Ezek barmok.
2019. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lesz a későbbiekben gond belőle. Ha nem is nyiltan, de burkoltan és tudatalatt elő fog jönni a testvérféltékenység.

És az nem fog elmúlni, akkor se, ha a tesók 70 évesek lesznek.

2019. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ebből tudat alatti testvérféltékenység lesz, illetve a másik szülővel való bizalmi viszony teljes megromlása.

Ez alól egy kivétel van, ha csak viccből mondanak ilyent, és tettekben az ellenkezője nyilvánul meg. De még ilyenkor is lehet, hogy csak alkalmazkodásból, a sérülésének ki nem mutatása miatt kooperál, veszi viccre a dolgot egyik, másik vagy mindkettő gyerek.

Egy szülőnek akkor sem szabad kimutatnia, hogy az egyik gyereket jobban szeret, ha ez tényleg így van, ha ezt a kevésbé szeretett másik látja.

2019. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem normális. A szülőknek se esne jól, ha a gyerekek nyiltan megmondanák hogy melyik szülőt szeretik jobban!

Gáz...

2019. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Én alapban nem értem, hogy egy szülő hogy szeretheti jobban az egyik gyerekét mint a másikat?

Nyilván nem egyformák a gyerekek, de mindegyik az enyém, általam jöttek a világra, ki szeresse őket, ha nem én?

Bármelyiknek odaadnám a vesémet és ha mindkettőnek kellene, akkor mindkettőt, a saját életem árán is.

2019. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, de ha nem mondják ki, akkor is megérzik ezt a gyerekek, ezért mutatni sem szabadna.
2019. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De te ezt honnan tudod, panaszkodott valamelyik gyermek?
2019. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindenki előtt mondják. Nagyon zavaró. A gyerekek szerintem még nem vették észre.
2019. nov. 17. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondani se lenne szabad, mert a gyerek egyszer észreveszi. Viccből se. Komolyan meg pláne nem.
2020. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!