Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermek apa nélkül nő...

Ha egy gyermek apa nélkül nő fel, mekkora hatással lesz a férfiakhoz való viszonyához?

Figyelt kérdés
Nézzünk egy lány gyermeket a példához! Vajon attól elveszti később az érdeklődését a férfiak iránt, hogy “nincs” apukája?

2019. nov. 18. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Miért vesztené el az érdeklődését??

Max kötődési problémái lesznek.

2019. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
66%
Apa nélkül nőttem fel, nem tudom hogy ebből az okból vagy nem de nem vonzódom a férfiak iránt
2019. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatása mindennek van a gyerekre, főleg egy olyan horderejű dolognak, ha elveszíti az egyik szülőjét. De attól még nem fogja "elveszíteni" később az érdeklődését a férfiak iránt - egyáltalán volt már neki, amikor elvesztette az apját? Lehet, hogy még kicsi volt, és addigra még egyáltalán nem is alakult ki benne a fiúk (főleg nem a férfiak!) utáni érdeklődés, így nem volt mit elveszítenie. De ha már nagy lány volt, és valóban a férfiak iránt érdeklődött, amikor az apja meghalt, akkor sem fogja elveszíteni az érdeklődését a férfiak iránt. A gyász viszont hosszú idő lehet, nem szabad sürgetni őt - és közben nem szabad ilyesmivel megbélyegezni, hogy "biztos elvesztette az érdeklődését a férfiak iránt, mert meghalt az apja".
2019. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kandelakuku ***** válasza:
75%

Ilyen abszurd kérdéssel még sosem találkoztam!

Ha leszbi vagy, az nem azért van, mert apa nélkül nőttél fel!


Üdv.: egy lány, akinek 3 éves korában meghalt az édesapja

2019. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én a saját példámon azt tudom mondani, hogy nehézkesebb a párkapcsolat kialakítása, de az butaság, hogy ne lenne érdeklődés. Én inkább csak sokáig nem tudtam, hogy szóljak a férfiakhoz.
2019. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én apa nélkül nőttem fel, és kifejezetten korán érdekelni kezdtek a fiúk. A problémát nem az jelentette, hogy kapcsolatba lépjek velük, hanem hogy újra és újra link alakokkal kezdtem el járni,akik nem tudtak kötődni és leléptek idővel.


Később ismertem fel, hogy én az elbaxott "apa képet" kerestem addig. Nagyon nagyon sok munkával változtattam ezen. Azóta van egy férjem aki csodálatos (és nem olyan, mint az apám volt).

2019. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinél más a helyzet.

Az is számít, hogy jártál-e óvodába, ha igen, ott milyen viszonyod volt a fiúkkal. Én pl. nem "mertem" játszani a gyerekekkel.

Mindig az idősebb férfiak tetszettek, az ő szemükben viszont egy kislány voltam állandóan.

Ennyi a saját tapasztalatom.

2019. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van apám. Olyan amilyen, rettegek, hogy olyan párom lesz mint ő. Ha a legkisebb hasonlóságot észreveszem egy partnerben menekülök. Szóval ennyit arról, hogy ki veszti el az érdeklődését. Teljesen ember függő. Na meg nem mindegy milyen az a család ahol felnősz.
2019. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim elváltak nagyon korán és sajnos apám nem foglalkozott velem úgy, ahogy kellett volna. A fiúk jó korán kezdtek érdekelni és nagyon akartam, hogy valaki szeressen. Utólag rájöttem ez az apai szeretet hiánya miatt volt. Pár visszautasított szerelem után észhez kaptam és vártam tényleg egy normális kapcsolatra ami szerencsére össze is jött és évek óta tart. Sok helyen lehet hallani, hogy ilyenkor a lányok idősebb pasit keresnek maguknak, de nekem pont az ellentéte van. Amikor elkezdtem idősödni és érdeklődtek az idősebb férfiak is, akkor a hideg kirázott és undort éreztem. Mindig a saját korosztályom érdekelt.
2019. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon nem vesztettem el az érdeklődésemet, pedig 3 évesen veszítettem el édesapámat, akivel a régi fotók és családi filmek alapján (én már nem emlékszem rá, sajnos) kölcsönösen nagy volt az imádat.
2019. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!