Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szeményiségűek az...

Milyen szeményiségűek az ilyen anyák?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, anyukámmal és a tesómmal élek.

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatom, nem beszélek vele semmi személyes dologról, aminek több oka is van:


1.

Ha valahova elmegyek, vagy megjövök, mindig tudni akarja, hogy hova megyek/hol voltam.


2.

Mindenben parancsolni akar nekem, mégha látszólag nem is érz ahhoz, amiről beszél.


3.

Már dolgozok, a szakmámnak köszönhetően a koromhoz képest (is) elég jól keresek, de mindig tudni akarja, hogy mire költöm a pénzem (ha költöm), folyton magánál tartja a bankkártyámat.



Szerintetek ez normális dolog, vagy csak én érzem, hogy nem az? Valaki volt már ilyen helyzetben? Mit tegyek?



2019. nov. 21. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Agresszív személyiségűek. Nyilvánvalóan külön kell költözni, ezt a leértékelést te felnőttként már nem tudod elfogadni, és nem is kell, hogy elfogadd. A bankkártyádat pedig ne add oda. Soha. (Amúgy az 1-es pontban nem lenne semmi, az alapvető, hogy a családtagok tudják, hogy a velük lakók hol vannak és kb mikor jönnek, csak a te anyád ezt valószínűleg nagyon elnyomó stílusban teszi.)
2019. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Kontrollmániás.

Egy kivétellel a kezelhető kategóriába soroltam volna. Az egy kivétel pedig az, hogy nálad van az ő bankkártája. Ez nálam kicsapta volna a biztosítékot. Eltettem volna a pénztárcámban, és ha hozzá akart volna nyúlni, akkor fizikai erővel akadályoztam volna meg. (És persze mihamarabb elköltöztem volna, majd utána teljesen megszakítottam volna a kapcsolatot. Az én szememben ez tolvajlás.)

2019. nov. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

*Mindenben tudni akarja hova megyek,hol vagyok*

Az anyukád nem akarja,hogy rossz társaságba keveredj.Történhet olyan,amikor segítségre lehet szükséged,akkor a tartózkodási helyedre küldi a segítséget,netán lekésed az utolsó járatot amivel hazajuthatnál.

Miben parancsol neked az anyukád? /nem derült ki/

*Tudni akarja mire költöd a pénzed*

Akkor szokott ilyen szigorú ellenőrzés lenni,ha a fiatalnak szenvedélybetegsége van /alkohol,kábítószer/,vagy még nem tudod beosztani,/esetleg jó szíved van és anyukád nem engedi,hogy kicsalják tőled.

Adsz haza valamennyit az anyukádnak?

Talán a megbízhatatlanság az oka,ha anyud elvette a bankkártyádat,amivel nem értek egyet!

2019. nov. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Annyira bírom, hogy mindig az anya a roosz...

Pedig lássuk be, akivel ezt meg lehet tenni 21 évesen, az egy szerencsétlen lúzer. És pont ezért sok esetben teljesen jogos a kontroll, mert az ilyen anyámasszony katonája teljesen hülye az élethez.

2019. nov. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

4-re:

Még ha így is volna (bár szerintem a kérdező nem ilyen) ....


Ugyan kinek a felelőssége lenne, hogyha ilyen lenne? Tán bizony nem azé, aki felnevelte?

2019. nov. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
A bankkártyádat rejtsd el valahova vagy tiltasd le. Személyesen is ki tudsz venni pénzt a bankból bár az többe kerül de valszeg anyagilag még mindig jobban jársz. A bankszámla kivonatokat ne kérd postán csak netbankon keresztül hogy ne férjen hozzá. Ha egy kis pénzed összegyűlik azonnal bérelj szobát
2019. nov. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

5, nem feltétlenül.

Nekem az unokaöcséim egy családban nőttek fel, mégi az egyik egy veztő beosztású mérnök, a másik is mérnök, de egy szerencsétlen kis o.cs, aki azért is elnézést kér, hogy él és levegőt vesz. Kb belehalna, ha nem irányítaná valaki, eddig az anyukája, most a felesége. Hülye az élethez, ez van.

ÉS a kérdezőnél is elég bizonyíték a nyámnyilaságára, hogy itt rinyál, nem pedig a sarkára áll.

2019. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Attól, hogy ugyanazok a szülők nevelték, még nem biztos, hogy ugyanúgy.

Lehet, hogy az egyik a szülei szemében folyton szép és okos és ügyes volt, mindig dicsérték, önbizalmát erősítették.

A másik meg az ügyetlen, buta volt, aki semmire sem jó. És ezek önbeteljesítő jóslatként működnek. Sok történetet olvasni pont a gyakorin arról, hogy az egyik gyerekhez mennyivel másképp viszonyulnak, mint a másikhoz. Mondjuk, mert a másik visszahúzódóbb, amit a szülei nem fogadnak el, hanem azonnal kritizálják, szidalmazzák, hogy mennyivel kevesebbet ér, mint a testvére. Emiatt neki kevesebb önbizalma lesz, persze rosszabbul is állja meg a helyét az iskolában, az életben, ami csak megerősíti a szülőt abban, hogy az a gyerek tényleg kevesebbet ér, mint a testvére.

2019. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam, csak látszik, hogy próbál parancsolni és sokszor élvezi is azt.
2019. nov. 22. 09:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a jó égben lehet az, hogy egy felnőtt ember bankkártyája az anyjánál van? Imádom Kelet-Európát, de ezek a dolgok tényleg csak itt történhetnek meg, ennél még a brazilok is felelőségteljesebbek pénzügyekben. Azonnal tiltasd le a kártyát és kérj egy újat olyan címre ahol anyád nem tudja ellopni. Mert ez az, nem kell itt cicomázni. Ha a kérdező az összes pénzét kokainra költi, szíve joga, az anyja akkor sem tarthatja magánál a kártyát. A lakásból kiteheti és ennyi.
2019. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!