Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megijesztett ezzel. Szerintete...

Megijesztett ezzel. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Anyám a beköttetett szakdolgozatomat simogatta, majd lefotózta. Nem beteges ez kicsit? Mert amúgy le se sz@rja, hogy mi van velem, most meg ölelget egy szakdolgozatot. Szerintem ultra gáz. És azt mondta, hogy ez az övé, majd kitette a polcára.


Velem ezzel azt éreztette, hogy engem nem is tart értékesnek, csak egy rohadt papírfecnit tud értékelni.



2019. dec. 11. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

De még mennyire, hogy nem nomrális! A TE művedet teljesen a magáénak vindikálja és a műveden keresztül azonosulni akar veled - gyakorlatilag kitúr a saját énedből. Te nem számítasz neki, csak az, amit rajtad keresztül "fel tud mutatni" a világnak - MINTHA az a sajátja volna.


Íme a nárcisztikus anya protitípusa. Nagyon sajnállak.


Az ellenszer: nyomatékosítsd, hogy az a TE munkád, a te tehetségednek, szorgalmadnak a gyümölcse, és ezek után azt javaslom, hogy kérd vissza tőle vagy vedd vissza tőle, de azonnal!


Apádat keresd meg, és neki mutasd meg a munkát, ha él és kapcsolatba tudsz vele kerülni.

2019. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

De beteg.

Tényleg nárcisztikus.


Viszont szerintem hagyd rá, ne is gondolj rá. Beszélni nem tudsz vele,megváltozni N fog.

2019. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Jesszusom, erre rögtön ráfogni hogy nárcisztikus anya, meg hasonlók, és hog: ezzel is csak rosszat akar... Büszke rád és a szakdolgozatodra, az, hogy lefotózza, nem gáz, biztos elküldte valakinek, hogy milyen ügyes vagy. Az, hogy azt mondja, ez az övé, és kiteszi a polcára, szintén lehet az, hogy büszke rád, szeretné, ha neki adnád, és kitehetné a polcára, és láthatná minden nap, hogy milyen ügyes voltál, hogy lediplomáztál. Nem kell mindenbe rosszat gondolni.
2019. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Amikor én diplomáztam, még alap volt, hogy a közeli családtagoknak és azoknak, akik szakmailag sokat segítettek, adtam egy-egy beköttetett példányt, ha igényelték. (Nekem nem is maradt egy sem:))

Nem gáz.

Örül, büszke rád, ennyi.

2019. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó kettővel értek egyet. Látszólag velem sem foglalkozott anyukám sokat az egyetem vége felé (sokat dolgozott ő is), de a szakdolgozatomra büszke volt, kért egy példányt, mutogatta másoknak. Egyben az ő sikere is volt, nélküle nem tudtam volna lediplomázni, lehet anyukád is ezt érzi kicsit. Én úgy adtam át, hogy megköszöntem neki minden segítséget, magában a szakdolgozatban is megemlítettem a családom a köszönő résznél. Te megköszönted?
2019. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Elhoznám tőle, és vissza se néznék.
2019. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"Te megköszönted?" Mit? Hogy vért pisáltam egy nehéz szakon és mellette gyárban kellett dolgoznom, mert anyám a semmire szült? Tudod, az nem tesz jóvá többéves elhanyagolást, hogy az utolsó pár hónapban próbál emberségesen viselkedni. Utálom őt.
2019. dec. 11. 14:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg a pasija f@.zát simogassa, ha eddig is csak az volt a fontos.
2019. dec. 11. 14:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem hiszem, hogy hálásnak kellene lennem bármiért is. Nekem egyetem mellett semmi életem nem volt. Marha nagy tett, hogy szexelt valakivel. Hűha.
2019. dec. 11. 15:04
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Ilyet nem irtam meg a gyakorin, de te beteg vagy.


A kerdesedre visszaterve. Nem gaz. Buszke rad. Enis volt hogy egy konyvet vagy mas tarygat vegigsimitottam es szerintem lehet egy szakdolgozattal, amit a lanyom irt is ezt tennem. Az hogy azt mondta ez az ove es kitette a polcara, jo esetben csak megerositeni kivanta, hogy ugy ove, hogy te neki adtad (vagy neki kellett volna adnod) es o buszken kiteheti a polcra (es barmikor ha jon valaki vagy ha ranez mondogathatja na az en lanyom na neki osszejott az egyetem.


Azt nem irtad a kerdes alatt milyen a viszonyotok es a hatter, ezert nem kell igy nekimenni olyanoknak, akik mast feltetelezve (de azt le is irva) ezt vagy azt valaszoljak.


Sok szulo, foleg, ha "lentebbrol jott", es sikeresen akar jo akar rossz modszerekkel de vegighajtja a gyereket az egyetemen vagy sajat magaenal magasabb fokozatu iskolan, akkor ugy erzi buszke lehet magara, hogy az az o erdeme. Valahol igen (mert peldaul tamogatta a gyereket benne vagy kovetkezetesen vegigfenyegete, ha nem csinalja a gyerek, akkor fel is ut le is ut), csak mas kerdes ezt ki hogyan eli meg.

Ezek szerint te rosszul elted meg, nem a megfelelo tamogatast es elismerest kaptad es rosszul is erzed magad a borodben es latva anyad buszkeseget (ami pedig tenyleg neked is szol) csak a rosszinduat esy keseruseg jon beloled elo. Ez is ertheto.

2019. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!