Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is érzelmi zsarolá...

Szerintetek is érzelmi zsarolás volt a részemről? (Többi lent. Hosszú, előre szólok! )

Figyelt kérdés

Momentán Pesten levelezőre járok egyetemre, valamint dolgozom és mellette van egy mellékállásom is. Szombaton suli volt, így nem mentem haza, amúgy is úgy kellett szabit kivennem, mert munkanap volt. Anya felajánlotta, hogy felugrik látogatóba, karácsonyi vásározni-szombati munkanapkor sokszor kiveszi a szabiját-.Gondoltam, felhívom apát,t'án ha meg tudom győzni, hogy jöjjön. Tudom, hogy magának való, meg minden, de egyke vagyok és ő vállalkozó, tehát ha olykor egy szombati ügyfelet áttesz, semmi baja nem esik. Én meg momentán alkalmazott vagyok. Csak hajtogatta, hogy úgyis annyit kocsikázik, a karácsonyi forgatagot rühelli, Pestet meg aztán pláne. Erre mondtam, hogy "baxxus, egy gyereked van, nem öt és sajnos, nem sajnos, momentán Pesten tanul és dolgozik. Egyszer egy évben ennyit igazán ki lehet bírni.". Erre megkaptam, hogy érzelmileg zsarolom és "a hegy nem megy Mohamedhez", még a telefon beszélgetés után is mondta anyunak:"zsarol a gyerek".

Társaságba nemigen jár, színházba, moziba pláne nem.Ha felmerül egy program, örülhetek, ha nem fikázza le, de alternatívát nem javasol. Idén pont volt egy nap, amikor a szüleim felhoztak pár dolgot és azt valamivel csodával határos módon össze tudtuk egyeztetni egy olyan programmal,amit szeret.



2019. dec. 9. 01:37
1 2 3
 1/21 Argloss ***** válasza:
84%

Ezt én még nem sorolnám az érzelmi zsarolás kategóriába, ha ennél nem mentél tovább. Meg hát nem volt kifejezetten nagy a kérésed.

Én elgondolkodnék rajta, hogy Mohamed mit nyer azzal, ha egy olyan hegyhez megy, ahol csak negatívumokra számíthat. :)

2019. dec. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

egyke vagyok és ő vállalkozó, tehát ha olykor egy szombati ügyfelet áttesz, semmi baja nem esik


He???? Az én lányom is egyke, de ennek mi köze ahhoz, hogy vállalkozó vagyok? Bocs, de kb úgy hangzik, nekem minden jár, tessék lemondani az ügyfelet. Eszembe nem jutna lemondani, ebből élek. Mondjuk a lányomnak van annyi esze, hogy nem kivétel ilyent.

2019. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem követel, bocs
2019. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
21%

Akinek eszébe nem jutna lemondani egy ügyfelet, azért mert ebből él...azért ha valaki vállalkozó, annak sem kell 24/7 dolgoznia, meg kellene tudnia engedni magának egy szombati karácsonyi vásáros programot a családjával.

A kérdező szeretett volna egy napot együtt tölteni a szüleivel. Nem drága ajándékot “követelt”, hanem egy kis együtt töltött idöt. Ha azt írta volna ki, hogy itt lakom pesten, dolgozom és tanulok, a szüleim meg fel akarnak jönni karácsonyi vásározni, hát mit gondolnak, nincs nekem erreidőm...akkor meg azért kapna bőven.


Szóval én nem gondolom ezt érzelmi zsarolásnak. Csak annyi kérdésem azért van, hogy apukád szerinted miért jött a mohamed-hegy szöveggel? Joggal érezheti, hogy nem mész haza akkor sem ha tudnál?


Plusz egy észrevétel, ez ilyen hirtelenjött ötlet volt? Talán fel lehetett volna ajánlani, hogy jó, most nem tudsz jönni, mert ügyfeled van, de örülnék, ha mondjuk jövő szombaton úgy alakítanád a dolgokat, hogy meglátogassatok. Jó lenne együtt csavarogni, forralt borozni.

