Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim miert kényeztetik...

A szuleim miert kényeztetik el ennyire az ocsemet? Tobb lent.

Figyelt kérdés

Mindent csak ő kap, en szinte semmit.

Semmilyen dolgot nem vesznek meg nekem, főleg hogy okj-s képzéssel majd sminkes (pontosabban kozmetikus) szeretnék lenni. De így nagyon nehéz itthon gyakorolni, hogy semmi sminkem nincs. Diak munkára meg nem mehetek. Kellenének paletták, ecsetek, smink szivacs stb. Anyukámnak egy darab ecsete van és azt a múltkor kolcson vettem es annyira le lettem cseszve amiért elvettem..pedig csak gyakorolni szeretnék.

A baratnoim az úgymond smink modelljeim, szóval rajtuk gyakorolok amikor ra érnek, és annyira ciki hogy akkor is ők adnak dolgokat mert nekem alig van valamim. Mit tegyek? Negatív valaszokat kérlek ne írjatok.


2019. nov. 16. 14:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem mehetsz diákmunkára?

Esetleg egy részmunkaidős állást is bevállalhatnál, heti 20 órában.

2019. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
40%
Passz... Csak a diákmunka marad. Esetleg ha kapsz otthon zsebpénzt akkor azt sminkekre költöd.
2019. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
47%
Hány éves vagy? Miért nem mehetsz diákmunkára?
2019. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Mert még fiatal vagyok hozzá
2019. nov. 16. 16:04
 5/36 anonim ***** válasza:
73%
Tehát fiatalabb vagy mint 16 éves. Ebben az esetben meg ne ezen járjon az eszed hanem a sulin. Majd ha érettségi után elkezded az OKJ-t majd akkor gyakorolsz.
2019. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%
Ha még nem vagy elég idős a diákmunkához, akkor igazat adok a szüleidnek. Általános iskolába jársz még ezek szerint, még legalább hatszor meg fogod magad gondolni a pályaválasztást illetően. Sminkelni csak jó minőségű eszközökkel lehet, mert azokkal lehet szépen és jól dolgozni, azok pedig drágák. Hogy hobbiból csak úgy elgyakorolj egy valag pénzt, úgy hogy még elég messze van, hogy elkezd egyáltalán a tanfolyamot, én sem nagyon adnék pénzt erre a szüleid helyében. Ha elkezded, az már más.
2019. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Istenem.. kar volt ki írni ezt a kérdést :D Komolyan gondolom ezt a munkát, és többen mondták hogy van tehetségem hozza, a szuleim is be látták :) Amugy meg középiskola első osztályba vagyok :)
2019. nov. 16. 16:29
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem bírod a kritikát, akkor nem kell kérdést kiírni.

A hozzáállásodból is látszik, hogy gyerek vagy még, majd megérted, ha nagyobb leszel.

2019. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
11%

Ne vedd el anyukád holmiját anélkül, hogy megkérdeznéd!


Ha sminkelni akarsz, de nincs miből, használj vízfestéket porrá törve(színeket keverve), filcet, ételfestéket, benyálazott színes ceruzát!


A jó sminkes bármiből tud alkotni.

2019. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

Én sem vennék drága cuccokat (mert még az olcsó smink is megterhelő lehet bizonyos embereknek, pláne nagy tételben) csak azért, mert a 15 éves lányom megint kitalált valamit, amiből ráadásul kevés ember tud megélni. A sminkelés neked egyelőre még hobbi, ha tetszik, ha nem. A (drágább) hobbira meg a tinikorú emberek általában megkeresik a pénzt vagy legalábbis nem várják el alanyi jogon, hogy fizessék ki a szülők.

Megoldás:

Elmész dolgozni a nyáron (15 éves kortól már mehetsz szülői engedéllyel), veszel olyan sminkeket, amilyeneket tudsz, és gyakorolsz. Utána majd ha odáig jutsz, és még mindig érdekel, akkor elvégzed a tanfolyamot érettségi után. Ahhoz már bőven el tudom képzelni, hogy a szüleid is hozzájárulnának, mert látnák, hogy komolyan gondolod, nemcsak tinihóbortról van szó.

2019. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!