Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek ilyet a nevelt fiammal?

Tehetek ilyet a nevelt fiammal?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves nevelt fiam, a párom gyereke.Meglopott már engem nem egyszer, úgy beszél velünk mint a kutyával. Egész nap a barátnőjénél lebzsel, de aludni mindig hazajön mert ott nem maradhat éjszakára.

Aludni enni jön haza csak és neki ez természetes. Még suliba jár vagyis nem jár mert most is lóg már négy napja.

Kitehetem őt a házamból? Kötelesek vagyunk őt beengedni ha ez az életstílus nem elfogadható nekünk? Egy éve csinálja mióta nagykorú lett ezt, nem tudjuk mi történt addig nem volt baj vele.Beszélni nem lehet vele, azonnal üvölt és otthagy minket bármit próbálunk vele megbeszélni. Már kikészültünk...


2019. dec. 19. 16:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%
Persze.
2019. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hátha akkor észhez térne...ha egy kicsit megijeszteném:(
2019. dec. 19. 17:03
 3/40 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ki kell vágni simán. Nehogy már a nyúl vigye a puskát.
2019. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
A saját szülője cselekedjen.
2019. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
62%
4-es, de a kérdezőnek a háza.
2019. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

Nektek kell tudni hogy milyen reakciója lesz és milyen hatása lesz annak ha kiteszitek.

Ha nagyon fafejű, akkor lehet soha az életben nem áll szóba a pároddal. Ő ezzel tudna együtt élni? Az is lehet hogy "rossz társaságba" keveredik és elzüllik, az iskolát nem fejezi be stb. Ezt is vállaljátok?

Persze ugyanúgy az is lehet, hogy észhez tér vagy lehet majd vele beszélni.

Mondjuk én a beszéléssel kezdeném, ha vele nem lehet, akkor a barátnővel, hátha ő tudja miért változott így meg.

2019. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Megteheted minden gond nélkül, de a párod mit szól hozzá, tud róla?
2019. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem tetszene, mehetne a párom is. Nincs olyan pasi, akiért az idióta kölykét elviseljem a saját házamban.
2019. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Én így elsőre azt, hogy egyenesen kirakjátok a házból kicsit drasztikusnak gondolom. A pároddal ezzel kapcsolatban azonos véleményen vagytok? Ha igen, akkor első körben én azért egy utolsó beszélgetést javaslok fiúval, hátha látja a határozottságot és kicsit visszavesz. Legyenek meg a szabályok, hogy mik a követelmények, hogy továbbra is otthon lakhasson. Ha ez nem működik, akkor esetleg 1-2 éjszakára ne engedjétek haza. Úgyis észbe fog kapni.
2019. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
58%

Ha tanul még /hacsak közben nem rúgták ki, amiről ti nem tudtok/ akkor biztosítani kell neki,hogy tanuljon,ez a párod kötelezettsége.

Utánna kellene nézni,ténylegesen tanul?

Be kellene osztani az idejét a fiatalnak.Úgy látom nem sokat törődik az otthoni tanulással! Meg kell neki mondani,mik azok a feladatok,amit minden nap el kell végeznie! Azaz segítsen otthon!

Te megteheted,felszólíthatod a nevelt fiadat,amennyiben nem változtat a viselkedésén akkor el kell hagyni a házadat!/Csak akkor tudsz eredményesen intézkedni,ha a társad gyereke nem jelentkezett be a lakcímedre,mert akkor más szabályok működnek!

Él még az édesanyja a nevelt fiadnak? Odaköltözhetne?

2019. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!