Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek ezt az...

Szülők! Ti engednétek ezt az otthon lakó munkanélküli gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Be se ment a pótvizsgára inkább elment csavarogni pedig a tanár hívta azóta otthon van ha van munka megy de ritkám... jó ez most mindegy is


Na arról van szó hogy pl egy forintot sem fizet sőt elvárja az apjától aki két állásba van hogy pl még munka után hozzon pizzát vagy mekis kaját..


Nem tudom ő hogy gondolkodik de furán


Otthon henyél játszik junius óta


Azt mondja hogy azon gondolkozik hogy hogyan gazdagodjon meg


Mi lesz ennek a vége?



2019. dec. 12. 13:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Egy kicsit engedjétek el a kezét... vagy inkább dobjátok. A szülői erőfeszítésetek a tanulási lehetőség biztos felértékelődne ha megtudná milyen magáról gondoskodni
2019. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem én is azt tenném amit az első mond.

A fiad várja a sültgalambot hogy majd a henyélésből meggazdagszik,na ilyen sosem lesz.

Én is kiadnám az utját,ti vagytok a szülők parancsoljatok rá hogy menjen dolgozni vagy akkor tanulni legalább.

Néhány dolgot nem fizetnék neki pl:telefon,ruha stb. Majd csak rájön,de mindenképp legyetek határozottak és komolyak. Nehogy már a nyul vigye a puskát.

2019. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Kivágtam volna rég, mint macskát xarni
2019. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
A vége az lesz, hogy igazi mamahoteles lesz még 30-35 évesen is. Én diákként 16 éves koromtól dolgoztam nyaranta fixen legalább egy hónapot, suli közben meg ahogy időm és energiám volt. Nekem a szüleim könnyen megoldották, bármit ami nem létszükséglet volt azt nem fizették ki. Új ruha, telefont, mobilnet... Ha valami nagyobb "beruházás" volt, akkor azt kipótolták. Ha nagyon kellett valami, akkor elmentem dolgozni. Ja és néha vinnyogtam (főleg 16 évesen) hogy más miért kapja meg, míg nekem tenni kell érte. Ellenben mikor kikerültem az iskolából nekem már volt szakmai tapasztalatom. :)
2019. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Azért teszi meg, mert megteheti.

Én természetesen nem engedném meg neki.

2019. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, azt írod ha van mubka akkor megy, de az ritkán van. Ha nincs munka akkor miből adna? Ha az apjának két munkája is van, akkor az egyik helyre nem tudja bevinni?
2019. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Jujj egyből megjöttek a mamahotelesek. Én is otthon ülök képzeljetek el, mert most végeztem sulit, es talan szeretnék nem egyből gyarba menni, hanem várni hatha kapok szakmabeli munkat. De végülis tök okes ha a szülő kidobja a munkanélküli gyerekét. En is élvezném az utcát. Es nem, nem szándékozok 30 éves koromig itthon ulni.

Milyen alkalmi munkákat vállal? Miert hagyja ott őket? Mióta van otthon? Apuka miert nem szervezi be egyik munkahelyere? Ezekre a kérdésekre jo lenne választ kapni a rögtön ítélő bíróság előtt.

2019. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Már hogyne lenne mamahoteles. Konkrétan diákként még a kötelezőt se teljesítette, a pótvizsgára se ment el, pedig megpróbálni semmibe se került volna. Ha valaki "otthon henyél, játszik június óta" akkor elég sokáig vár a jó állásra. :D Az, meg hogy a szülő szerezzen munkát a gyereknek... olyan, mint mikor az orvoshoz a szülő telefonál be, hogy időpontot kérjen a "kis" 22 éves Petikének.
2019. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

"mert most végeztem sulit, es talan szeretnék nem egyből gyarba menni, hanem várni hatha kapok szakmabeli munkat"


Hátha!

Ja-ja!

Mert a gyárban, munka közben nem telik az idő, az ekkor elküldött önéletrajzaidat el sem olvassák, meg egyáltalán pályázni sem lehet, ha mellette dolgozol.


Egy biztos!

"várni hatha kapok szakmabeli munkat"-ból nem lesz kaja a hűtőben és a számlákat sem lehet ebből kifizetni.

2019. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Ti neveltétek ilyenné,szivjatok vele ti.
2019. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!