Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Törődjek az apámmal szerintetek?

Törődjek az apámmal szerintetek?

Figyelt kérdés

Felnőtt nő vagyok, egy ideje már albérletben élek külön a szüleimtől. Édesanyámmal jó a kapcsolatom, mindig is az volt. Édesapám viszont súlyos alkoholbeteg, amióta az eszemet tudom. Soha nem fogadta el igazán a kezelést, egy időben járt pszichiáterhez, volt is pszichiátrián, de mindig azonnal visszaesett. Most már kb. menthetetlen kategória, 69 évesen,kb.40-50 év alkoholizmussal a háta mögött.

Őszinte leszek: rettenetesen boldog vagyok attól, hogy nem kell egy fedél alatt élnem vele, kb. hetente-kèthetente látogatok haza, de leginkább csak édesanyám miatt. De ez is hatalmas feszültsèggel tölt el, menekülnèk szinte el onnan, ide haza.

Az a baj, hogy az alkoholizmusa rengeteg bosszúságot okoz anyámnak, meglopja, fenyegeti, veszekednek, kárt tesz a lakásban. Én pedig anyám által napi szinten vegighallgatok mindent, nekem tudja csak elmondani. Sokszor úgy érzem, hogy azt várja, hogy hazamenjek és "csináljak valamit". De mit csináljak???? Beszéljek vele? Nem lehet vele normálisan beszélni, mert sajnáltatásba és öngyilkossági fenyegetőzèsbe megy át. Kezeltetni persze most sem hajlandó magát. Akkor én mit tehetnék? Úgy érzem, hogy tőlem mint a gyereküktől, akinek ugye kötelessége gondoskodni róluk, várják a megoldást. Én viszont örülök, hogy megszabadultam az apámtól, ez az igazság.



2019. dec. 16. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Segíteni azon lehet, aki engedi. Ha apukád elhárítja a gyógyuláshoz vezető utat, akkor nem tudsz mit tenni. Anyukádat próbáld valahogy kimenekíteni.
2019. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Cselekvőképes embernek alapvető kötelessége, hogy önmagáról gondoskodjon. Normális szülő nem várja el, hogy a gyereke gondoskodjon róla (mellesleg a gyerekétől úgysem fogadja meg általában senki sem a tanácsot). Te se érezd kötelességednek, hogy megváltoztasd a szüleid életét. Ez az ő életük, nekik maguknak kellett volna változtatni, ha akartak volna.
2019. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Édesanyjádnak nem kötelessége elviselni az alkoholista férjét. Ha úgy érzi léphet, ebben te segítheted őt és mellette állhatsz. De senki helyett nem hozhatod meg a döntést. Ahogy édesapád hibás abban, hogy nem akarja abba hagyni a vedelést, úgy édesanyjád is hibás, hogy a sok rossz ellenére még mindig vele van.
2019. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy dolgot lehet ezekkel csinálni: szépen megvárni, amíg annyit iszik, hogy...


Sajnálom, de ez nem élet, amit ezek csinálnak. (Az én apám is alkoholista.)

2019. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem, de anyáddal sem! A botnak két vége van: valamiért alkoholista lett apád, és abban biztosan benne van anyád keze is. Apád látszik - ő iszik, ő a "bűnös" -, de a láthatatlan bűnösök a legrosszabbak.


Magadat mentsd, emberke! Neked kell(ene) a pszichiáter, hogy mindkét szülődtől megszabadulva saját életed lehessen. Különben csak azt adod tovább, amit magad elszenvedtél: anyukával azonosulva beszívsz egy alkeszt (vagy olyat, akit azzá teszel), csinálsz egy vagy két gyereket és a magad megoldatlan pszichés bajait is rájuk teszed. Vagy: egy életre maradsz egyedül.

2019. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom, hogy ilyen apád van. Az enyém is alkoholista, menthetetlen, alkalmi munkákból él, valamikor jobban keres, de igazából bármennyit keres, folyton elissza, már az unokáit sem láthatja, többszöri kérésem ellenére is piásan jött, olyankor dülöngél, makog, néha agresszív, káromkodik, és ugye büdös, ráadásul dohányzik is. A gyerekek félnek tőle, így kértem, hogy józanul bármikor szívesen látjuk.. Nem jött két éve.

Sajnos az alkoholista mindenkit tönkretesz maga körül, házastársát, gyerekeit, szomszédait, mindenkit!

Lassú halált okoz, évtizekig tart, és nagyon csúnya a vége. Erre ki kíváncsi?

Édesanyád nem tud elköltözni? Válás esetén hogyan alakulna a lakhatása? Mindenképpen jöjjön el, én azt gondolom, amíg még megteheti. Több időt ne éljen le rettegésbe, illetve te is teljesen kikészülsz, főleg, amiért magadra vennéd a feladatod, hogy édesanyád kimenekítsd. Egyet kérlek ne felejts el : ők a TE szüleid, te a GYEREKÜK vagy. Nem, nem kell megoldanod helyettük semmit, az az ő problémájuk, nem a tiéd. Tudom, hogy rád is hatással van, ennek ellenére akkor is azt mondom, hogy nem a te dolgod. Nem kell kimenekítened senkit. Édesanyád, ha kéri a véleményedet, akkor szólj erről, de ő sem várhatja el tőled, hogy te oldd meg az ő helyzetét.

2019. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyilvánvalóan ne törődjél, nem is tudnál mit csinálni, de az anyáddal se! Neki már rég el kellett volna válnia, és azt a balhét, hogy ő ezt gyávaságból nem tette, nem neked kell elvinni.
2019. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem akarod elcseszni az életedet, most abbahagyod ezt a mártírkodást! Ha anyukádnak tényleg annyira szar apád mellett, elvált volna, ebben az országban is teljesen legális.


Azzal foglalkozz, hogy ezt te ne vidd tovább és a partnered legyen anti alkoholista.

2019. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

El kell zárni előle a pénzt!

Ingyen meg nem adnak neki inni a kocsmában.

2019. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!