Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva rám...

Jogosan van kiakadva rám édesanyám?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnője ajánlotta a tizedikes unokaöccsének, hogy keressen fel engem, ha szüksége lesz matekból korrepetálásra (kicsit mondjuk megharagudtam, amiért erről engem nem kérdezett meg előzőleg). Anyámon keresztül, közvetve vette fel velem a kapcsolatot a család, így aztán az ő feladatává vált átadni nekik, hogy a téli vizsgaidőszakom után felőlem adhatunk egy esélyt a dolognak, aztán meglátjuk, kifizetődő lesz-e. Erre ő megírta a gyerek anyjának az én nevemben, hogy nem szeretném vállalni a dolgot, mert nem lesz rá elég időm és energiám, mondván, hogy nekem ő csak jót akar, ismer már, túl sok lesz ez. Ráírtam a nőre, elárultam neki az igazságot és megállapodtunk abban, hogy februárban belevágunk; így nyilván fény derült arra is, hogy édesanyám nem volt őszinte. Nagyon csúnyán összeveszett velem, közölte, hogy sosem fogja megbocsátani, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoztam, és most hozzám szólni sem hajlandó, kerülgetjük egymást a lakásban, mint két idegen.
2019. nov. 20. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

Édesanyád téged féltett és most úgy érzi cserben hagytad.

"elárultam neki az igazságot"

Elég alacsony az érzelmi intelligenciaszinted.

2019. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Rendben, hogyan kellene fogalmaznom akkor? A "megmagyaráztam, mi történt" jobban hangzik?

Egyébként jeleztem anyámnak, hogy szándékomban áll megváltoztatni az általa kialakított szituációt, mert én szerettem volna, és továbbra is szeretnék segíteni. Ő úgy érzi, cserben hagytam, én pedig úgy, hogy nem tartja tiszteletben a döntésemet, és úgy kezel, mint olyasvalakit, aki nem képes kézben tartani a saját életét. Néhányan úgy gondoljátok, hogy az ő belátása szerint kellene cselekednem/intéznem a dolgaimat 21 éves létemre, noha nem ugyanazt találjuk jónak? Nem segíthetek annak, akinek ő nem akarja, hogy segítsek? Csak mert némelyik válaszból ez jön le.

2019. nov. 20. 22:53
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszasan és többszörösen átbeszéltük, hogy elvállalom, meg fogom tenni, ő pedig hangsúlyozta, hogy nem szól bele, ez az én ügyem. Ezt csak azért jegyzem meg, hogy ne valami elkapkodott felelőtlenségnek, elejtett félmondatnak képzeljétek el, amit kijelentettem anyám füle hallatára. Áment mondott rá.
2019. nov. 20. 23:01
 14/20 A kérdező kommentje:
(Mármint még az előtt, hogy hamis választ adott volna át a másik nőnek, nem most.)
2019. nov. 20. 23:02
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

"kicsit mondjuk megharagudtam, amiért erről engem nem kérdezett meg előzőleg". - ez nem volt egy kicsit több?



Nekem ez olyan "két dudás egy csárdában" szituáció.

Számodra fontos a határok kijelölése, édesanyád számára, pedig a kislánya vagy, akit védeni szeretne.

Nem láttál mást, csak a te igazadat.

Ülj le az édesanyáddal, öleld át és beszéld meg vele, hogy nem akartad megbántani és "helyre" hozod a dolgokat. Itt is próbálj felnőttként viselkedni.


Hidd el, ő is tanul az esetből.

2019. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"ez nem volt egy kicsit több?"

Nem pontosan értem a kérdést, mire szeretnél kilyukadni ezzel?


Látni látom, vagy legalábbis látni vélem, mi motiválta arra, hogy ne mondjon igazat, de attól, hogy valami jóindulatból fakad (nagyrészt), még nem lesz helyes is kapásból, látnia kell az embernek, hogy hol ér véget a hatásköre. Na mindegy, valószínűleg az lesz, amit javasoltatok, megpróbálom békésen, kedvesen, higgadtan tisztázni vele az egészet, nem tudom, mikor lesz kapható rá.

2019. nov. 21. 00:02
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Arra gondoltam, hogy a rosszallásod volt kissé erőteljesebb Igy az édesanyád elkönyvelte, hogy neked sok lenne a plusz elfoglaltság.


..és ezt a "hatáskör"- érvet, lehetőleg még se említsd az édesanyádnak.


Hidd el, fontosabb is van annál, hogy kinél az "igazság" és hogy ki "győz".

2019. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen, azt említette is, hogy húztam miatta a számat, csak azt hittem, sikerült egyértelművé tennem utána, hogy ezzel a "majd én teszek ígéretet a te nevedben" elvvel van a bajom, nem kéne, hogy bárki bátorságot vegyen hozzá. Nem ahhoz van köze, hogy a valóságban sok időm van-e rá, hanem ahhoz, hogy a másik fél nem tudhatja, hogy van-e elegendő, mégis rám bíz valamit, mintha az én igényeim számítanának a legkevésbé a sztoriban. Pont azért csodálkozom azon, hogy édesanyám ezt csinálta, mert mindezt kifejtettem neki korábban.

Nem feltétlenül akarom a "győzelmet", ami ezt az esetet illeti, viszont azt igen, hogy a későbbiekben ne történhessen ehhez hasonló. Valamiért úgy érzem, fog. De ez már a jövő zenéje lesz.

2019. nov. 21. 00:43
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Ellentétes üzeneteket küldtél. Először húzod a szádat, neked ez nem oké, aztán beleegyezel, anyukád gondolhatta azt is, hogy csak miatta teszed, vagy nem akarsz te nemet mondani bármi okból ha már így esett, megtette ő helyetted. Legközelebb legyél egyértelmű és következetes.
2019. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

amúgy mért kell egy fiatal nőt félteni egy gyerek korrepetálásától, ezt árulja már el valaki?

amúgy anyád hibája, nem kell belepofázni mások dolgába, meg kamu emaileket írogatni. csak arra vigyázz, kérdező, hogy ha rendes munkahelyed lesz, ne tudjon róla semmit, mert a végén még onnan is kidobat majd a nagy fontoskodásban

2019. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!