Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28 éves férfi vagyok, epilepsz...

28 éves férfi vagyok, epilepsziás és a szüleimmel élek, ez nagyon nem oké, igaz?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig éltem gyógyszeren, szédültem és nem tudtam semmit se csinálni, mig egy nap ugy kb 5 évvel ezelőtt úgy döntöttem hogy abbahagyom a gyógyszeres kezelést, rohamot nem csinálok, de a zajos környezetet és a fényeket nem biro.


Munka ternén pedig soha sehol nem vesznek fel epilepsziást munkásnak, még ha titkolnám se, mert a papirokon rajta van.


Édesapám pedig folyamatosan döfködi az oldalamat hogy menyjek dolgozni, és nem egyszer érezteti velem hogy útban vagyok,mintha nem is tudna róla mi mindenen mentem keresztül, vagy nem érdekelné, persze megértem az ő világát is, hisz van egy 28 éves fia aki az ő meglátása szerint csak othon ül, már lassan az ideg összeomlás szélén állok, nem tudom mit csináljak.



2019. dec. 10. 07:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sajnálom.

Ezeket csak az érti meg általában,aki benne van.


A legszomorúbb,ha a saját környezeted,de még a szüleid sem értik meg,hogy te nem tehetsz róla,hogy beteg vagy.


A legtöbb ember csak egy bizonyos kor felett lesz beteg,akkor kezdik meg megérteni,milyen betegként élni,és milyen betegként a munka világában próbálkozni.

Két dolgot tehet az ember,vagy igazat mond,és azért nem veszik fel,vagy eltitkolja,és idővel kiderül,akkor pedig hazugnak fognak titulálni.


Ez sajnos olyan betegség,ami kiszámíthatatlan.

Ismerős a helyzet,az én betegségem is hasonló jellegű.

Nem tudhatod mikor lesz baj.

2019. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudlak sajnálni. Hány és hány olyan hely, segítő csoport van, ahol egyrészt emberek közt lehetsz, másrészt pedig segítenek olyan helyre menni dolgozni, amit talán nem sok pénz, de nem otthon ulnél. Téli a net mindennel. Nem szeretem, amikor csak panaszkodnak, de nem csinálnak semmit az emberek. Mi lesz veled, ha a szüleid nem lesznek? Miért nem kérsz más gyógyszert? Orvosnak említetted, hogy nem voltál jól tőle? Azért ezekre tudnak találni megoldást...
2019. dec. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

# 2 Sok helyen megfordultam már a világban, és csak annyit értem el vele hogy haza küldtek mert rosszul lettem pl mikor megszólalt a duda, igen egy dudától rosszul lettem.


Ami meg az orvost illeti, nagyszerü orvosom volt, és egy tucatnyi gyógyszert kipróbáltam annyira sokat hogy gyomor fekélyt kaptam tőlük és tönkre ment a májam, még kisérleti gyógyszereket is kiptóbáltam csak legyek jobban, de egyik se segitett, egyiktöl hánytam másiktol szédültem.

2019. dec. 10. 08:02
 4/25 A kérdező kommentje:
# 1 Sajnos ez ilyen, bár én mindig próbálok tenni ellene, pl ha érzem hogy kezdek rosszul lenni akkor képen teritem magam, vagy megcsipem magam, már ha van még annyi jelenlétem, de ezt hiába magyarázod el a főnöködnek, nagyivbe tesz rá, őket csak a végeredmény érdekli, nem vagy megbizható munkás, akkor menyj a francba.
2019. dec. 10. 08:07
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Webfejlesztésre, hasonló informatikai távmunkára gondoltál? Ha most úgyis otthon ülsz, akkor végigtolhatnál egy csomó netes tutorialt. Ha meg nem tudsz angolul, akkor kezdd azzal. Arra a szintre, hogy a neten angolul olvasni tudj, egyedül is elérsz.
2019. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 qkker1 ***** válasza:
83%

"Sok helyen megfordultam már a világban, és csak annyit értem el vele hogy haza küldtek mert rosszul lettem pl mikor megszólalt a duda, igen egy dudától rosszul lettem."


Ezért kell gyógyszert szedni!

Feleségem 38 éve tünetmentes, gyógyszer mellett, még dolgozik is, pedig a főnöke tudja, hogy epilepsziás!

2019. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk nem kellett volna abbahagynod a gyógyszert.

Édesanyám 71 éves, epilepsziás (+ még van egy halom egyéb baja is). 16 éves korától felszolgáló/pincérként dolgozott, húgom születése előtt ment át irodai munkára, később leszázalékolták (elsősorban más miatt), de a rokkant nyugdíj mellett is dolgozott még évekig.

Férjhez ment, kétszer is (18 és 28 évesen), és született két gyereke. Jelenleg is vígan éli világát, bár még szedett össze pár nyavalyát a korral. Bár már ritkán, de még szoktak rohamai lenni, viszont szedi a gyógyszert.

Szóval te csak kifogásokat keresel. Nem gyárban, veszélyes munkakörben kell próbálkozni, tök nyilvánvaló, hogy ilyen helyre nem vesznek fel. Tanulhattál volna olyan szakmát (még mindig nem késő!), amit aztán nyugodt körülmények között végezhetsz, pl. irodában. Volt epilepsziás kolléganőm is az első munkahelyemen, senkit nem zavart. Ha szükséges volt, segítettünk neki. Ő is családot alapított huszonévesen.

Szóval kapd össze magad és tanulj szakmát, keress munkát. De akarnod kell. Te nem akarsz, csak sajnáltatod magad. Hiba!

2019. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
2. Vagyok ezt valahogy kétlem. A sógorom is epilepsziás, gyógyszert szed, szivbeteg is mellé, mégis eljar dolgozni. Na mindegy. Nem hiszem el, kutyamenhelyen nincs duda se pl. Meg terapianak is jók.
2019. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Sajnalom, hogy neked ezt dobta a gep, de mi lesz veled akkor ha mar a szuleid nem lesznek? A segely mellett ehen fogsz halni! Ideje dolgozni! Nem ertem miert olyan helyekre jelentkezel, ahol tudod, hogy zajos lesz?!

Nezegess valami adminisztracios munkat (vegezz el egy gyors kepzest, ha ez kell..), nem egy vidam munka, de ott legalabb csend van...Ez csak egy tipp.

Egy baratom cukorbeteg es epilepszias is. Amiota ismerem, folyamatosan dolgozik. Egyszer ketszer ot is a mento vitte el, de ezt senki sem fogadta ugy, mint a vilag veget! Torekedett es egy percig sem sajnaltatta magat.

Ha azzal inditasz, hogy "jaj, en beteg vagyok..jaj mi lesz ha..jaj nekem ezt inkabb nem kene csinalnom..lehet, hogy rossz lesz.." akkor annak a jelet mutatod, hogy nalad a betegsegen van a hangsuly (szemely szerint en is az egeszsegrmet tartom szemelott, de a munkaltatokat ez pont nem fogja erdekelni) es hamar elkuldenek!

2019. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes. Nekem most is van olyan kollégám aki durván epilepsziás, 3 havonta bent a munkahelyen is rohamot kap, de soha nem rúgták még ki. Az év többi napján normálisan dolgozik. Igaz, ő nem sajnáltatja magát, hanem teszi a dolgát.
2019. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!