Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gyakoroljak önkontrollt?

Hogyan gyakoroljak önkontrollt?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 3 éves kisfiam. Okos, értelmes, locsifecsi, csintalan. Tényleg ő jelenti nekem a világot, meg a férjem. Harmonikus családi életet élünk.

DE. Van egy nagyon stresszes munkahelyem. Úgy érzem rengeteg időt elvesz a fiamtól, férjemtől (sajnos jelenleg nem engedhetem meg magunknak, hogy fölmondjak, váltani meg még nem tudok, mert "jelenleg nincs betöltendő munkahely, ami a végzettségemnek megfelelő", de amint lehet biztos váltok).

Sokszor nagyon ingerült vagyok, mire hazaérek, meg itthon vár a háztartás, főzés, mosás, teregetés, stb. és bár nem mindennapos, de van, hogy egyszeűen "rajtuk töltöm ki" az egész nap felgyülemlett negatív impulzusokat. Kiabálok, zsörtölődök, úgy érzem felrobbanok. Volt, hogy a fiam fenekére leggyintettem, mert 100-adjára sem fogadott szót (amit őszintén megbántam, hisz olyan kicsi még...).

(Eljárni nem tudok akár edzőterembe vagy egyebek, mert így is bűntudatom van, hogy keveset vagyok a kicsivel.) Sétálunk együtt, amikor jó az idő bicajozunk, kinn játszunk, de ha esős, akkor is találunk benn mit játszani.

Van e valakinek tapasztalata az önkontroll gyakorlásában? Tudtok e esetleg segíteni ebben?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. dec. 23. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

1. A munka után otthon fél órát legyél egyedül, amíg le tudod amgadban vezetni a stresszt. Nekik ez a fél óra nem fog hiányozni, ha utána nem vagy annyira ideges.

2. Ki kell tapasztalnod, neked mi a jó módszer a lazításra, sportolhatsz (otthon is lehet), relaxációs gyakorlatokat végzel, hangosan ordítasz, olvasol, talarítasz, fözöl - vagy ami éppen neked megfelel erre.

3. Mindenképpen meg kell tanulnod valahol levezetni a fölösleges feszültséget, mielött megromlik a kapcsolat közted meg a családod közt, illletve te is belebetegedhetsz, testileg vagy lelkileg.

2019. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-es első sorait fogadd meg. Valahol azt olvastam, hogy átlagban 50 perc nyugalom kell, miután hazaér egy ember. Énidő. Ez idő alatt leülepszik az addigi stressz. Párodat is megkérheted, hogy segítsen. Jobban mondva vegye ki a részét a délutáni, otthoni munkákból.
2019. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Kitartás, nem könnyű ez a helyzet...


Nekem a felgyűlt stressz ellen a testi kontaktus a jó. Szóval hazaérve tíz percig megölelném a férjem, összebújnánk stb. Elmondanám neki, ha kell, minden nap ugyanazt: hogy nagyon kimerített a munka, de milyen jó, hogy ő itt van nekem, meghallgat, és most így pár perc alatt összeszedem magam. Ha a kisfiú is akar jönni, jöjjön, ő is odabújhat.


Persze azt csináld, ami neked jó, stresszből is sok fajta van és más segít.


Ezen kívül elgondolkodnék, hogy tényleg nem opció a felmondás? Nem tudnánk úgy összehúzni magunkat, hogy kibírjuk, amíg munkát találok? Nem tudnánk csak annyira összehúzni magunkat, hogy egy kevesebbet fizető munkára átmehessek, amilyet gyorsan találnék? Nem tudnánk legalább annyira összehúzni magunkat, hogy pár hónap alatt összeszedjünk tartalékot, amivel kiléphetek a cégtől és fél-egy évig tudok muknát keresni?


Persze ha valamiért gond van a férjed keresetével (mert beteg és nem dolgozik vagy kevesebbet), vagy a gyereknek van speciális pluszköltsége (szintén betegség vagy akármi miatt), vagy idős szülőt kell támogatnotok, akkor ez kevésbé lesz kivitelezhető. De ha nincs ilyen különleges körülmény, akkor gondoljátok meg, hogy nem lehetne-e kevésbé nyújtózkodni, nem költötök-e olyasmire, aminél fontosabb a te lelki épséged.

2019. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Az elsö vagyok és nagyon érdekelne, hogy aki lepontozta a válaszomat, miért tette? LEgyen már benne annyi becsület, hogy kifejti, mi a problémája azzal, amit írtam!


Igazán nem a pontozás érdekel, hanem az, hogy mit kifogásol!

2019. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A soraidból nekem az jött le, hogy mindent te csinálsz otthon még munka után is. Ahhoz, hogy stresszmentesebb legyél muszáj felosztani az otthoni munkát a pároddal.
2019. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen egy boxzsákod (ha más nincs, akkor nem féltős ruhák összehajtogatva vastag kupacba). Ha hazaértél, és "mindjárt fölrobbanok" hangulatban vagy, akkor üsd tiszta erőből, nyugodtan képzeld oda azokat, akik miatt stresszes hangulatban vagy.

Gyerekesnek tűnik, de működik, segít lehiggadni.

2019. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy nem volt egyikőtök válasza sem támadó jellegű, hanem támogató. Nagyon elgondolkodtató dolgokat írtatok, már ez is nagy segítség nekem, hiszitek vagy sem...Szeretnék megváltozni, és most kaptam egy kiinduló pontot, amiből elindulhatok. Tényleg köszönöm mindenkinek! Megy a zöld pacsi!
2019. dec. 23. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!