Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert vannak a jo gyerekek...

Miert vannak a jo gyerekek termeszetesnek véve, mig a rosszak megbecsulve? Miert ez a tendencia?

Figyelt kérdés

Miert van az, ha van ket testver, akik kozul az egyik mindenben segit otthon, mindig kedves, mindig udvarias az le szarva, mert “megszokott”, de a masik a nap 24 orajaban bunko, kb rad csapja az ajtot, semmit sem segit otthon, allandoan visszaugat, de ha egy honapban egyszer szol ket normalis szot, akkor a szulok nagy mosollyal az arcukon konstataljak: “ nem olyan rossz ez a gyerek “.

Ha veszekednek, a szulok mindig a rossznak adnak igazat, vagy csak elmismasoljak a jo panaszat. A rossz testver kap jogsit, autot, lakast, nagyerteku ajandekot mig a jo nem kap SEMMIT egy tabla csokin kivul?

Miert ennyire igazsagtalan nehany szulo?


2019. dec. 23. 07:17
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A jóval nem kell foglalkozni, hogy "jó" legyen, hogy jól menjenek a dolgai, a rosszal igen. Emiatt a befektetendő erő, szeretet az egyik oldalon nagyon nagy kell legyen, ami gyakorlatilag nagyobb kötődést eredményez.

Apámat öcsém nem látogatta, de amikor megjelent, nagyobb szeretettel fogadta, mint engem.

Ez amolyan tékozló gyermek effektus, amit értem én, hogy így van, csak les.z.arom, mert attól még lopás.

Addig mondd el ezt a szüleidnek, amíg tehetnek ellene, mert ez hosszabb távon megmérgezi a tesóval, de akár a szülőkkel való viszonyt.

2019. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez mar meergezte az egesz csalad kapcsolatat.

Ha veletlenul neadjisten tele a hocipom es egyszeruen normalisan viselkedek ahelyett hogy korbenyalnam mindenki s.gget (ahogy azt mindig teszem) akkor egybol mindenki megsertodik ram es en vagyok a satan.

A sajat anyam elvonul es nem szol hozzam.

2019. dec. 23. 07:44
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanazért amiért semmibe veszik az anyákat akik kiszolgálják a családot. Alapnak, természetesnek veszik. Ugyanez van a tesókkal. ha a jó gyerek ötöst visz haza az alap ha a rossz kettest, akkor örömködni kell, mert végre nem karót kapott. Ebből az a tanulság, hogy nem érdemes hajtani magad, úgyse leszel megbecsülve érte.
2019. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De en szeretek jo lenni, szeretek segiteni, jokedvu lenni, kedves lenni, de elegem van abbol hogy mindenki kihasznal es termeszetesnek veszi ezt.

Akkor mit csinaljak?

Legyek en is bunko? De nekem ez nem okoz oromot

2019. dec. 23. 07:54
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
És számolj rá hogy ha változtatsz a viselkedéseden, akkor majd jönnek a pofavágások, hogy "dejszen eddig jó volt így neked", és nem akarják majd felfogni hogy nem, nem volt jó. Vissza akarnak majd kényszeríteni az eddigi helyedre, eddigi viselkedésedbe. Anyád megsértődik szar neki? Hát sértődjön. Érdekeljen annyira, mint ahogy őt érdekelte téged mennyire bánt az igazságtalanság.
2019. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bunkónak lenni, csak ne ugor, ne azt nézd nekik mi a jó. Ha nem gondolnak rád, meg az érzéseidre, akkor legalább te gondolj magadra. Más úgysem fog, hisz te vagy a jó kislány, akit ki lehet használni.
2019. dec. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Várj el majdnem annyi, kicsit kevesebb, kedvességet, mint amennyit adsz. Ha nem kapsz, akkor vegyél vissza, mert ha csak te adsz, az veszteséges.

Ha nem tetszik nekik, mondd el, miért teszed.

2019. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tiszta olyan nekem, mint a férjem családjában a férjem és a huga. A férjem segít az természetes, meg tőle el is várják azért, mert kötelessége családtagként - de csak neki. A huga semmit nem segít és el sem várják tőle, erre elő adják azt mindenkinek, hogy tőle fainabb gyerek nem létezik. Anyósom a fbookon pl. csak a lányát favorizálja. Sokkal többet kap, mint a férjem, bár el akarják hitetni velünk, hogy nem úgy van. A férjemnek be kellett segíteni anyagilag a családi kasszába amíg otthon lakott, a huginak semmit nem kellett beadni.

A férjem családja nárcisztikus család és ő az (egyik, én a másik) elszenvedő. Ahol ilyen van mint amit leírtál, ott erősen bajok vannak. Anyósoméknál ugye nagyon nagy bajok vannak, de nekik ez a természetes. Az ő esetükben az a valóság nekik, amit ők kitaláltak maguknak. Egy megcsinált világ.

Más esetben nem tudom mi az indíttatás a szülők részéről. Nem értem amúgy sem ezt a szélsőséges kettős mércét...

2019. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanazért amiért semmibe veszik az anyákat akik kiszolgálják a családot. Alapnak, természetesnek veszik."


Ez jó. Nálunk hasonló van. Testvérem undorító módon bánt anyával, de anyám soha nem beszélne vele olyan hangnemben mint velem.


Testvérem konkrétan cselédnek és bankautomatának tekinti anyát, de leszarja, kedves szava alig van hozzá.

Velem már egy kisebb hiba miatt kiabált anyám, meg állandóan "mit hisztizel". De az persze nem számít hisztinek, hogy testvérem duzzogni kezd 30 éves felnőtt férfiként meg ajtót csapkod, hogy nem gourmet kaját kap ebédre.

2019. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#9: Anyádban feszültség jön létre a tesód viselkedése miatt. Ezt le kell vezetnie valakin. Te kéznél vagy. Tesód anyátokst, ő téged cseszeget. Tarts tükröt nekik!
2019. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!