Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló fiatal anya manapság?

Figyelt kérdés
A nővérem óvónő, és meséli, hogy a gyerekek közel felének az apja nem él együtt a gyerekkel, és ez a tendencia évről évre növekszik. Néha van mostohaapa, de jellemzően a nő egyedül, vagy az anyai nagymamával együtt neveli a gyereket. Miért jó ez? Bár én nem vagyok nő, de szerintem elég macerás lehet mindent egyedül csinálni. Nincs kire bízni a gyereket, pedig egy felnőtt nőnek van ám sok teendője mikor gyesen van. Nem lehet mindent plusz munkát a nagyszülők nyakába varrni.

2019. dec. 8. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
90%
Negyvenhez közelítek, általános iskolában az osztálytársaim felének elváltak voltak a szülei.
2019. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 A kérdező kommentje:
Én 30 vagyok, az én osztályom kb egyharmadának voltak elválva a szülei. Az ismertségi körömben ez a ráta már óvodában eléri az 50%-ot. Még összeházasodva sincsenek, mikor már szétmennek.
2019. dec. 8. 23:09
 3/141 anonim ***** válasza:
85%

A faszi hirtelen rájön, hogy neki fiatal feszes test kell.


Mert akárhogy is, de szülés után eléggé megváltozik a nő teste. És sok “””””férfi””””” ezt nem képes feldolgozni. Vagy azt, hogy a nőnek más van a középpontban, és nem ugrik nyàlcsorgatva minden egyes szavára. Nyilván fájdalmai vannak, esetleg depressziós, szóval dugni se nagyon van kedve...


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2019. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 A kérdező kommentje:
De akkor miért választanak apának egy ilyen megbízhatatlan férfit?
2019. dec. 8. 23:33
 5/141 anonim ***** válasza:
89%

"De akkor miért választanak apának egy ilyen megbízhatatlan férfit?"


Senkire nincs ráírva hogy mennyire megbízható egy kimondott élethelyzetben. Évek múltán is tudnak olyat lépni az emberek, hogy totál meglepődsz rajtuk.

2019. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki hogy van vele, én ha gyereket akarnék valakitől, és azt AZZAL a valakivel tervezném felnevelni, akkor alaposan utánajárnék a dolognak. Pár évnyi ismertség nem elég, minimum 10 éve, vagy még régebb óta barátok kellene hogy legyünk. Lehetőleg olyasvalakit választanék, akit például gyerekkorom óta ismerek, ismerem a múltját, a szüleit, a családját ismerném hogy hogyan viszonyul a szeretteihez, hogy hogyan viszonyul a barátaihoz. Ekkora előismertség általában elég szokott lenni. Ha például volt olyan exe, akit valaha otthagyott fércelt indok miatt, pláne akit megcsalt, az már tiltólistás eset lenne.
2019. dec. 9. 00:00
 7/141 anonim ***** válasza:
86%

#4:

Azért, mert 10 férfiból 9 ilyen. Nincs választási lehetőség. Ma már társadalmilag is teljesen elfogadott, ha a férfi szó nélkül elhagyja a családját egy másik nőért. Sőt, ott tartunk, hogy egyből az anyát támadják, hogy mit nem adott meg! Mintha azzal nem adna eleget önmagában, hogy kihordja, megszüli és szoptatja a közös gyereket.

Te is inkább b...tasd a férfiakat, hogy miért nem képesek már az első randin őszintén elmondani, hogy esze ágában sincs élete végéig egy nő mellett élni, és amint lehetősége lesz, dobbant egy új nővel, a gyerekével meg nem is akar szoros érzelmi kapcsolatot kialakítani, hogy könnyebb legyen hátrahagyni.

Még a végén pont az a szülő lesz megint a s2ar és mindenért hibás, aki _valóban_ egy életre elköteleződik a gyereke mellett, és nem dobja el kacagva az első faxért. Mert értem én, hogy bas22a a csőröd, hogy egyedülálló anya. De mit tud tenni, hogy ne az legyen? Dobja el a gyerekét?

Egy 100% módszer van ez ellen: soha az életben nem vállalsz gyereket.

