Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helytelenül...

Szerintetek helytelenül viselkedtem, vagy jól cselekedtem? Most én vagyok a családban a közellenség.

Figyelt kérdés

Apám mindig kitesz rólam képeket a megkérdezésem nélkül. De egy alkalomkor nem csak egyet, hanem olyan 20-at. Múltkor is egy ebédnél folyton fotózott engem és a testvéreimet, majd egy csomó képet kitett rólunk. Többször kértem, hogy fejezze be, meg ne tegyen ki rólam képet. Mindig azzal jött, hogy az ő FaceBook-ja és azt tesz ki, amit akar.

Most pedig túl lőtt egy határt. Amikor voltunk nyaralni, akkor bejött a szobába és lefotózott engem meg a tesóimat, ahogy alszunk. És tegnapelőtt a tesóm szülinapjára ezeket kirakta. Azok s képeket is kirakta, amin csak én vagyok.

Ez nagyon felhúzott. Kértem, hogy vegye le, de nem vette. Délután meg megfogtam a telefonját és levettem Facebookról majdnem az összes olyan képet, amelyiken rajta vagyok.

Erre ő bedühödött, elmondott mindennek. Most én vagyok a család szemében a közellenség.



2019. dec. 22. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem azt tesz ki, amit akar. Jól tetted. Hány éves vagy amúgy?
2019. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%
Legközelebb jelentsd a fb-on, úgy nem kell az ő telefonja.
2019. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ne tetted jól. Ugyanis ahogy neki nincs joga engedély nélkül fényképeket felpakolni másról (bár nem értem mi bajod a családi képekkel - az alvós viszont durva visszaélés) Úgy neked sincs semmi jogos belemászni más fiókjába. Szóval mindketten nagyot hibáztatok.
2019. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3. Hozzászóló:

Nem családi képekről van szó. Hanem ebédelős, alvós, strandos képekről. Szerintem te se szeretnéd, ha gáz képek lennének kinn rólad a Fb-n.

2019. dec. 22. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
Végül is ezt megértem... De máskor ne mássz bele a fiókjába, hanem jelentsd a képeket.
2019. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Igazad van, személyiségi jogokat sért ha engedély nélkül tesz fel képeket rólad

Mèg ha az apád is.


Off:Sok szülő nem gondolja át amikor százával teszi fel a kèpeket a gyerekeiről, pl amin meztelenek vagy hasonló


Nagyon durva hogy rengeteg Facebook ismerősöm gyerekèt simán megismernèm az utcán anélkül hogy valaha is találkoztam volna velük...

2019. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tettem volna.
2019. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg a kedves mamának, hogy igen gyorsan fejezze be ezt az erőszakos fotózást, mert nem elég, hogy megalázó, de az engedélyed nélkül büntetendő is. Ha kiskorú vagy, akkor különösen, ha nagykorú, akkor is.


Legközelebb nem vele kell bunyózni, hanem bejelenteni a témát a Facebooknak és anyádat kirakatni az egész platformról, illetve feljelenteni a rendőrségen. Létezik olyan, hogy személyiségi jog és adatvédelem is. Jó volna, ha tudomásul venné. És az egész család is.


Csak azokat a képeidet teheti fel, amelyeket te engedélyezel. Pont.

2019. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
soha nem teszek ki képet a gyermekemről közösségi oldalra.
2019. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
62%
Ez nagyon durva és dühítő! Black Mirror részt lehetne belőle csinálni, olyan durva!
2019. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!