Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt a gusztustalan, kétszínű...

Ezt a gusztustalan, kétszínű hozzáállást mi okozza?

Figyelt kérdés

Itt is látom, nagyon gyakran tükröződik vissza a válaszokból, viszont a való életben is folyton szembejön a következő:


Fiatalabbaknak az arcába van tolva, felhánytorgatva, hogy legyen hálás, amiért az apja, anyja etette, itatta, eltartotta kínok árán (akkor is, ha egy szar volt az egész gyerekkora), és költözzön el a mamahotelből 18+ évesen gyorsan, ne élősködjön a szülei nyakán, annak örüljön, amit kapott (étel + tető 18 évig, meg ellátás.)

És a szülők a hősök, mert felnevelték...


A tőlük valamivel (5-10 évvel, tehát nem generációs különbséggel) idősebbek, akik mostanában vállaltak, vagy akarnak gyereket, szintén ba$zogatva vannak, csak éppen azzal, hogy hol a lakás, kocsi, a félretett pénz, a gyerekvállalás nem 18 évre szól, a gyereket élményekben kell részesíteni, taníttatni kell, elindítani az életben, ne a nulláról kezdje, gyűjteni neki, takarékoskodni, nem a támogatásokra szülni.


Na, ilyenkor merül fel bennem több dolog. Az előző csoportra ez miért nem vonatkozik? Miért ő lesz a szar, mert mondjuk hiányolja ezeket?


A legundorítóbb, hogy mindenki (aki elfordítja a fejét, az is) tudja, régebben mennyivel könnyebb volt lakáshoz jutni, mennyivel többet ért ugyanaz a pénz, stb, most kb lehetetlen, de az előző generáció előtt kell fejet hajtani, mert gyes, családi pótlék (évek óta nem változott, szóval igen, nekik arányaiban még abból is több járt) miatt bevállaltak, és 18 évig tartottak belőle x gyereket, aki amint nagykorúvá vált, mehet, amerre akar nullából, mondván ez az élet rendje...

A mostaniaktól, akiknek jóval nehezebb boldogulni, meg kb elvárnák önerőből a tehermentes saját lakást, autót, + ugyanezt már kb előre a gyerekeinek is...


Ez csak szerintem rohadt igazságtalanság?


Mi ez a nagy különbségtétel az elvárásokkal kapcsolatban, meg azzal, hogy kinek mi jár?



2019. nov. 19. 08:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van de sajnos emberekről beszélünk,akik mindig is ilyenek lesznek. Egyik a másikba igyis-ugyis beleköt. Lehet ez irigység,önzőség,féltékenység,gyűlölet stb... Sajnos nekünk ez jutott. Én is mindig csesztetve vagyok hogy miért nincs még saját házam, de én soha nem foglalkoztam mások véleményével.
2019. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Ez a hozzáállás azok részéről van, akik imádnak kötekedni, mindegy, miért. Nem a saját,hanem a másik életével foglalkoznak. Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, az a baj. Mindig lehet indokot találni, ha valaki egy másik emberbe bele akar kötni. Leszólni, kritizálni mindig lehet. Akik ilyeneket tesznek, elégedetlenek önmagukkal. Akik azt mondogatják, hogy "mennyi áldozattal járt a felnevelés", valószínűleg őket is lelkileg bántalmazó nevelésben részesítették szüleik.
2019. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben senki sem ilyen. Ide meg sokan csak direkt beszólogatni jönnek.

Mifelénk inkább fordítva van, a legtöbb szülő örül, ha otthon él a gyereke, és nem költözik el gyorsan. És senki sem vár hálát. Nyilván természetes, hogy valaki felneveli a gyerekét. És sokan otthon élnek az egyetem elvégzéséig, úgyhogy nem költöznek 18 évesen. A legtöbb ismerősöm 25-30 között költözött el. Addigra lett normális munkája, kis megtakarítása, vagy párja, akivel összeköltözött. De sokan tovább is otthon maradtak, pont azért, hogy gyűjtsenek saját lakásra, senkit sem akartak kidobni, vagy elzavarni a szüleik.

2019. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik volt osztálytársam egyedüli gyerek volt, a szülei viszonylag gazdagok, mert az apukája 20 éve pont egy jó cégbe fektetett be, így sok a jutalék az után (úgymond a semmire), ezen kívül több vállalkozásuk is van. Ő mindent megadott neki, mert ,,egy szülőnek ez a dolga". Neki már lakása és kocsija volt, mire eljött egyetemre, ami szintén már ki volt fizetve neki. Értékelte, nem arról van szó, csak én meg megvallom, irigy is voltam. Én sokkal jobb tanuló vagyok, mindig is dolgoztam, neki meg megvan minden. Így nyilván könnyebb - magunk nyugtatásképp - bemagyarázni saját magunknak, hogy ,,na de ő biztos nem is fogja tudni értékelni, mi is az a pénz". Na de nem is kell neki úgymond, mert majd ő megtanulja, hogyan fektette be a pénzt, hogyan vezessen egy vállalatot, sose lesznek olyan problémái, hogy diákmunkára menjen, mert az ösztöndíj semmire nem elég. Ez van. Igazságtalan.