Nőként attól a perctől vállalnod kell azt is, hogy egyedül fogod felnevelni, segítség nélkül, hogy megfogant. Az apa bármikor kiléphet, és az égvilágon semmit se tehetsz ellene.

2019. dec. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 A kérdező kommentje:
7-es, érdekes, mert én az érem másik oldalán vagyok, és épp másként vettem észre a dolgot. A nők nem úgy választanak férfit, ahogy az (énszerintem) logikus lenne. Felszínes tulajdonságok alapján választanak, mint magabiztosság, megnyerő viselkedés, humor, kedvesség, stb, sorolhatnám, ezek a szokásos sztenderdek. Én kizárólag az alapján választanék, hogy ki mit tud felmutatni az életében, mint emberség. Mennyire élt példamutató életet, a fontos szempont számomra a becsület, a hűség, és az őszinteség lenne. A többi másodlagos. Én nem vagyok egy nagy dumás valaki, nincs kacér humorom, nincs alfahím kisugárzásom, nincs domináns kiállásom, meg ami a felszínes nőknek szokott kelleni, én nekem a becsületemen kívül nincs erényem. A nőknek meg ez egyáltalán nem elég. Általában csak fanyalognak rám.
2019. dec. 9. 00:09
 9/141 anonim válasza:
89%
Mert az anyuci által elkényeztetett pasik, akiknek kinyalták a seggét, körbe ugràlták, de felelősséget sose kellett vállalnia, rájönnek hogy a gyerek mellett semmire sincs ideje, a feleség nem tudja kinyalni a seggét, a gyerek meg mindenben akadàlyozza, és inkàbb dobbant jó esetben hétvègi apukànak. Az meg hogy egy pasi a családjával él, nem jelenti azt hogy segít is az anyànak, sajna sokan semmit, sőt jön a szöveg hogy otthon vagy én dolgozom, és miért nincs ez meg az megcsinàlva. A média meg minden barom arról papol, hogy van egy gyereked, az nem azt jelenti hogy ne légy nő, ne hanyagold el a férjedet, igénytelen vagy stb. De csak goldoljon bele mindenki, egy baba 8-10x szopik ami 30 perc szoptatásonként, annyiszor büfi, ami 5-10 perc, annyiszor pelus csere (nekem annyiszor be is kakàltak) 5 perc, fürcsi 30 perc, séta 30-60 perc. Összesen 6-7 óra, és akkor hol van hogy éjjel sírt egy órát, nappal 3x sírt és nem tudtál vele mit tenni, és ahogy nő a baba egyre több a feladat. És ha van egy pasi aki szerint otthon vagy, nem dolgozol, akkor az az idióta el nem tudja képzelni mivel telt a napod, hiába lakik ott. Szerintem egyik nőnek se az volt az álma, hogy egyedülálló anya legyen.
2019. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/141 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, szerintem te kb. 15 éves lehetsz, vagy annyi sem.

10 év ismeretség? Én pl. 35 éves koromban találkoztam későbbi feleségemmel, ő akkor 30 éves volt. Ha 10 évet várunk, akkor talán egy gyerek se jött volna össze. Arról nem is beszélve, hogy hány éves lennék, mire felnevelem és dolgozni kezd? Bírom-e addig egészséggel, erővel?


Ja, és nem azért találkoztunk ennyi idősen, mert addig valami különleges életet éltünk. Addig egyszerűen nem találtam olyan lányt, akivel kölcsönösen meg lett volna a szerelem és az értékrendbeli, életmódbeli összhang is. Feleségem meg vagy 8 évig benne volt egy sehova nem vezető kapcsolatban.

Sokan vannak úgy, hogy évekig benne vannak egy kapcsolatban, aztán mire rájönnek, hogy minden erőfeszítésük ellenére ez nem működik, akkor már idősebbek, és nehezen találnak párra. Ismerek pl. egy rendkívül dekoratív és tiszta lelkű nőt, aki ilyen okok miatt maradt le valószínűleg végleg a családalapításról.

És ezzel függ össze az is, hogy sok az egyke. Egyszerűen, mire összekerülnek, kínlódnak az első baba megfoganásával is, járnak orvostól orvosig, aztán miután nagy nehezen összejön a baba, örülnek őneki, és nem kezdik újra a tortúrát másodszorra, még idősebben.

2019. dec. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!