Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem el a beadandómat...

Hogy kérjem el a beadandómat apától?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és van egy 20 oldalas beadandóm. Mivel 3 hétig kórházban feküdtem ezért nem tudtam semmit sem írni, ezért plagizálni kényszerültem. Azt hittem december 4-ig kell elküldeni, de kiderült, hogy november 30 volt a határidő. Szóval ma apa segített kikeresni egyet az ő egyik régi hdd-jéről keresni egyet, találtunk is egyet, amit anno 2004-ben küldtek neki, de sosem valósult meg a cég belőle és az interneten sem található meg, mert teljesen el lett feledve. Szóval átcseréltem a neveket az én nevemre, pár számot aktualizáltam és amikor el akartam küldeni, azt mondta apa, hogyígy nem küldhetem el, át kellene írni az egészet. Mondom erre nincs idő, mert tegnap volt a határidő és így is késésben vagyok, lehet buktam is a tárgyat már. Viszont apa akaratoskodott, hogy ő majd átírja, én addig menjek haza anyához (mert ma még haaz is kellett vonatoznom 80 km-et anyámhoz) és addig ő átírja az egészet sokkal profibbra, mint egy profi beadandó (direkt nem írom le a nevét, hogy mi a beadandó, mert nem akarom, hogy felismerje bárki is). Apám marketinges volt és ezért nagyon keni-vágja, de már 70 évesen nagyon lassú. Elkezdte átírni a 30 oldalas szöveget, de 1 óra alatt csak 4 oldalig jutottunk el, megígérte, hogy amíg hazaérek, kész lesz az átírás. Felhívtam amikor hazaértem, de azt mondja, hogy ez lassab procedúra mint gondolta volna, csak 10 oldalnál tart, viszont muszáj átírnia, mert vagy nem kapom meg, vagy átírva kapom meg, nem érdekli, hogy esetleg bukok-e miatta, ő nem ad ki ilyen trehány dolgokat a kezéből (pedig egy profi anyag). Kezdek pánikolni, hogyan kérjem ki tőle minnél előbb?

2019. dec. 1. 18:09
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
Már sehogy. Ma december 1. van.
2019. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Tan nem az utolso pillanatban kellett volna elgondolkodni a feladaton....
2019. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
A TVSz megfelelő pontja alapján kérj haladékot!
2019. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elvileg nagyon sokan nem adták le tegnap, mert sokaknak a december 4 volt felírva, valószínűleg el fogja így is fogadni. Hát én megcsináltam volna időben, de a betegségem teljesen padkóra küldött, nem tudtam foglalkozni az egyetemi cuccaimmal, holnap zh hét de az összes dolgozatot egyesre fogom valószínűleg megírni, semmiből sem tudok egy szót sem. De megírom a tanárnak, hogy mi miatt késtem egy napot.
2019. dec. 1. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Mivel kórházban voltál, én a helyedben írnék a tanárnak, aki kérte a beadandót, hogy 3 hétig benn feküdtél, adjon neked 2-3 nap haladékot. Hacsak nem a patás ördög, megértő lesz.

Azon hiába pörögsz, hogy egy nov 30-ig határidős izét hogy fogsz elküldeni december 2-án, ha nem írsz ebben az ügyben a tanárnak, akkor eleve bukó a dolog, és apádat feleslegesen dolgoztatod. Nem tudod úgy elküldeni, hogy az beleférjen a november 30-ba. Ha viszont a tanár tudna a körülményekről, akkor legalább nem lenne hiábavaló ez a sok stressz.

2019. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Inkább örülj, hogy egyáltalán átírja. Miért nem maradtál ott te is, és pötyögted át gyorsabban? Hazamentél volna később vagy reggel.


A tanárnak viszont mindenképpen írj. Esetleg kérdezz rá, hogy mi a helyzet a határiővel, mert többen is a december 4-et írtátok fel.

2019. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
És nem tudnád 4.-éig megcsinálni te magad? Mondjuk, ha kapsz haladékot!?
2019. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qkker1 ***** válasza:
16%

Mivel voltál körházban?

/kezed, fejed ép, akkor te is megcsinálhattad volna!/

Másfél éve többet vagyok kórházban, mint otthon, de most is itt van a laptopom.

2019. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
84%
Mindenképp írj a tanárnak, ilyenkor nagyon megértőek szoktak lenni a tanárok. Nekem balesetem volt egy hónapja, aznap reggel történt amikor mentem volna zh-t írni. Nekem nem lett bajom, csak az autómnak, de abban az idegállapotban nem tudtam volna koncentrálni a zh-ra. Írtam a tanárnak egy e-mailt és megengedte hogy megírjam utólag, az volt a válasza hogy "Természetesen az ilyen helyzetek kivételt képeznek." Amúgy ebből a tárgyból nincs pótzh.
2019. dec. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Kórházban voltál 3 hétig. Gondolom míg bent feküdtél soha nem néztél laptopon filmet és a telefonodon nem facebookoztál. Nem hiszem hogy nem lehetett volna tanulással elütni az időt odabent még akkor is ha előre nem látható módon kerültél be.

A határidőt nem veszik olyan komolyan egyes oktatók így nem hiszem hogy emiatt buknál.

2019. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!