Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám jogosan tette ezt velem?

Apám jogosan tette ezt velem?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott apám.

Azt mondta cseléd lettem, semmire nem viszem az életben. Adjam vissza mindazt amit ő adott és fizessem ki azt a munkát amit segített nekem. Ne is menjek haza többet. Nem öröklök semmit.


Na de kezdjük az elején.


Apám már jóval a születésem előtt (10-20 évvel előtte) kitalálta, hogy én fogom továbbvinni a családi vállalkozást. Gyerekkoromban folyton erre próbált "nevelni" és ösztönözni, de engem sose mozgatott különösebben az egész. Ez miatt gyakorlatilag végig itta a gyerekkoromat. Mikor elvégeztem a sulit, beálltam a családi vállalkozásba. Mondván hátha megszeretem és különben is jól jön a munkatapasztalat (papíron persze, mert amúgy előtte is dolgoztam ott). De jöttek a bajok. Nem fizetett nekem semmit. Vagyis évente egyszer kaptam kisebb nagyobb összegeket (200e-800e-ig), meg teljes ellátásom volt (szüleimmel laktam) de semmi több. Viszont mindennap ott dolgoztam a vállalkozásba, hétvégén, ünnepnap mindig. Mikor rákérdeztem a pénz kérdésre, mindig azt mondta, hogy én fogom úgyis örökölni az egészet. De közben meg a nővéreimet pénzelte ha kellett nekik valami (új autó, nyaralni akartak vagy valami). Nekem ebből szép lassan elegem lett és 5 év után úgy döntöttem otthagyom. Volt lehetőségem erre, mert barátnőm Pesten lakik és gondoltam feljövök hozzá. Itt vállaltam munkát. Apám ez miatt teljesen kiakadt és azt hangoztatja, hogy cseléd lettem, megbolondultam és én tönkretettem őt.


Így hát a kérdésem ez. Jogosan gondolja és mondja ezeket?

Tényleg én vagyok a rossz a történetbe?

Persze az éremnek két oldala van, de az ő véleményét én nem tudom elmondani.


Ti mit gondoltok erről?



2019. nov. 29. 08:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Na ne nevettes már. Apád mellett voltál cseléd, a lehető legjobb döntés volt, hogy továbbléptél.
2019. nov. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

1. A párkapcsolat meg a szülötöl független élet nem cselédség.

2. Mindenkinek joga van eldönteni, hol akar doglozni és mit, nem pedig a szülei/apja dönt helyette.

3. Apáddal nem érdemes tartani a kapcsolatot, mert ö az, aki be akar téged korlátozni.

4. Az örökségböl kizárni nem tud, mégha végrendeletet készítene is más javára, a köteles rész jár neked is.

5. Az egyetlen módszer, hogy ne kapj semmit, az az, ha - legalább is papíron -eladja a céget, csak akkör meg neki nem lesz utána köze hozzá.

6. Szerintem jobb, ha lezárod magadban ezt a témát, és a saját életeddel foglalkozol ezentúl.

2019. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
99%
Nem vagy cseléd. Az a baja, hogy nem tud irányítani. Azért ekkora seg.gfej. Régen az enyém is ilyen volt. Én is neki dolgoztam. Emberszámba se vett. Kevés pénzt kaptam, úgy hogy már külön éltem, majdnem éheztem, otthagytam, utána ittas állapotban hívogatott ,egy senki vagyok stb... leugattam és többet nem vettem fel a telefont.
2019. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
JA, és nem követeleht töled semmit vissza, a szülö jogilag köteles a gyereket támogatni, amít megszerzi a szükséges alapokat.
2019. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Ami az örökséget illeti, abból végrendelettel sem tud kizárni.
2019. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem is értem miért mondta ezeket. Eddig mindig úgy beszélt rólam, hogy én vagyok a büszkesége és a szeme fénye. De mikor kiderült, hogy nem azt akarom csinálni amit ő kitalált, akkor már kitagad...

2019. nov. 29. 09:19
 7/25 anonim ***** válasza:
28%

Természetesen kizárhat az örökségből végrendelettel, csak a kötelesrész jár. Ez a hagyaték tiszta értékének a harmada, ha egyedüli örökös vagy.

És igen, a másik oldal mindig hiányzik innen.

2019. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

7-es! Olvasgass!


A kitagadás bonyolult jogi procedúra, mivel az indokát nehéz érdemben bizonyítani. Valakit kitagadni kizárólag végintézkedésben, csak a törvényben foglalt okok valamelyikének teljesülésével lehetséges. Az örökhagyónak vagy családtagjainak életére törés, kárukra bűncselekmény elkövetése, a még le nem töltött börtönbüntetés és a háza

2019. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

ma 09:25

Ki beszélt kitagadásról?

2019. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Apád elmehet a sunyiba. Miért volna jogos az, hogy téged megaláz, ingyencselédnek tart, használ - és amikor végre lelépsz, akkor még ő fenyegetőzik, hogy téged kitagad meg hasonlóak?


Nem mondja jogosan és szerintem ha nem akarsz vele telefonon konfrontálódni, fog tollat és papírt és írd meg neki a magadét.


Kitagadni örökségből valakit csak iszonyatosan kemény indokkal lehet, lásd: a Magyar Polgári Törvénykönyv-et, azon belül is a kitagadási okokat.


Minden számlát tegyél el, és ha perre kerül a sor, vállald csak fel. De nem lesz itt semmi baj. Apád az a fajta ember, aki nem fog végrendelkezni, mert betojik attól a gondolattól is, hogy ha végrendelet van, akkor biztosan meg is fog halni hamarosan, tehát nem fog végrendelkezni. Annak hiányában pedig szó nincs itt kitagadásról. Ez csak süket duma, ijesztgetés, hogy menj vissza a karámba, igyencselédnek.


Tiltsd le apád felé a számot, és ne tudjon smemiféle úton elérni téged. Jót tenne neki egy ideig. Alevöl att´l mög mehet. Keményen is fogalmazhastz, de okosan, tisztán írj, és legyen a levélről másolatod!


Nem, nem te vagy a rossz, hanem ő.

2019. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!