Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az anyámmal?

Mit csináljak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Folyton szid, ha nem segítek neki, de nem mondja, hogy miben segítsek. Főz a legnagyobb csendben aztán amikor kész van elkezd veszekedni, hogy miért nem segítek neki. Nem értem, hogy miért nem bírja megmondani, hogy miben kéri a segítségemet. Nem tudok olvasni a gondolataiban könyörgök!

Kérlek segítsetek, mert ezt már nem sokáig bírom.

Köszönöm.



2019. nov. 30. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Talán ha odamennél olyankor és megkérdeznéd, hogy miben segíts. Amúgy meg már magadtól is megtalálhatnád a porszívót meg a portörlőt.
2019. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ezt már neki is mondtad, amilyen kérdést ideírtál? Nem is kell a gondolataiban olvasnod, van szája, használja. Ha meg nem teszi, neked ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2019. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hány éves vagy, de még kéne látnod, mi lenne az elvégeznivaló. De akár reggel meg is kérdezhetnéd.

Főz a legnagyobb csendben...igen, el kell kezdeni x idővel előtte, magától nincs kaja.

2019. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Ahogy a közmondásban is van: Néma anyának gyereke se érti a szavát.


Feltéve, hogy ez más helyzetben is így történik, édesanyád mártír. Ez a "nem segítettél" tkp. becsomagolt agresszió. Így akar látszólagos hatalmat, fontosságot kimutatni vagy befolyásolható állapotban tartani. Vagy figyelmet kiharcolni.

Ebben az a bsj, hogy ha mentálisan oké vagy, akkor elidecenít tőle. Ha labilis vagy, akkor rabszolga leszel.

Figyelj jobban, hogy meg tudd kérdezni, kell-e segítség. Valószínűleg 10-ből 9-szer nem fog kelleni. Ezután alábbhagyhat a figyelned, de akkor már teljesen megalapozottan mondhatod, hogy "Dehát nem is kértél segítséget."

2019. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azoknak, akik azt mondták, magamtól is észrevehetném, hogy mit kell csinálni, mondanám, hogy volt már rá példa, hogy kérés nélkül csináltam dolgokat, de a végén azért lettem lecseszve, mert “nem jól csináltam meg”, ami annyit tesz, hogy nem pont ugyanúgy csináltam ahogy ő csinálná. És egyébként ő maga mondta már többször is, hogy ha kiskoromban a nagyszüleim nem csinálták volna meg helyettem a dolgokat, akkor tudnám mit hogyan kell. Igen, pont így van. Nem mindig veszem észre a dolgokat mert nincs meg a kellő tapasztalat hozzá, rajtam kívülálló okok miatt. Tehát ha mondaná minden nap egy hónapig hogy mit hogyan csináljak akkor megtanulnám.
2019. nov. 30. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérd meg, hogy mondja minden nap egy hónapig, hogy mit hogyan csinálj. Mond el, hogy amikor csinálsz valamit, kifejezheti, hogy mi nem jó, de értékelje szavakkal minimum azt is, hogy csináltál valamit.
2019. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Mindenesetre lazíts, ne tulajdoníts a hisztijének jelentőséget, ez a ő mentális betegségéről szól, nem rólad. Te akármit csinálsz, az neki nem lesz jó, mert az élteti. Távolítsd el magadtól lelkileg az érzelmi zsarolását, pszichológusra lenne szüksége.
2019. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Igen, csak ennyi leszólás után az embernek nincs kedve másnap is csinálni, ha úgyis leszólják.
2019. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, és hogy ő hány éves, és hogy van az, hogy a nagyszüleid csináltak meg mindent kiskorodban helyetted, ő hol volt akkor?


Ahogy korábban mondták, ez a mártírkodás rejtett agresszió, hatalmi játszma. Van ennek néhány formája. hatalmi játszma kifejezésre keress a googlen. Úgy lehet a leginkább elejét venni ennek, hogy felismered, mikor milyen hatalmi játszmát játszik veled, és a nevén nevezed, és rákérdezel, hogy tulajdonképpen mit is szeretne valójában. Persze eleinte megy majd a nagy felháborodás, de ne foglalkozz vele, akkor megy a műsor, ha van közönség, különben idővel elmarad. Ezt úgy értem, ha látja, hogy ez már nincs rád hatással, akkor már másképp fog figyelmet kérni. Ilyenkor persze nem árt, ha segítesz neki elmondani, hogy hogyan szeretnéd. Ha mondani akar valamit, hallasd meg, és fogadd el. Nem feltétlenül azt, hogy az az igazság, amit ő mond, és te egy hülye vagy, hanem úgy, hogy ő így tudja kifejezni magát, ez az ő gondolata, érzése, és próbálj rákérdezni, hogy mit is akar valójában, mit akar elérni, akkor aztán vagy tudsz segíteni, vagy nem, ez egy másik kérdés.

2019. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. A nyolcadik válaszolónak pedig köszönöm a megjegyzést, de nem megyek sokra vele.
2019. nov. 30. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!