Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám üldözési mániás...

Édesapám üldözési mániás lett, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. nyár végén kezdte mondani azt hogy a szomszéd bejár az ő személyes élettereibe, (munkahely, anyukája lakása, kert) figyeli őt, rosszindulatúan. Nagyon abszurd dolgokat is mondott hogy kötelet köt a kéményre és úgy jön be az erkélyünkre, meg hogy megégette őt éjjel meg hogy valami motoroskulccsal tud bemászkálni a lakásba. 50 éves most az apukám.

Azóta ez súlyosbodott, mert már állandóan őt figyeli, és nem egyszer hangoztatta már hogy megöli a szomszédot, levágja a fejét, illetve olyanokat is mondott hogy magát öli meg (mit csináljak, öljem meg magam hogy elhidd? megyek a dunának, végső megoldás a halál) folyton ilyen kijelentéseket tesz... meg hogy persze hogy ő a hülye meg hogy hülyének nézzük őt.

Anyukám már orvoshoz akarta őt vinni de apám anyja nagyon szemét ember és megakadályozta apám meg hallgat rá, megrekedt kb a gyerekkorban nemtudott felnőni.

Nem tudom mi lesz így.

Ma este is gond volt, 1 órát telefonált lent a hidegben anyám már kikészült teljesen, aztán éjfélkor azzal keltett hogy segítenem kell neki kocsival ki kell vinnem szigetszentmiklósra.

elmondta hogy 10 éve szeretője van és most az az új hogy a szomszédunk szerinte sérüléseket csinált a testére, vagy pedig viszonyuk van. elvittem oda és az utcákban kellett 10-20 al menni és figyelni a nő házát, de sehol nem láttunk semmit, aztán hazamentünk.. 4re értünk haza.

most is felhivott telefonon mert otthon maradtam hogy figyeljem hogy ott van e a szomszéd kocsija vagy nincsen. meg hogy majd fotózzam le.

iszik is sajnos.. nem keveset.

Anyukámtól soha semmi szeretetet nem kapott mert anyukám sem egészséges mentálisan de most az egy másik dolog itt most ebből van nagyon nagy probléma..

Mire számítsak mi lesz így? már éjszakám sem lesz ettől az egésztől?

Mit tegyek????

rettenetesen kivagyok lelkileg, nem tudom magam összeszedni már sirni se tudok igazából, már a kedvenc sorozatomat is kezdem nem nézni pedig az jelentette nekem a mindent eddig, de már abba is kezdem ezt látni basszus


Anyukám meg ahogy lereagálja.. mint egy hisztéria meg állandóan csak ez a téma .


Magánéletem már nincs emiatt, folyton korán haza kell jönnöm pedig van párom de nem tudok vele lenni mert anyám azt mondja hogy ő nem akarja egyedül hallgatni azokat amit mond. Ha meg nem mond semmit akkor is bánatos meg ideges.


és ne gyertek olyanokkal h költözzek el , mert én sem vagyok mentálisan egészséges, dolgozok is szóval nem vagyok egy ingyenélő és lány vagyok szóval nekem lehet


bocsánat ha televagyok helyesírási hibákkal de egyszerűen nagyon tönkre vagyok menve úgy érzem és nem tudom mi jön meg..


segítsetek könyörgök

23/l



2019. nov. 19. 13:51
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
92%

Apád nem üldözési mániás lett, hanem konkrétan megőrült.

Az alkoholizálása csak rátett.

Hiába kéred, hogy ne írjuk a költözést, mert te is mentálisan beteg vagy, pedig az lenne a megoldás!

Menekülni ebből a diliházból, miközben magadat kezelteted, megfelelő gyógyszerekkel, terápiával és a talpadra állni!

Különösen, mivel dolgozol és van jövedelmed.

A környezet csak lehúz és ront az állapotodon!

2019. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
ja es az orvosi kezelest foleg a gyogyszert teljesen megtagadja mondvan h o nem beteg...
2019. nov. 19. 13:59
 3/49 A kérdező kommentje:
de nem hagyhatom őket magukra, meghalnek a lelkiismeret furdalastol! 😭😭😭😭😭😭😭😭😭
2019. nov. 19. 14:00
 4/49 anonim ***** válasza:
98%

Beszélj a háziorvossal, mert az őrült soha nem fogja belátni, hogy őrült. Ezért van rá orvosi gyakorlat, hogy az ilyen kérdéseket hogyan lehet kezelni.

