Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jogi úton megszün...

Hogyan lehet jogi úton megszüntetni a szülő-gyermek kapcsolatot a gyermek részéről?

Figyelt kérdés
Párom évekig ápolta a szüleit, most kiderült, mindent a másik gyerekükre írattak. (Nem tudom a pontos részleteket, talán valami köteles rész jutna neki vagy ilyesmi). Most úgy szeretne kilépni a családi kötelékből hogy egyikük részéről se legyenek kötelességek-jogok. Van-e erre lehetőség?

2019. dec. 28. 08:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%
Nincs. Nem veszi fel a telefont nekik és ennyi.
2019. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Nincs ilyen. De nem kell vele foglalkozni, simán csak megszünteti velük a kapcsolatot
2019. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Eddig mindent annak rendeltünk alá, hogy közel legyünk ha bármire szükségük volt. Kórház, műtétek, karbantartások, ápolás, autóval szállítás, stb., kéznél voltunk. Hiába volt távolabb jobb álláslehetőség, mi maradtunk.
2019. dec. 28. 08:12
 4/50 A kérdező kommentje:
Én arra is gondoltam, hogy mivel a másik gyerek külföldön él, ha gond van és mi nem segítünk, minket fognak felelősségre vonni.
2019. dec. 28. 08:13
 5/50 anonim ***** válasza:
95%
Ki vonna felelősségre és miért? Nincs ilyen. Nem vagy köteles gondoskodni a gyerekeden kívül senkiről. Max szulotartast lehet beperelni, de az csak anyagi rész, nem gondozás, plusz nem létezik olyan, higy csak az egyik gyereket érinti, mindnek fizetnie kell akkor.
2019. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre. Viszont ha a másik nem él Magyarországon, szerintem semmire nem lehet innen őt kötelezni.
2019. dec. 28. 08:20
 7/50 A kérdező kommentje:
Még nem tudjuk pontosan, hogyan tovább. Párom azt mondja, talán szerződést kéne írniuk, hogy biztos lehessen benne, a fáradozásaiért cserébe nem semmizik ki. Én meg őszintén szólva nem hiszem, hogy nem verik át megint és jó lenne elköltözni is.
2019. dec. 28. 08:22
 8/50 szántóvető ***** válasza:
90%
ha mindent a másik gyerekre írattak akkor hogy semmiznék ki?készpénzre gondolsz?ha a másik örököl akkor nincs mit tenni.
2019. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Még nem örökölt, mivel a szülők még élnek.
2019. dec. 28. 08:28
 10/50 A kérdező kommentje:
Elkészült a végrendelet, véletlenül derült ki. Ha nem derül ki, ez a kérdés persze, fel sem merül.
2019. dec. 28. 08:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!