Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek anyumnak?

Hogyan segítsek anyumnak?

Figyelt kérdés

Két napja hajnalban kel és egész nap a konyhában forgolódik hogy a kajákat megcsinálja. Tegnap az egyik süti beleesett a mosogatóba, akkor ideges volt, de lesz

arta és újrakezdte. Ma berakta a hűtőbe, két órával később ki akarta venni,azt hallom hogy ordít egy nagyot. Kimegyek, látom hogy a süti a földön, ő a fejét fogja,és sír. Kiesett a kezéből. Utána mondta hogy ez volt az utolsó karácsony, soha többet nem csinál semmit. Utána saját magát átkozta, hogy miért nem tud már meghalni, miért nincs még a temetőben stb. Nyilván engem felzaklatott az hogy ilyeneket mond, mert apánk elhagyott és csak rá számíthatok. Hogyan segítsek neki hogy ne legyen ideges és szomorú, és valamennyire élvezze az ünnepeket?



2019. dec. 24. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy nem engeded sütni-főzni. Én sem engedem az én anyámat. Ha belehalnátok karácsonykor abba, hogy nincs halászlé, rántott hal, töltött káposzta, zserbó, bejgli meg hatféle sütemény, akkor szépen keresel a neten olyan helyeket, ahonnan ezeket egyenként meg tudod rendelni karácsonyra.
2019. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Menj ki vele sütni- főzni. Közös program, nincs egyedül, hamarabb végez, segítesz neki. Mi mindig így csináljuk, és jobban szeretem ezeket a pillanatokat, mint magát az ajándékozást. És tényleg nem kell millió féle kaja!
2019. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

mondd meg Anyukádnak, hogy leszarod milyen sütik vannak, meg milyen kaják, azt szeretnéd ha leülnétek a kanapéra és beszélgetnétek egyet, vagy társasoznátok, vagy elmennétek sétálni egyet. (Amit szoktatok csinálni közösen.)

Totál megértem Anyudat, 3 napja én is a konyhában sürgölődök, mégis leszarom, hogy csak egy nyamvadt rántott hal meg rizs lesz este az asztalon. (Sajnos családnak kellett készítenem ezt azt, mert külföldről jöttek haza.)

Ilyenkor benne van az emberben a kényszer, hogy teljesítsen, meg kell vele értetni, hogy ha csak egy szelet zsíros kenyér lesz az asztalon, attól még Karácsony van és nem az a lényeg, hogy az ember beleőrüljön... Kérdezd meg tőle mit segíthetnél, hogy minél előbb túl legyen a sok feladaton.

2019. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és tegyél fel valami jó zenét! Sokat segít. A spotifyon van egy nagyon jó Christmas hits válogatás, az bömböl nálunk már reggel óta.
2019. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Magyarázd el neki (nem biztos, hogy egy menetben érdemes, lehet, hogy apránként jobban átmegy az üzenet), hogy nem várjátok ezt el tőle, hogy nem attól lesz szép a karácsonyotok, ha ő halálra dolgozza magát a konyhában, hanem attól, ha őt is mosolyogni látjátok, és csak annyit süt-főz, amennyitől még megmarad a jókedve is. Nem kell, hogy apátok helyett apátok legyen, és egyáltalán: az ünnepléssel foglalkozzon, ne a sok munkával, amit köré lehet gyártani. Egyébként meg együtt süssetek-főzzetek, úgy sokkal jobb buli, meg egyébként is tök hasznos hosszú távon, ha eltanuljátok tőle, hogy mit hogyan érdemes csinálni a konyha környékén (és most nyilván nem a leejtett sütikre gondolok ;-), bár az elkövetett hibákból is lehet tanulni.
2019. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez komoly kérdés? Ahelyett, hogy kimennél neki segíteni a konyhába és vele sütnél-főznél, inkább ide írsz?!
2019. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudod amikor ideges akkor senkivel nem akar beszélni, egyedül akar lenni
2019. dec. 24. 12:27
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, tésztát segítettem szűrni, raktam magunknak levest, megebédelünk
2019. dec. 24. 12:28
 9/17 A kérdező kommentje:
Az egyik ütőkártya a felvidításra a cicánk. Odavittem hozzá és az ölébe raktam. Egyből mosolygott.
2019. dec. 24. 12:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na látod. Ilyeneket csinálj. Ne várd meg, hogy ideges legyen: eleve menj vele a konyhába, ha megint tevékenykedni kezd.
2019. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!