Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék a szüleimmel...

Nem szeretnék a szüleimmel elutazni, miért nem lehet ezt elfogadni? Ezen kívül tudok mit csinálni?

Figyelt kérdés

Tavasszal mennének Párizsba, ilyen szervezett buszos úttal. Nekem a szervezett, idegenvezetős utak sem szimpatikusak, meg az sem, hogy csak az oda-vissza út cirka 40 óra lenne, amit egy buszon kell töltsek. Plusz szerintem drága is ahhoz képest, hogy ilyen kamionos pihenős tranzitszállásokon aludnánk végig, ahol még saját fürdőszobánk sem lesz. Mondtam, hogy én erre sem időt, sem pénzt nem áldoznék, mert hiába kecsegtető, hogy 5 napot kihoznak 100 ezer alatt, ha abból az 5 napból 2-t buszon töltünk, és ellátás sincs benne. Plusz én most ősszel kétszer is voltam ott, szóval annyira nem is vágyom vissza.

Erre kiakadtak rám, hogy nekem semmi sem jó, meg velem nem lehet mit kezdeni. De mondtam, hogyha mindenáron velem szeretnének utazni, akkor megszervezem én jobban, tartalmasabban és még olcsóbban is. De hogy az nem jó, mert mi van, ha ott történik valami velünk...

20 éves vagyok, rengeteget utazom, de még sosem volt olyan probléma, amit ne tudtam volna megoldani (2 nyelven beszélek a magyaron kívül). Meg ha ott is lesz valami tényleg olyan extra gond, az idegenvezető sem fog tudni mit tenni...

Szóval én ajánlottam más alternatívát, de azt meg sem hallják.


2019. dec. 17. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
20 évesen azt csinálsz, amit akarsz. Ha nem akarsz menni, nem mész, ennyi.
2019. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Abban igazat adok, hogy vétek busszal menni, amikor 3 ezerért elvisz a Wizz air is.

De a szüleidet ezért ne bántsd meg, jót akartak, hogy téged is vinnénk. Mondd meg egyszerűen, hogy már voltál 2x a közelmúltban és most nem vágysz oda, ne haragudjanak. De nekik jó szórakozást és köszönd meg, hogy gondoltak rád.

2019. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

20 évesen miért automatikus nálatok, hogy a szüleiddel utazgatsz?

Más a fizikai erőnléted, más lehet az érdeklődési köröd... és talán a magad korosztályával mennél, nem velük.

Miért ragaszkodnak szüleid a te jelenlétedhez? Nélküled egy buszos utazáson sem érzik magukat biztonságban? Vagy ez a "jót teszek veled, ha akarod, ha nem" mentalitás lobog bennük? Ez esetben le kéne válnod róluk, ami egy sok évig tartó folyamat, és már 5 éve elkezdhetted volna.

2019. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

" 5 napból 2-t buszon töltünk"


Ez így jó nagy hülyeség!!

(Nemrégiben jártam Párizsban.)

2019. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Vezesd le, hogy mennyivel olcsóbb lenne repülővel menni és akkor tényleg 5/4,5 napot vagytok ott.
2019. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Való igaz sokszor nem egyszerű a szülőkkel, de a szülőkkel addig kell élményeket szerezni, ameddig élnek. Mondjuk 20 évesem még valószínű 50 alattiak is a szüleid, tehát elvileg van még idő, de kis kompromisszumot kell hozni velük szemben. Mondjuk, ha nagyon rossz a szervezes és nem is vagy Párizsra kivancsi, akkor, mint előbb már valaki írta finoman mondd el nekik, hogy te az ilyen buszos utakat nem szereted és ne haragudjanak, köszi, hogy gondoltak rád.

Oda így én sem mennék pedig én imádok a szüleimmel lenni, 70 evesek és full fiatalos lazák, sokszor utazunk velük a családdal.

2019. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Èn se vállalnám így busszal, baromi hosszú

Ezen nem értem miért kell szüleidnek megsértődni hogy te nem vágysz ilyen sokat buszon s.ggelni.


Készíts te egy tervet nekik, repülővel hogy úgy mennyibe kerülne.

Ha nekik ez nem tetszik akkor menjenek el busszal ők, te már 20 èvesen el tudod dönteni mit akarsz.

Nem kötelező már együtt nyaralnotok

2019. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Én csak Budapest-Genf utat ültem le pisiszünetekkel, de azt sem kívánom senkinek. Egyértelműen, ha 3 naőra mentek, akkor azt fapadossal kell csinálni.
2019. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Padich válasza:
én 2 éve voltam skóciában. ilyen idegenvezetős úton. baromi jó volt, szerintem párizsal megleszel
2019. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fogadjanak arra az ot napra neked otthonra egy csinos bebiszittert es bigyaz rad :D
2019. dec. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!