Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért válaszolja szinte...

Miért válaszolja szinte mindenki zsigerből a gyereknek hogy "nagykorú tehet amit akar" gyakorin?

Figyelt kérdés
Sok kérdés van és lesz is még, azzal kapcsolatban hogy "18 vagyok, anya nem enged el x helyre y időben, mit tehetnék" (vagy nagyobb korú), és mindenki rávágja hogy 18 évesen már anyuci nem korlátozhat le, azt csinálsz amit akarsz mit hiszel börtönben vagy stb. Az ilyen válaszolók gondolkodnak? Attól hogy felnőttkorú lett a gyerek, de még az anyjánál lakik ugyanúgy az anyja korlátai közt van. Igen megteheti hogy ugyanúgy lelép egy estére. Csak akkor a szülő pedig simán kirakhatja, tekintve hogy nem fogad szót, és az ő házába ne jöjjön haza éjjel senki. (Persze ez sarkallatos példa, de a szülő mivel övé a lakás / ház bármit megtehet. Simán kiteheti a nagykorú gyereket ha nem fogad szót). Nektek erről a jelenségről mi a véleményetek?
2019. dec. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ezeket max 15-16 évesek írják, akik azt hiszik, hogy ez úgy működik, hogy a 18. szülinap után másnap reggel az ember már felnőtt.
2019. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy aki 18 evesen hagyja hogy “anyuci meg apuci” mondja meg hova mehet es mit csinalhat, az tenyleg meg is erdemli, hogy rovid porazon tartsak.

En 18 evesen elutaztan a vilag vegere Tavol-keletre (lanykent) es a szuleim barmit mondhattak volna, akkor is felulok a repulore es megyek.

Ehez hozzatartozik, hogy nagyon megbizhato voltam mindig is es kivettem a reszem a hazimunkabol, sohasem voltam egy elveszett gyerek.

En nevetsegesnek tartom hogy valaki 18 evesen engedelyt kerjen arra, hogy pl. elmenjen egy masik varosba, vagy vegyen valamit (sajat maga altal keresett penzen).

Abba viszont igenis van beleszolasuk a szuloknek, hogy kit visz haza a gyerek, illetve CSALAD leven elvarhato, hogy megemlitsd hogy ma pl. kesobb erek haza mint altalaban mert xy dolgom van.

Ez viszont a normalis es egeszseges kommunikacio temakorbe tartozik.

2019. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez a szülő hibája is. Ha a felnőttkorú gyerekét örökre korlátozni akarja, akkor az már nem egészséges. Eleve mutatja, hogy valahol elbukott a nevelésben, ha ezt a gyerek hagyja. Másrészt nem bízik a saját nevelésében, hogy egy önálló, döntésképes, becsületes, életrevaló, tisztelettudó gyereket nevelt, mert ha így lenne, nem kellene senkit rövid pórázon tartani. Az már egy másik dolog, hogy a mi családunk eléggé hogy is mondjam...mindenkinek megvan a helye, és apa ebből sose akar engedni, emiatt telt veszekedéssel az egész gyerekkorom (avagy két dudás nem fér meg egy csárdában, én meg örököltem az uralkodó természetét).
2019. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a gyerek feladata is, hogy a felnőttkor közeledtével elkezdjen úgy viselkedni, hogy a szülei is felnőttként tekintsenek rá. Nyilván az egyértelműen a szülő hibája, ha még a 36 éves, szóval messze nem gyerek fiától is elvárja, hogy engedélyt kérjen tőle, mielőtt elmegy otthonról, de szerintem az érthető még a legjóindulatúbb szülő részéről is, ha azt a gyerekét, akit néhány éve még kézen fogva vezetett az óvodába nem tudja egyik napról a másikra hirtelen felnőttnek tekinteni, csak mert betöltötte a 18-at. Pláne, hogy a szülő ilyenkor már általában 45-50 körül van, szóval jellemzően már nem annyira rugalmas és vevő a változásokra, mint fiatalabb korában, a gyerek pedig a legtöbb esetben ugyanolyan gimnazista, mint 15 évesen. Ezért kell a gyereknek "kiprovokálni", hogy felnőttként tekintsenek rá, nyilván ehhez felnőtt módon is kell viselkednie. Nálam ez valahogy természetesen jött, olyan 17-18 évesen pl már nem engedélyt kértem, hogy elmehessek valahová, hanem közöltem, hogy megyek. Persze nem úgy történt, hogy egyik nap még könyörögtem, hogy hadd menjek el a sarki kisboltba, a következő nap pedig közöltem, hogy holnap indulok egy Föld körüli útra. Olyan programokkal érdemes kezdeni, amiről eleve tudom, hogy nem bánná a szülő, ha mennék, mert faggatózás nélkül is tudja, hogy hol leszek, kivel leszek, meddig tart, stb. A titkolózással ("elmentem, majd jövök", "semmi közöd hozzá, hogy hová megyek") csak bizalmatlanságot, aggódást generál az ember. Ha a kezdeti programok jól mennek és semmi okot nem adok, hogy ne bízzanak bennem (pl nem részegen és/vagy hajnalban jövök haza, továbbra is jól tanulok), akkor idővel el fogják hinni, hogy megbízható vagyok, tudok normálisan viselkedni és nem egy idióta tini vagyok, hanem egy felelősségteljes felnőtt ember, szóval a jövőbeli "veszélyesebb" programok esetén sem a körmüket rágják majd tövig, ameddig nem telefonálok nekik, hogy jól vagyok, hanem ők is csinálják majd a dolgukat és nyugodtak lesznek.
2019. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%

A 18 éven felüli gyerek már vendég a háznál.

Addig a szülei szabályait kell követnie míg ott lakik, főleg ha még tanul és a szülei tartják el. Ki kell vennie a részét a házi munkából. Ha dolgozik akkor az anyagi költségek rá eső részét fedeznie kell.

És igen..kompromisszumot kell kötni a szülővel.

Ha rendszeresen kimarad, részegen jár haza,vagy agresszívan viselkedik az igenis zavarhatja a szülőt..és akkor kitehető a lakásból.

2020. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!