Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kerülhetnék ki az...

Hogyan kerülhetnék ki az árnyékukból?

Figyelt kérdés

A családomban szinte mindenki tanult ember, diplomások vagy nagyon jó szakmájuk van és abban is dolgoznak (fodrász saját üzletben, jogász, logopédus, rendőr, katona, egyetemi tanár, banki dolgozó jó pozícióban, főnök egy cégnél, építészmérnök, vállalkozó).

Ezáltal felém is voltak/vannak elvárások, amik miatt igen csak tudok aggódni, mivel sokszor érzem azt hogy a szellemi képességem nem elég jó, bár én is nagyon jó szakmát választottam.

Nekem mindet tudni kell, nekem mindent jól kell csinálnom, és úgy ahogy ők akarják. Ettől hogyan lehet megszabadulni?

Általában az elvárásoknak nem tudok eleget tenni, holott a jegyeim kitűnőek, és rengeteget segítek túlzás nélkül.

Mit tud tenni egy ember, akinek muszáj még otthon laknia, és a különélés még nem opció? Az önbizalmam egyenesen 0, az állandó megfelelési kényszerből meg elegem van. Ha még egy embernek kéne megfelelni az talán oké, de mindenkinek nagyon sok.


2019. nov. 23. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Senkinek nem kell megfelelned önmagadon kívül. Akinek nem tetszik, amit csinálsz, az mehet melegebb éghajlatra. Éljék ki a hülyeségüket saját magukon. Teszem hozzá, egyik szakma se épp egetverő dolog...
2019. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Benned töménytelen önbizalomhiány van. nem tanították meg, hogyan kell megvédened magadat. Meg kell tanulnod kijelölni a határokat, és azt mondani dolgokra, hogy nem.

Mondd el, hogy te nem szólsz bele az ő dolgaikba, ha nem kérdezik. Ők se tegyék veled! Ha megteszik, figyelmezteted őket. Ha másodszor is megteszik, elmész onnan haza/a szobádba.

Érdemes lenne ezt pszichoterápián kezeltetned.

2019. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kapcsolo18 válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Nem kell megfelelned senkinek. Azt csináld, ami irán szenvedélyt érzel, és ne azért csinálj valamit, mert ők ezt akarják. Nekik az a fontos, hogy rájuk jó fényt vess, de amit leírtál, az nem egy saját élet. Írok privátban is!
2019. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!