Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik lelki terrorban, alkoholi...

Akik lelki terrorban, alkoholizmusban, folyamatos megalázásokban és szégyenben nőttek fel, ti akartok családot?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy nincs előttetek minta?

2019. dec. 10. 10:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
84%
Igen.
2019. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én a családot pont a gyerekkorom miatt sose tartottam értéknek, most sem, pedig már túl vagyok a traumákon. Nem vágyom családra, teljesen más céljaim vannak, más álmokért élek.
2019. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem akarok több okból.

Egyik: Nem akarom a családi öröklő dns gént tovább adni. Arra értem a gyerek külsőre hasonlítani fog nagyszülőkre vagy olyan lesz mint a nagyszülők.

Másik: Nem adom meg azt a örömöt neki hogy unokájuk legyen.

Harmadik: Erre mai elkorcsosodott világban nem vállalnék gyereket.

2019. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Mintát nem csak az a család adhat amelyikben élsz. Attól még nem vagy vak, láthatod hogy mások jobban csinálják-remélem nekem is sikerül.
2019. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Gyermeket nem szeretnek. Legalabbis olyat, akit en nevelek, nem. Ertem ezt ugy, ha peldaul a paromnak elozo hazassagabol van gyermeke, az nem zavarna, sot. De magamra nem biznek egy eletet. Persze valamilyen szinten bennem van a vagy, hogy jobban neveljem a gyerekemet, mint ahogy engem neveltek, viszont sajnos vannak olyan tulajdonsagaim, amiket a szuleimtol vettem at. Igy barmennyire is szeretnek majd esetleg a jovoben sajat gyereket, lebeszelem magam.

Ez a fo oka, de termeszetesen onzoseg is van benne. Ugy eltem az eddigi eletem, hogy masoknak akartam megfelelni, stresszeltem, szorongtam, leneztem magam, nem ugy teljesitettem, ahogy akartam, nem aludtam, etkeztem rendesen. Ezek utan nem szeretnem egy gyerek miatt feladni azt az eletet, amit olyan nehez kiharcolni.

Szoval anya nem szeretnek lenni, de feleseg termeszetesen igen. Egy hazassagban nem fuggnek annyira egymastol a felek, mint egy szulo-gyermek kapcsolatban.

2019. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem,pontosan az az életcélom,hogy egyszer teljesen egyedül élhessek,ne kelljen másoktól függnöm,vagy mások gondjait a nyakamba vennem.


Elég volt a családból a sajátomból.


Sajnos nekem kellett anyám helyett összetartani mindig a családot,mert ő képtelen volt rá.

Legnagyobb testvérként.

2019. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Igen. Mintát nem csak az a család adhat amelyikben élsz. Attól még nem vagy vak, láthatod hogy mások jobban csinálják-remélem nekem is sikerül."


Ezzel egyetértek,viszont,akik nem olyan családban nőnek fel,hordozzák egy életen keresztül a sérüléseket.

Egy gyereknek pedig stabil,mentálisan egészséges emberekre van szüksége,ahhoz,hogy normális felnőtt váljon belőle.

2019. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp szeretnék.
2019. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
90%
Nem, de alapból nem is szeretem a gyerekeket. Számomra elképzelhetetlen hogy ilyesmiért áldozzak éveket az életemből. Ha akarnék, biztosan félnék attól hogy rossz mintát adok tovább, szerintem nem kis terápiára lenne szükségem hozzá. Voltaképpen szerencsésnek is érzem magam hogy nem akarok gyereket, mert így az esélye sincs meg hogy továbbvigyem a szüleimtől látottakat.
2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Határozottan IGEN!

Az én gyermekem nem fog csonka családban felnőni, olyan gyerekkora lesz, amilyenről én csak álmodni mertem!

2020. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!