Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedveli a szüleit, szinte...

Nem kedveli a szüleit, szinte már utálja őket. Mivel tudok segíteni neki?

Figyelt kérdés

Van egy barátom , a továbbiakban hívjuk Annának. Szóval Anna már hónapok óta mondja nekem hogy nagyon köcsög vele az anyukája (csak az annyával él) és neki ez nagyon fáj . Mert elég bántó dolgokat mond. Ma azzal írt rám hogy miért nem normális. Bemásolom az üzenetét!: "Miért nem vagyok olyan mint a többi gyerek akik mindig boldogak jó tanulók mindenki szereti őket és ők szeretnek mindenkit? Miért nemtudok normálisan boldog lenni? Miért érzem magam mindig ennyire magányosnak? Miért nem érzek senki iránt szeretet?" Én nem tudom hogy mit tegyek. Mármimt ezek után elkezdte hogy ha valaki pénzt adna simán lelőné az annyát. Tudom hogy ez betegül hangzik de én nem tudom hogy mennyire rossz a helyzet otthon szóval nem ítélem el. Meg ismerem az anyukáját és hát nem a legkedvesebb ember.

Ajánlottam neki pszihológust (suli). Reménykedem hogy ez segíteni fog neki. De addigis van valami amit megtehetek érte hogy megkönnyebbítsem az életét?



2019. nov. 17. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Jelentsd fel. Mielőtt még megtenné.
2019. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem tenné meg ezt tudom. Csak nem rudom hogy segítsek neki hogy jobban legyen lelkileg vagy valami. És én tudom jól hogy sohase bántana senkit.
2019. nov. 17. 10:44
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Csak tipik világfájdalmas tini, te meg a másik tipik magamra veszem más gondját is tini vagy. Zsák a foltját. Kinövitek. Ettől még lehet Anna anyja egy köcsög. Tudom, valós a fájdalmatok, mert ti megélitek meg minden. Majd elmúlik.
2019. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Először is, nem igaz, amit a csaj állít, hogy rajta kívül a többi gyerek mind boldog. Rengeteg tininek vannak súlyos gondjai, csak nem szórják szét az éterben a rinyálásukat, mert a problémák mellett van bennük tartás is. Én tiniként skizofrén szülővel és borderline-narcisztikus nagyszülővel a hátteremben kínlódtam, de nem sírtam a többi tininek, mert tudtam, hogy a panaszkodás csak elriasztana tőlem mindenkit. Ez az Anna azzal, hogy terád önti a világfájdalmát, meg lelövéssel fenyegtezőzik, érzelmielg zsarol téged, hogy "foglalkoztasson", lelki szemetesnek használ. Ezt lásd, mielőtt beáldozod magad, hogy elkezdd a válladra venni az ő élete bajait, és meg akard "váltani".
2019. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Több ilyen Anna-féle fazonnak bedőltem már életemben, míg évtizedek alatt megtanultam: sose higgy a siránkozónak, mert az használni akar téged! Először csak a figyelmedet zsarolja ki, aztán az idődre tart igényt, és egyre rosszabbul és rosszabbul fogod magad érezni a társaságában, végül minden energiádnak a nagy része arra fog menni, hogy ugorj a kis tragika hívásaira, és együttérzően hallgasd, miközben a gyomorsavad gyűlik, és tiltakozik a tested, hogy neki kell áldoznod az idődet. Egyetlen dologgal eldöntheted, hogy neked jó-e az ővele való foglalkozás: felszabadítóan, örömtelien érzed magad a társaságában vagy nem? Ha az utóbbi, akkor érzelmi vámpírral van dolgod, aki kizsigereli a kedélyedet. Nagyon sok ilyen ember van! Ha nem tudsz ellenállni neki, és a magad kárára is pátyolgatod a fenyegetőzései hatására, akkor keress rá a kényszeres segítő kifejezésre, mert akkor az vagy te.
2019. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
A pszichológus majd segít, távolról, pláne ismeretlenül nem lehet semmit mondani. A "szegény én" "mindenkinek szebb és jobb csak nekem borzalmas" önsajnálat-érzés nem visz előre, ezt tudom.
2019. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Anna barátnőd vak és buta. Nincs olyan hogy mindig boldog, mindenki szereti, és ő is szeret mindenkit. Önsajnáló energiavámpír a csaj, azt élvezi ha sajnálják. te dolgod hogy hagyod-e, hagyod -e érzelmileg lefárasztani maga a hülyeségeitől. Nem a legkedvesebb az anyukája? És ? Másé sem az, de nyivákolás helyett a jó dolgokat keresi az életében.
2019. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként: ha bármilyen formában a szülője megöléséről beszél, az ANNYIRA durva, hogy jobban tennéd, ha megszakítanád vele a kapcsolatot, mert egyszer csak gyanús körülmények közt elhalálozik a szülő, és akkor bizony téged is elő fognak venni ez ügyben, mert bűntárs vagy, ha eltitkoltad, mit tervez!
2019. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ezt akár így, egyenesben meg is mondhatod neki, hogy a gyilkosságos szöveggel átlépett egy olyan határt, ami már nem hülyéskedés, hanem bűncselekményre való utalás, és kezeltesse magát, te viszont őmiatta nem akarsz bajba kerülni.
2019. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mért barátkozol egy ilyen beteg agyú tyúkkal?
2019. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!