2019. dec. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Ha te az uitolsó pillanatban lemondogatod az ügyfeleket, hamarosan nem marad senki.

Nem arról van szó, hogy nem akkaor dolgozom, amikor akarok (egyébként kénytelen vagyok igazodni az ügyfelekhez, bevallási határidőkhöz), de egy dolog nem elfogadni valakit hétvégére, és egy teljesen másik lemondani. A kérdező az utóbbit követeli.

Kedves előző, teszem azt három hónapja vársz a festőre, ehhez igazítottál mindent. Ő felhív pénteken, hogy hoppábocsi, a lányom shoppingolni akar, újabb időpontom csak két hónap múlva van... megnézném az arcodat.

2019. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Salx Narval ***** válasza:
55%
Én nem tartom érzelmi zsarolásnak ha csak ennyit mondtál és nem többet. Nekem az jött le, hogy apukádnak végül is nem volt halaszthatatlan dolga csak nem volt kedve a nagy forgalomban kocsikázni, ill vásárolni, hozzáteszem nekem sem lenne. Rühellem a vásárba járást és ilyenkor még a boltokat is kerülöm de nem a lányomat, ha hív és tehetem biztosan örömmel megyek legfeljebb találok más elfoglaltságot amíg a nők butikoznak.:D Apád vagy nagyon magának való, vagy tényleg neheztel valamiért, talán meg kellene tudakolnod az elutasítás valódi okát, anyukád biztosan tudja, de még jobb ha vele beszéled meg.
2019. dec. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Igen, erzelmi zsarolas. Vsak forditsd ,eg a kerdest egy pillanatra; csak egy apad van, nem ot és sajnos, nem sajnos momentán látástól vakolásig dolgozik, hogy téged is támogasson. Egy évben ennyit ki lehet birni"
2019. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
Nem volt érzelmi zsarolás.
2019. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

AZ én apám is ilyen csak ö 60 éves múlt , én meg 40 éves leszek. Anyám mindig jön ha tud és ö akar is. De apukám is ilyen, hogy én neki ne szabjam meg.

Ezek az emberek abban nöttek fel, hogy közös program kapálás a telken vagy otthon, a disznóölés, és szomszéd kerítésének a megszerelése. Ha apámat hívják ilyen idösen is segíteni, mindig szívesen megy, de egy közös program nekik foghúzás, mert ahhoz nem voltak hozzá szokva.


Engem nem érdekel, hogy érzelmi zsarolás-e, én 10 éve már, hogy nagyon messze lekom tölük, anyám jön évente többször, mi is megyünk sokszor. De karácsonykor soha nem voltak és tavaly egyszerüen bevetettem a gyerekeket. A gyerekeim könyörögtek apámnak hetekig így beadta a derekát, és igazából jól is érezte magát.

De ennél többet nem tudok elvárni töle.


DSzerintem ezen ne gondolkodjál. Ha azt akarod, hogy oda menjen hozzád akkor mond neki, hogy függönykarnist kell szereni, vagy elromlott a vízcsap stb... Ès rögtön ott lesz.

2019. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

5-osnek nagyon igaza van!


Ugy csinalsz, mintha egesz evben ezen az egyetlen napon talalkozhatnatok. Mindjart itt a karacsony, akkor gondolom legalabb 3 napot otthon leszel veluk (nem irtad, hogy lenne parod). Egyebkent is barmelyik hetvegen hazamehetsz hozzajuk. Apukad nehezen mozdulo, ezt meg kene ertened. Azt meg plane, hogy utalja a karacsonyi forgatagot, es a shoppingolas neki nem orom, hanem szenvedes. Sok ferfi igy van ezzel.


Azt nem mondanam, hogy zsaroltad, de nagyon elkenyeztetett gyereknek tunsz. Viselkedesed teljesen illik az egykekre, akik abban nottek fel, hogy korulottuk forog a vilag, es szuleik minden csettintesukre ugranak.

2019. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!