A legjobb lenne az egész csapatot gyámság alá vonni és egy megfelelő intézményben elhelyezni, ahol az állapotuknak megfelelően gondozzák őket.

De ehhez neked kellene megerősítened magad és tiszta fejjel elindulni ügyeket intézni!


Valójában a kérdésed arra irányult, hogy nyilvánvaló őrülttel mit lehet kezdeni, miközben az egész család valamilyen fokon terhelt.

Háziorvos és gyámhatóság. Ez a megoldás!

Vagy minden marad a régiben, illetve csak egyre rosszabb lesz. Eljuttok arra a pontra, hogy már te is begolyózol és akkor államilag oldják meg a helyzetet, most még te tudsz intézkedni.

2019. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
97%

Ha valóban olyanokat mond, hogy megöli a szomszédot vagy magát, akkor az alapján kezelés alá lehet vonni, mert veszélyes. Neki is az lenne a legjobb, mert úgy tűnik hogy elég súlyos az állapota. Ráadásul te meg asszisztálsz hozzá azzal hogy veled figyelteti a szomszédot ami nonszensz.

Amíg iszik, addig gyógyszert sem tud szedni, szóval jó lenne ha eljutna kezelésre, valamilyen zárt intézménybe. Anyukád és te nem álltok kezelés alatt ha nektek is vannak mentális problémáitok? Biztos tudnátok érdeklődni az orvosotoknál hogy mit lehet tenni apukáddal.

2019. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
98%
Az én apám sok éve pont ugyanígy kezdett viselkedni, egy az egyben, a megölök valakit meg az öngyilkosságos fenyegetésekkel együtt, és nem akart orvoshoz menni, de egyre durvábban elhülyült, csak erősödött nála, egyszer erőszakkal elvitték, mert fenyegetőzött, és kiderült, hogy paranoid skizofrén. Nem hitegetlek, ez gyógyíthatatlan, de ha szedi a gyógyszereit, el lehet viselni. Van egy Fluanxol depot nevű injekció, havonta adják, attól egész normális lesz. De akiket én ismerek ilyen betegséggel, azok már nem lettek olyan értelmesek, hogy bármilyen munkát rájuk lehetett volna bízni, le lettek százalékolva. Aki nagyon szét van csúszva, annak lehet kérni az elhelyezését elmeszociális intézetben, több év rá a várakozás, mert kihalásos alapon megye. De előbb bírói úton gondnokság alá helyezik, na most ha téged akarnak gondnoknak, attól fogva tényleg nem lesz életed, mindenért te felelsz, amit apád csinál vagy nem csinál, ne vállald el, rá fogsz menni. Rendőrt kell rá hívni, ha erőszakos dolgokat mond, és a rendőrség kényszeríti majd a pszichiátriai kivizsgálásra, másképp egyre gázabb lesz agyilag, a végén a nyála fog csorogni meg becsinál, ha nem kezdik el időben gyógyszerezni.
2019. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

az italról nem fog tudni leszokni ha diliházba kerul akkor onnantol kezdve meg neki ugyis mindegy... nagyon faj nekem hogy tudom h ennek nem lesz jo vege. pedig tavasszal meg minden rendben volt.

azt hittem hogy megnyugtatom ezzel, meg mar öltözött tehat mindenkepp elment volna oda akkor .

nekem asperger szindrómám van anyám meg kényszerbeteg, de nem durva neki.

2019. nov. 19. 14:33
 8/49 A kérdező kommentje:

ma 14:33

miert vittek el akkor eroszakkal? konkretan mit csinalt?


tudom hogy elobbutobb velunk is ez lesz☹️


annak (meg az ilyesmi) gyogyszereknek amugy mik a mellekhatasai?

2019. nov. 19. 14:35
 9/49 anonim ***** válasza:
97%
Azzal kapcsolatban pedig, hogy meghalnál a lelkifurdalástól... anélkül is meg fogsz halni, ha ez a helyzet így marad, 2-3 éved van, mert elvisz egy agyvérzés vagy egy szívroham. Ekkora feszkót nem lehet túlélni.
2019. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
bezzeg az anyjanak meg semmit se mond adja neki a szepet meg kimeli, velunk meg lehet.... pedig egy lofsz az a nő.. marmint a nagyanyam.. annyira feszult es szomoru vagyok
2019. nov. 19. 14:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!