Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vesz anyám sört apámnak...

Miért vesz anyám sört apámnak ajándékba, ha apám alkoholista?

Figyelt kérdés

Apa alkoholista, ebből elég sok probléma van. Anyával, ha kommunikálnak, akkor az 99%-ban veszekedés, a veszekedés alapja/kiváltója pedig legtöbbször az, hogy apa ittas.

Anya múltkor végre konkrétan be is vallotta nekem egy beszélgetés keretein belül, hogy apa alkoholista és szakemberek segítségére lenne már szüksége (ami oly egyértelmű volt már évekkel ezelőtt is, de ő eddig valahogy nem mert szembenézni a dologgal, vagy nem tudom...).


Szóval adott ez a szitu, ennek ellenére anya milyen ajándékot vett apának Mikulás alkalmából? Sört. Mi ebben a logika?

Lassan 20 éves vagyok, de képtelen vagyok megérteni.


2019. dec. 7. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Legalább biztos örülni fog neki.

Amugy meg kerdezd meg anyádat.

2019. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Semmi másnak nem tudna örülni.

Ha nem iszik, akkor agresszív és kötekedő lesz.

Ezért inkább hagyja, hogy igyon, úgyszólván szinten tartja, mivel egy alkoholistának már az a normális állapot.

Így elkerülheti a veszekedést.


Ha nem kér segítséget, vagy nem hagyja el, akkor egyedül az ő hibája, hogy (minimum) 3 ember boldogtalan.

2019. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem látja azt az összefüggést, amit te már látsz.
2019. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Én az asszonynak veszek minden ünnepre sört. Még nőnapra is. Mivel ő nem szereti, én iszom meg.
2019. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem kérded meg?
2019. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Komolyan gondolod, hogy mi tudunk erre a kérdésre válaszolni, amikor te nem?

.

Egyetlen válasz van:

AZÉRT, MERT CSAK!

2019. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Olvass utána az alkoholista családjában lévő szerepeknek. Minden alkeszhez tartozik egy ember, aki abban leli örömét, hogy a felszínen ellenzi ezt, közben veszi neki a piát, utána meg veszekszik.
2019. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is alkoholista az apám, bár ő szelíd, csak hülyére itta már magát.(szó szerint).Viszont senkinek sem árt, kivéve magának.

Minden alkalomra alkoholt veszünk neki, mégpedig azért mert ahogy fentebb írták csak ennek tud örülni.

Ha veszünk neki valami értelmes dolgot, az neki olyan mintha te kapnál egy huszadik pulóvert karácsonyra.Minek?

Ha tudja eladja bagóért, elissza az árát.

Úgy fogom fel, hogyha születésnapjára kap 1 liter jagert akkor 1 másfél napig elvan vele.Addig 2-3 ezeret költene piára máshol, magyarul spórolok neki.A végzetét úgysem tudja elkerülni, mi mindent megpróbáltunk, veszekedtünk vele, ő is veszekedett, tagadja hogy alkoholista stb...elengedtük, felnőtt ember ha neki ez kell tessék.

Amikor megkapja a piát kifejezetten pozitív lesz a hangulat, boldoggá válik, olyan érzés vele lenni mint mikor gyerek voltam és még normális volt.Elégedett, nem panaszkodik.Dönti le a feleseket amíg bírja, és nekem egy szép emlék lesz vele az a nap.

2019. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

"Amikor megkapja a piát kifejezetten pozitív lesz a hangulat, boldoggá válik, olyan érzés vele lenni mint mikor gyerek voltam és még normális volt.Elégedett, nem panaszkodik.Dönti le a feleseket amíg bírja, és nekem egy szép emlék lesz vele az a nap."

Ez önzés. Sokkal nagyobb szüksége van neki a gyógyulásra, mint neked egy-egy szép nap emlékére. Ezért nem lenne szabad támogatni őt abban, hogy kinyírja magát.


"Úgy fogom fel, hogyha születésnapjára kap 1 liter jagert akkor 1 másfél napig elvan vele.Addig 2-3 ezeret költene piára máshol, magyarul spórolok neki."

Máshogy is spórolhatnál neki, pl. úgy, ha nem 1 liter jagert vennél neki abból a pénzből, hanem valami olyasmit, ami nem is nyírja ki őt, meg úgyis megvenné előbb-utóbb. Bármi használati tárgyat, de nem piát.


"A végzetét úgysem tudja elkerülni"

Nincs megírva sehol, hogy a piálásba kell belehalnia. Vannak évek óta tisztán élő alkeszek. Ő is közéjük tartozhatna.


"mi mindent megpróbáltunk"

Elhiszem, hogy úgy érzitek, nem is azért mondom, nem vádaskodni akarok. De egyfelől amíg éltek, mindig van remény, minden egyes nap van újra és újra tenni való, amit meg lehet próbálni. Időnként önvédelemből kell némi szünet, de aztán újult erővel megint ott a lehetőség. Nem szabad előre lemondani róla. Másfelől meg én még nem tettem meg érte mindent. Ezért írom, amit. Ha nem is neki, hátha valaki másnak segíthetek vele valahogy áttételesen, egy nagyon picit.

2019. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok lkoholista van a szukebb tagabb csaladomban, kozeli ismeretsegi koromben.

Tapasztalat alapjan egyszeruen csak azert vesznek piat az alkoholistanak, mert tudjak, hogy azt biztos szeretik.

Sajnos hazankban, hiaba rengeteg az alkoholproblemaval kuzdo felnott (koztuk nagyon fiatalok is), az emberekne meg mindig ott tarta a mentalitasa, hogy aaa nem alkesz az csak neha kicsit felont a garatra, lazul vele, neha iszogat nincs azzal problema es mivel jobb otletuk nincs ajandekozas teren vesznek piat.


Anyukad legalabb sajat maganak be meri vallani, hogy apaddal sulyos gondok vannak, de ahhoz mar fasult vagy odaig meg nem jutott el, hogy alkohol helyett mast ajandekozzon. Nekem is kellett nehany ev kamaszkoromban mire rajottem apamnak nem illo a sajat elveim szerint piat ajandekozni, hiszen jar eleget kocsmaba e en pont nem szeretnem, ha meg tobbet inna. (Hallottam olyat aki azt mondta azert vesz piat mert legalabb otthon issza meg es nem kell aggodni hol lesz rosszul hol fekszik az arokparton.) Es kellett meg 10 ev, hogy utana mas felnott ismrosoknek se piat adjak, ha felismerem tul sokat isznak.


Az alkoholistak mellett valoban olyan tars szokott kitartani, aki mindenaron segkteni akar, de a fuggo embereken nem lehet kivulrol segiteni joszandekkal (maguknak kell belatni a fuggoseget es akarn a valtozast), es a joszandek neha olyan, hogy de hat oromet akar szerezi hatha akkor kevesbe iszik mivel szerezhetek neki oromet hat veszek valami kulonleges italt.

Kicsit ez olyan, mint amikor a drogosokat mindig kisegtik a szuleik es adnak penzt nekik erre arra e nem veszik eszre az is drogra lesz elkoltve.

2019. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!