De azokat a szülőket meg én se értem, akik ,,kidobják" otthonról a gyereket. Szerintem inkább az van, hogy nem tudják megengedni maguknak, hogy fizessék az egyetemet, így könnyebb azt mondani, hogy ,,így megtanulja, hogy álljon a saját lábán".

2019. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak, akik normálisan állnak a dolgokhoz, ment a zöld mindenkinek.

De van egy olyan érzésem, akikről a kérdés szól, azok megintcsak nem fognak válaszolni.


A legjobban amúgy attól undorodom, akinek a szülei anno mindent alátoltak, segítettek, biztosítottak neki, de ő úgy van vele, mint szülő, neki nincsenek kötelességei, mert teszem azt, a gyereke elmúlt már 18, de az is megeszik, hogy gyermekkorában se tett érte semmit.

2019. nov. 19. 09:23
 6/28 A kérdező kommentje:
*megesik
2019. nov. 19. 09:25
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

" A legundorítóbb, hogy mindenki (aki elfordítja a fejét, az is) tudja, régebben mennyivel könnyebb volt lakáshoz jutni, mennyivel többet ért ugyanaz a pénz,"

De ez nem igaz!

Semmivel sem volt könnyebb lakáshoz jutni mint manapság. Semmivel sem volt jobb a fizetésed mint manapság. Amikor valakinek 1800 és 2500 forint között volt a fizetése és akkor 1 kg kenyár 3.50 forintba került, a lakásárak is magasak voltak. Én annak idején rengeteg házat néztem amikor venni akartunk. Budapesten el is felejthettem, mert 1 millió forint volt egy panál lakás. Vidéjen már lehetett venni 500 ezer forintért is. Tudom, mert vidéken vettünk (Sülysáp) 590 ezer forintért egy kis kocskaházat. De ma is ezek az arányok vannak. Budaoesten iszonyú drága, vidéken már kapsz pár millióért. Februárban vettem Heves megyében egy nagy házat 4 millióért.

A pénz sem volt jobb, csak annyi, hogy nem voltak olyan nagy igények mint ma. Nem volt mire költeni. Már az is nagy szám volt ha valaki vett magának pár ezer forintért adidas cipőt. Én anno 1400 forintért vettem adidas cipőt, és apám kiakadt, mert egy bolond vagyok, ennyi pénzért 3 tisza cipőt is vehettem volna. Nem volt moobiltelefon, laptop és társai. Nem ekkora nagy társadalmi különbségek. De a pénz akkor sem volt rosszabb vagy jobb mint ma. Én emlékszem arra is, amikor 90-ben lebénult a város( BP) taxisok teljesen elzárták az utakat, csak a mentőt, tűzoltót engedték útjára. Miért? Mert 56 forittal emelték a benzinárakat. Akkor nem mindenkinek volt autója. APámnak volt egy wartburgja, de csakis kiránduláskor használtuk, ahogy mindenki más.

Az, hogy miért van felhánytorogva az amit leírtál nem tudom. Nekem már felnőtt fiam van, sosem hánytorogtam fel neki semmit. De mondjuk ő tanult sokat, és sosem volt követelőző. Igyekezett a saját lábára állni. AMikor elvégezte aziskolát szinte rögtön dolgozni ment. Bár ha nem kapott volna munkát, akkor is támogattam volna tovább. De sajnos én meg azt látom, hogy a fiatalok zöme nem is akar sem tanulni, sem dolgozni, csak neten lógni, videójátékozni, és a legújabb telefonnért hisztizni. Feltételezem, hogy a hánytorgatás sokszor azért van, mert a fiatal sem tesz meg mindent, hogy ne a szülők gürcöljenek helyette. Hál istenek sok fiatalt ismerek akik hasonlóan mint a fiam tudják mi a céljuk, és nem otthon vakargatják, hanem tesznek érte.

Csak megjegyzem: Mi 3 -an voltunk testvérek, soha nem kaptunk a fenekünk alá semmit. Apám szerint amint befejeztük az iskolát menni kell dolgozni. Ha nincs munka, lehet elmenni, de nem fog eltartani minket. SZóval ez sem mai gond. Ilyenek voltak a szülők 50 évvel ezelőtt is. Nagyszüleimet meg már 10 évesen befogták munkába, mezőn kellett dolgozniuk.

2019. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert ilyen a magyar mentalitás. Sokáig én is tagadtam ezt az elméletet, hogy van külön mentalitás, de én is szembesültem vele, hogy igenis létezik ez a fajta negatív magyar mentalitás.

Csak egy példa: Albániában, aki azért nem fejlettebb ország, mint mi, pár éve a nyugdíjasok azért tüntettek, hogy ne emeljék fel a nyugdíjukat, mert akkor a fiatalabb generációnak többet kell dolgozni. Inkább lemondtak a saját anyagi javukról, csak a következő generáció ne szívjon miattuk. Idehaza hol tudod ezt elképzelni?

2019. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:30 vagyok

Az lemaradt, hogy az első vidéki házamat hitelből vettem.

2019. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 09:32

Hát ez nehéz lesz, mert a legtöbb nyugdíjas aki ledolgozta az egész életét jó ha 50-60 ezer forint nyugdíjat kap. Abból elég nehéz megélni még egy nyugdíjasnak is. A rezsi, kaja költségek nekik is annyiba kerülnek mint neked.

2019. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!