Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nyíltan érdemes...

Mennyire nyíltan érdemes beszélnie a szülőnek gyermekével a vele kapcsolatos aggodalmairól?

Figyelt kérdés

Szülők, ti mennyire vagytok őszinték?


Néha nem tudom eldönteni nem túl sok e ha beszélek ezekről.


2019. dec. 11. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Írj konkrét helyzetet!
2019. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Hát Szerintem nem szabad a gyerekeinkre rázódítani az aggodalmainkat, főleg ha nemi életről van szó. Vagy anyagi helyzetről. Sokszor a gyerekek ok nélkül is magukat hibáztatnák. Pl: mondjuk elmondja a szülő, hogy van 2 millió forint addósága, mert ki kellett fizetni az egyetemi tanulmányaikat. Ilyenkor nagy teher fekszik a gyerek vagy ygerekek vállára, mert úgy érzik, miattuk vannak a szülők pocsék helyzetben. pedig ha a szülő vállalja, hogy a gyereke érdekében akár addóságba is kerüljön az az ő saját döntése, amit magának kell megoldania.

Ezért bár nyitottnak kell lennünk, de nem szabad teljesen őszintének lennünk. A gyerekek sem azok, főleg nem felnőtt korban.

2019. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Ahhoz, hogy őszinteséget várhassak el a gyerekemtől, nekem is teljesen őszintének kell vele legyek, akár miről is legyen szó.

Működik

2019. dec. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Őszinte lehet úgy is az ember, ha nem nyíltan, nyersen az.
2019. dec. 11. 23:38
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Milyen aggodalom? 3-ast hoz matekból, és emiatt lecsúszik, és hajléktalanként végzi; vagy ha bulizni megy, akkor előbb-utóbb börtönbe végzi, mert rossz társaságba kerül... Ilyeneket biztos ne.
2019. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok szülő, se már tini, de ha buliba megy, mantrázd el az “idegenektől piát soha- egyedül sehova- védekezzetek” stb dolgot.


Ha suliban valamiből 1-esre áll, azért beszélj vele, hogy legalàbb 2-es meglegyen, márcsak az érettségi miatt, ha meg ő akar pl egyetemre menni, akkor akár 4-es is.

2019. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Feleslegesen ne terheld a saját szorongásaiddal. Életkorának megfelelően természetesen lehet vele megosztani érzéseket.
2019. dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Azok a szülők akik felnevelték *becsülettel* gyermeküket,pontosan ismerik a fiatal minden rezdülését.

/Gyerekeim szeme,tartása/ közben tudom,mit gondol,mit érez,mi lehet a baj/

Nekem furcsa a kérdésed,arra vall nálatok nincs meg az összhang.

Ki jelezné ha nem a szülő,hogy miben vagy nagyon jó,mit kéne fejleszteni,milyen munka lehet érdekes a számodra.

Azt is amikor összevissza helyen hagyod a szennyes ruháidat illetve ami nálatok elvárás lenne.

Nem lehet tudni,milyen témában nem mersz beszélni a szüleiddel,gondolom sejted,tudod mit válaszolnának,hiszen te is ismered őket!

Nálunk,tilos hazudozni:pontosan azért,ha bajba kerülsz,akkor a család minden tagja segítséget nyújt!

2019. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad összekeverni a nyíltságot a nyersséggel.

.

Beszélj vele olyan nyíltan, amilyenné nevelve nyíltságot kérsz/vársz el tőle.

.

"ha beszélek ezekről"

Amíg nem írod le, mik ezek az "ezek", választ nem is várhatsz.

2019. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

" mert ki kellett fizetni az egyetemi tanulmányaikat. Ilyenkor nagy teher fekszik a gyerek vagy ygerekek vállára"


Szerintem egy felnőtt diplomás ember el tudja ezt a terhet viselni. Egy normálisan működő családban a gyerek pontosan tudja, hogy milyen lehetősége van a családnak arra, hogy ő egyetemre járjon.

2019. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!