Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki temette már el alkoholista...

Aki temette már el alkoholista szülőjét, akitől teljesen eltávolodott, hogyan csinálta végig?

Figyelt kérdés

Több, mint egy évtizede iszik az anyám. Szerencsére sikerült elköltöznöm tőle, mert már elviselhetetlen volt vele az élet. Mivel a családi házból édesapám kifizette őt, így anyám a szüleihez kényszerült, most őket teszi tönkre. A ház árát már elitta, találtunk egy banki bizonylatot. Mielőtt jönne a kérdés, jár pszichiáterhez, volt már többször kórházban és kétszer terápiás elvonón. De eljött pár hónapja a pillanat, hogy már ott tartunk, hogy nem érdekel minket. A nagyszüleimet látogatjuk, de akkor őróla igyekszünk nem tudomást venni. Idővel el fogja vinni őt az alkohol, és a temetést ugye a gyermekeinek kell intézni. Más ezt hogy élte meg? Sírtatok? Tartottatok tort? Mennyi manapság egy alap temetés hamvasztással?

Köszönöm előre is a hozzászólóknak!



2019. dec. 9. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten egy hamvasztásos temetés 300 ezer körül van. Hány éves az anyukád, és mióta iszik?
2019. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
58 éves, és körülbelül 12-14 éve iszik.
2019. dec. 9. 18:27
 3/18 evimeri ***** válasza:
73%

A hamvasztás egy alap urnával kb. 100 ezer forintba kerül.

Ha nem állsz úgy anyagilag vidd haza az urnát és később is eltemetheted. Esetleg, ha valamelyik nagyszülő elhuny és koporsós temetése lesz, belehelyezteted a koporsóba. Azért nem tudom kérnek-e külön pénz.

2019. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

"A ház árát már elitta, találtunk egy banki bizonylatot" Ugyan miről?


Nem ellene még temetni, hiszen él. Akar 20-30 éve is lehet még, nem oylan gyors ám az alkohol.

2019. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az apukám alkoholista. Több elvonó, évek óta nem olgozik, most már nyugdíjas. Már nincs jól, szerintem max egy éve lehet, daganatos betegségét sem hajlandó kezeltetni :(

De én emlékszem arra, mikor gyerekek voltunk, mindent megtett értünk, ott siklott ki, mikor a rendszerváltás után munkanélküli lett és haszontalannak érezte magát :(

2019. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarlak elkeseríteni, de nagynéném 40 éve piál. Nem kicsit. 25-65 éves kora óta között kemény alkesz volt. (Közös családi vállalkozásban dolgoztunk, ezért szem előtt volt, sokszor reggel 10-kor már matt részegen feküdt az irodában a szőnyegen.)

Most 71 éves, jobb a vérképe, mint nekem... (kb. 6 éve nem iszik.)

2019. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Én sem akarlak elkeseriteni, de 57 éves alkoholista anya vagyok, 2 gyereket neveltem fel, és 37 éve iszom keményen. Még nem készülök meghalni. Sőt, arra készülök, hogy leszokok a piáról, mert már elegem volt belőle.
2019. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az anyám ivott. Sajnos ő agresszív alkoholista volt. Mi hárman vagyunk testvérek, és pokollá tette az életünket, már kisgyerekként is. Már amikor velem terhes volt ivott. Húgomat is úgy szülte meg, hogy szülés után ment a kijózanítóba. Először a Bátyám lépett le 18 évesen, majd én 17 évesen. Húgom 15 évesen a bátyámékhoz költözött aki akkor már 22 éves volt. Onnantól kezdve, hogy leléptünk egyikünk sem tartotta a kapcsolat vele. Apám tartotta vele csak a kapcsolatot, ő volt az aki olyan 20 évvel később szólt, hogy anyánk meghalt. Nem volt semmije. Önkormányzati lakásban élt. Elmaradt villany, víz, és gázszámla maradt utána csak. Az önkormányzat hamar megtalálta húgomat a lakcíme alapján. Kapott egy levelet, hogy anyu meghalt, és nekünk gyerekeinek kell állni a temetési költségeket. Ha nem temetjük el, akkor az önkormányzat eltemeti, de behajták a költségeket tőlünk. Eltemettük. Hamvasztás volt, 3 felé osztottuk a temetési költségeket. Apámnak nem kellett beszállnia, mert már vagy 20 éve elváltak. Olyan 10 éve halt meg, akkor ha jól emlékszem fejenként 40 ezer forintot fizettünk, és a bátyám a munkahelyéről is kapott temetési pénzt olyan 100 ezer forintot. Budapesten intéztünk mindent. Temetésre csak apám, és a húgom ment el. Én külföldön élek, nem mentem haza. Bátyám sem ment el, mert akkor kórházban volt. (műtőtték). Egyikünk sem sírt- Húgom azt mondta, hogy a temetés alatt olyan érzése volt, hogy olyan ember temetésén van akit alig ismert. bevallom már rég nem emlékeztem az arcára, de a hangja még mindig a fülemben van. Ahogy kiabált velünk. Nem írtam, nem voltam elkeseredve, de egy valami mégis megváltozott a halálával. Megbocsájtottam neki. Valahogy leesett az összes keserűség, teher, fájdalom. Magamban lezártam. Megbocsájtottam, és ma próbálok jó napokra emlékezni. Nem sok van, de van olyan is. Hasonlóképpen reagált a húgom és bátyám is. A temetésről annyit, hogy sima hamvasztásos temetés volt, majd szökőkutas elszórás. Halotti tor nem volt.
2019. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam belemenni mélyebben a családi dolgokba.

Egy számlája van, annak a kivonatát láttuk, mikor kórházban volt, folyamatosan szedi le a több tízezreket, és saját bevallása szerint kb 30ezret iszik el havonta. Részemről ez már nem fenntartható családi állapot, aki ismer az tudja, hogy mindent igyekeztünk megtenni. De aki a saját unokájának a keresztelőjére részegény jön...

Az ilyen ember nem mások miatt fog megváltozni.

Az is az ő dolga meddig él, és az sem számít, hogy már nem lesz örökségünk, de a gyereknek kötelessége a temetés, és engem csupán ez érdekelt.

2019. dec. 9. 20:11
 10/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a fenti elírásért, a telefon átírta.
2019. dec. 9. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!