Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan ne kerüljek összetűzésb...

Butterflyeye kérdése:

Hogyan ne kerüljek összetűzésbe a szüleimmel amikor meglátogatom őket, ha szinte mindenben más a véleményünk?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, 7 éve külföldön élek, ritkán járok a szüleimhez. Ilyenkor óriási önkontroll kell, hogy semmi balhé ne legyen. Csak akkor nincs, ha mindenre bólogatok. Ami lehetetlen. Apám mindig hangoztatja a politikai nézeteit, ami teljesen szemben áll az enyémmel. Soha nem kezdenék ebbe a témába, de bólogatni sem tudok, ha ő elkezdi. Most épp a felelős állattartáson vesztünk össze... Van egy kutyájuk, aki semennyire sem hallgat rájuk, behívhatatlan, idegbeteg. Sétálni sose volt, szerintük a kertes ház elég. Mindig egyedül van, inger nulla. És beteg, a nem megfelelő táplálás miatt. Az oltásait sem kapja el minden évben. Mikor mondták, hogy nekik mindenképpen lesz kutyájuk, ha a mostani elpusztul, akkor finoman próbáltam rávilágítani, hogy nem kell mindenáron kutya, csak azért, hogy legyen. Ha nincs, idő, energia, pénz rá, akkor jobb, ha nem. Persze én voltam a szemét, mert hogy az ő kutyájuk boldog, és sokkal jobb sora van, mint a menhelyi kutyáknak... Nem is értem, miért ez kellene, hogy legyen a mérce. A múltkor a szelektív hulladékgyűjtésen vitáztunk össze, mert szerintük ők azért nem teszik, mert nem lehet. Mondtam, hogy mi mindent szelektíven gyűjtünk. Anyu elkezdett sopánkodni, hogy ő is azt tenné, ha lehetne. A városban, ahol élnek ez nem megszokott, ez tény. De lenne lehetőségük átvinni a szomszéd utcába az összegyűhtött műanyagot. Mikor mondtam neki, hogy hova, még fel is háborodott, hogy ő nehogy már a szeméttel mászkáljon. Anyám konkrétan okiratot hamisított, aláírta helyettem (hogy megkapjak egy olyan támogatást, amire nem lennék jogosult), segítés címszó alatt, holott kifejezetten megkértem, hogy ne tegye. Ehhez az kellett, hogy hazudjon rólam, olyan dolgot, ami nem vet rám jó fényt. Szeretnék jóban lenni velük, de mindig van valami, ami kiveri a biztosítékot. Próbálom ignorálni, de nem mindig megy. Mit tennétek a helyemben? Hogy lehet ezt kezelni úgy, hogy a békesség is megmaradjon?

2019. dec. 28. 03:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos változni már nem fognak. Ne szólj bele a dolgaikba, beszélj semleges témákról. Tudom, nehéz. De muszáj minimalizálni a konfliktusbelyzeteket, különben te is beleőrülsz.
2019. dec. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Mit tennétek a helyemben?"


Nem szólnék bele az életükbe. Ha amúgy is ritkán járnék haza, nem akarnám ezeket az alkalmakat arra használni, hogy 'neveljem' őket.

2019. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lehet, nem jól fogalnaztam... Nem nevelni akarom őket, hanem konfliktust kerülni. Az nem megy mindig, hogy én egyetértésben bólogassak mindenre. Ha meg mást gondolok, akkor nem mondhatom el anélkül, hogy ne legyen belőle sértődés, kiabálás. Ez rettent fárasztó hosszú távon... A fenti példák csak példák a sokból. És nem én kezdtem, ők kérdezték, mit gondolok. Én próbálok semleges témákról beszélgetni. De így úgy viselkedek otthon mint egy zombi. Az okirathamisításból meg konkrétan nekem bajom lehet... Közöm meg nem volt hozzá. És még csak el sem mondhatom, mi vele a baj, mert jön a dráma? Azért ez talán nem normális. De pont azért kérdeztem meg... lehet máshol is így megy.
2019. dec. 28. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem le kéne mondanod a tàmogatàst, kèrj ügyvèdtől segítséget. Ha olyasmiről kèrdeznek ami konfliktust generàlhat, akkor mondd azt hogy nincs vèlemènyed vagy nem akarsz beszèlni a dologról, ha kiabálàsig fajul az összejövetel akkor menj haza.

Sajnos nem fogod tudni minden esetben fenntartani a bèkèt, az okirat hamisítas kapcsàn pèldàul fel kell hàborodnod, minden eszközt be kell vetned hogy anyàd semmit ne írjon alà a nevedben.

2019. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyaügyhöz: én elmennék a helyi állatorvoshoz, és megkérném, nézzen rá a kutyára, esetleg ki is fizetném helyettük a vizsgálat díját. Megkapta-e az oltásokat stb., és az orvos magyarázza el nekik, hogy a kert nem elég, és hogy hogyan lehet szófogadóvá tenni egy kutyát. - A műanyagot meg amikor otthon vagyok, anyukám helyett 1-2 alkalommal gyorsan átvinném a szomszédba, hogy lássa, nem olyan nagy dolog az. Ezt mindig megtenném, amikor hazajövök, sőt, kérném is, hogy gyűjtsétek, mert jövök.
2019. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Köszönöm a választ. Ez, amit leírtál, egy máshogyan funkciónáló családban működne... De most képzeld el, hogy ha arra sértődés, kiabálás, káromkodás, vagy egyes esetekben az én kigúnyolásom, sértegetésem a reakció, ha csak meg merem említeni, hogy én máshogy látok valamit, mint ők, akkor mi lenne, ha önkényesen tennék konkrét lépéseket is... És ezek csak kiragadott példák a sok közül. Nyilván pont azért emeltem ki őket, mert számomra fontos dolgok, de alapjáraton bármiről más a véleményem, az rögtön konfliktust és feszültséget okoz, legyen az akár a legbanálisabb hétköznapi dolog (például nem szimpatikus számomra egy műsorvezető, akik nekik igen). És ezért eljutottam arra a szintre, hogy már-már gyomorideggel megyek haza. Pedig sok utazást és tervezést igényel, hogy meglátogassam őket. Nyilván nem ilyen hangulatban szeretném eltölteni azt a néhány napot... A kérdésem tulajdonképpen arra irányult, hogy hogyan lehet ezeket a helyzeteket ignorálni, szó nélkül hagyni, úgyhogy a kapcsolat is fenn maradjon. Meg igazából kíváncsi voltam, hogy másnál is van-e ilyen probléma. Mert a közvetlen környezetemben nem nagyon tallkozok ilyennel, szóval kezd bennem megfogalmazódni, hogy ez talán így annyira nem normális.

2019. dec. 30. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!