Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért számít mamahotelnek, ha...

Miért számít mamahotelnek, ha 29 évesen a szüleimmel lakom, úgy, hogy diplomás nő vagyok, aki dolgozik, külön konyhát vezet, és beleadom a rezsirészletemet?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 09:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta, hogy annak számít?
2019. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Blue-eyed válasza:
40%
Sokan nem tudják elképzelni, hogy munkába állás után pár évvel ne költözzenek saját lakásba és ne kezdjenek önálló életet. Persze sok dolog lehet, ami miatt ezt te nem lépted meg, gondolok itt anyagiakra vagy hogy vágysz egy társra, akivel majd közösen vegyetek saját kuckót. A közvélekedés az sajnos vagy sem, hogy amíg a szüleiddel laksz az mamahotel.
2019. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem számít annak, egyesek számára ez mégis probléma. Mondjuk nekem. Arra gondolok, hogy ha ismerkedünk, és meghívsz magadhoz, nem feltétlenül szeretnék találkozni a szüleiddel.
2019. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem számít annak.

Arra szokták mondani, aki felnőttként is kiszolgáltatja magát, mint egy kisgyerek. És annak ellenére, hogy dolgozik, mégis olyan, mint egy gyerek vagy egy tini.

2019. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Aki azt mondja, hogy mamahotel, annak mondd, hogy anyád!

Ennyire egyszerű ez!

Mit érdekel hogy mások mit mondanak?

2019. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
3: Akkor menjetek hozzád :)
2019. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

A "Hotel Mama" kétélű dolog: mindig csak azt szeretik belőle látni, ami látszik és evidens: a felnőtt gyerek továbbra is gyerekként él a szülei nyakán. A szülő pedig lelkesen paanszkodik, önsajnál, vagy szidja a kormányt; a környezet sajnálja őt, a kormányt és a gyereket ócsárolja. Ez a cél. Le lehet verni a tudattalan gyűlöletet és haragot a gyereken és továbbra is oda lehet kötni a mamika szoknyájához. Jó szoros, cirka eltéphetetlen lelki láncokkal.


A Hotel Mama elsősorban mindig az anyák bűne.


Nálad egyelőre szó sincs erről. Dolgozol, külön konyhán vagy és hazaadod a rezsirészletet. Igaz, ezzel az erővel elmehetnél egy albréletbe is, de az külön költség.


Akkor lesz gáz, ha 15 év múlva is így élsz.

2019. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Nagy igazság van abban, amit a 7-es írt. Látom magam körül is, sőt, a saját szüleimen is, hogy a szülők nagyon nagy része nem akarja, hogy a gyereke igazi felnőtt legyen. Persze általában olyan szülők, akik nem boldogok, nem elégedettek az életükkel. Én nem élek otthon, mindenben önálló vagyok, már kb. 15 éve. És mégis megkapom a mai napig, hogy elköltöztem, egyedül hagytam őket, jaj már nem láttak 2 hete, jaj mi lesz, ha messzebb költözöm munka miatt.

Nem értem, hogy ebben nekik mi a jó. Oké, hogy szeretnek, de közben nem hagynának élni az életem (ha hagynám, hogy irányítsanak).

2019. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem mamahotel. Nem szolgáltatod ki magad és nem is ők tartanak el. Addig laksz ott, gondolom, amíg gyűjtesz pénzt. Ezzel semmi gond nincs.
2019. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
Kérdező, a fenti eset - azért én a külön mosást is belevenném - ez nem mamahotel, csak a külső, felületes szemlélőnek annak látszik.
2019. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!