Én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Anyám már direkt mindenbe beleköt, próbálja mindenben a hibát keresni, és ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, ordít. Mások előtt is rendszeresen megaláz, és nem veszi észre. Múltkor egy barátnőm volt itt, és ő elkezdett előtte fenyegetőzni, meg ordibálni, mert a másik polcra tettem a fésűt. Egyébként apámmal is ezt csinálja. Ha valakiben jó benyomást akar kelteni, fényez engem, az ismerőseinek meg csak azt hajtogatja, mennyire egy használhatatlan szhardarab vagyok, pedig sosem tettem semmi rosszat, jól tanulok, nem járok bulizni, nem iszok, nem drogozok. Panaszkodik, hogy neki kell mindent csinálnia, amikor ezerszer felajánlottam neki, hogy szívesen segítek bármiben, de lassan már nem is enged engem meg apámat, hogy segítsünk a házimunkában. Mert "ahogy mi csináljuk, az nem jó." Már nem mondok el neki semmit, mert többször világgákürtölte, és még néha pont az ellenkezőjét mondta annak, ami történt. Nem merek hozzászólni néha, mert látom rajta, hogy elkezdene sírni, vagy ordítozni. Legtöbbször azért sír, mert ő bemeséli magának, hogy rákos, de orvoshoz nem megy. Konkrétan már félek tőle, mert az idegösszeroppanás szélén álltam már néha. Eljutottam odáig, hogy szívesebben vagyok iskolában, mint otthon. Mindig neki kell, hogy igaza legyen, mert ha nem neki van, akkor napokig duzzog. Ha ajándékot vettünk neki, soha nem volt jó, és megint kezdődött a balhé. Minden egyes héten kitalál valamit. Nincs lehetőségünk elköltzözni, nem tudom, mit csináljak. Vagy csak én reagálom túl, és velem van a baj? Nem tudom, de ezt most jól esett kiírnom magamból, még akkor is, ha nem kapok segítséget. A rosszindulatú kommentekre nem vagyok kíváncsi.
2019. nov. 30. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Az anyud valami miatt ki van idegileg.Próbálj beszélgetni vele, és ha beképzeli magának,hogy rákos akkor menjen el orvoshoz,hogy bebizonyosodjon,hogy tévesek a gondolatai.
2019. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pszichiátriai eset, de mindenképpen jó lenne egy családterápia, csak pont az ilyenek nem hajlandóak.


Szerintem addig nem kell keresni a kegyeit, az egész ugyanis erről szól: érzelmi zsarolás, komplexusok, stb.


Apukádnak kell a sarkára állni, és azt mondani, hogy vagy pszichológus, pszichiáter, vagy mittudomén x időn belül és változás, vagy válás, és te döntöd el, hogy kivel maradsz. Akkor te nyilván vele szeretnél maradni, és ebben az esetben - anyukád költözhet. Akkor fesztiválozhat ott, ahol akar. Az ilyen játszmázókkal nem szabad kesztyűs kézzel bánni, mert azt a gyengeség jelének veszik, és akkor még tovább mennek. Viszont következetesnek kell lenni, ha egyszer valamit kimondotok, akkor annak úgy kell lenni, mert a sírás rívás csak színjáték általában. Anyukád egy zsarnok, ez a te lelki fejlődésedet nem segíti.

2019. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Kb. mintha az én anyámról írtál volna...Jól írta a 2., az ilyen emberek pszichiátriára valók. Nem veled van a baj. Egy jó tanács: Amilyen hamar csak tudsz, költözz el onnan, különben te fogsz idegösszeroppanást kapni.
2019. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Figyelj, elhiszem, hogy eleged van belőle. DE picit képzeld magad a helyzetébe, az élet felnőttként elég nehéz, a gyereknevelés sem piskóta, amiket leirtál abból látszik, hogy teljesen boldogtalan és kilátástalan az élete, ezért sír vagy kiabál tehetetlen dühében. Segítségre lenne szüksége, föleg Apudtól.
2019. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!