Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan adjam finoman anyám...

Hogyan adjam finoman anyám tudtára, hogy nem szeretek otthon lenni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, Pesten élek albérletben, itt dolgozom, itt tanulok, életvitelszerűen itt élek, semmilyen támogatást nem kérek otthonról, 100%-ig önfenntartó vagyok.

Otthon (vidéken) kéthetente vagyok hétvégente, de NAGYON nem szívesen, mert van még 2 testvérem egy másfél szobás lakásban, apám állandóan a lakásban cigizik (borzalmasan undorító szokás), és gyakorlatilag ugyanazt csinálom itt, mint Pesten a szabadidőmben, csak egy sokkal kisebb városban, kevesebb elfoglaltsággal és egy jóval kényelmetlenebb ágyon alszom együtt egy szobában a két másik testvéremmel.


Eleinte hetente, aztán csak kéthetente jártam haza, de legszívesebben maximum havonta egyszer jönnék csak, de így is furcsállták, hogy miért nem járok haza szívesebben.


Szerintetek?


2019. nov. 30. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen "finoman" adod is a tudtára, mindenképpen megbántod megbántod vele, hogy nem akarod látni őket.
2019. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Látni akarom, csak egy nyűg itthon lenni. Apámmal eleve nem jöttem már jóideje ki túlzottan, ezért (is) költöztem egyetemkezdéskor kollégiumba, majd munka után albérletbe.
2019. nov. 30. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Különben őket szereted, csak a körülményekkel vagy elégedetlen, vagy a hóbortjaikat, személyüket is nehezen viseled?
2019. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szeretem őket, apámat kicsit kevésbé.
2019. nov. 30. 17:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassan kiérsz az "otthon, és a szülő ellen lázadó" korból, és beérsz a felnőttkorba. Elmúlik...

Anyukád egyébként úgyis tudja, mi az ábra, ritkán jársz haza, nem kell külön szónokolni erről.


"Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt."

Mark Twain

2019. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerüen menj haza ritkábban és ha rákérdeznek, akkor megmondod, hogy programod van, nem tudsz menni.
2019. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"Hogyan adjam finoman anyám tudtára, hogy nem szeretek otthon lenni? ... furcsállták, hogy miért nem járok haza szívesebben."

Vagyis már rég tudják, hogy nem szívesen jársz haza, vagyis hogy nem szeretsz otthon lenni. Akkor meg mi a gond?

2019. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem kell kéthetente hazajárnod. Havonta elég, és akkor se kell otthon aludnod. Felnőtt vagy, a saját igényeid szerint élsz. Nem érsz kevesebbet, mint ők.
2019. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam javasolni, ne aludj ott.
2019. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Őszinte leszek, ha azok után, hogy már megtapasztaltam milyen önállóan, saját szobában, nyugalomban élni, én sem szívesen mennék úgy haza, hogy két másik tesómmal aludjak egy kis szobában. Két opció van, őszintén, kedvesen elmondod a helyzetet anyukádnak, vagy kitalálsz valami hihetőt, pl. hogy hétvégente jársz sportolni, beiratkoztál valamire, stb. ezért csak havi egy alkalmat fogsz tudni megoldani. Te ismered a szüleidet, hogy eldöntsd vajon melyik verzió jöhet szóba náluk.
2019. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!